Jestem uzależniona od Polsenu (Zolpidemi tartras)

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Psychotropka`89 10 gru 2012, 22:40
Biorę go od ponad 2 lat. Dawki były różne, od 1 tabletki, do 10 <na nieświadomce>. Od paru miesięcy przyjmuję stałą dawkę 1,5 tabletki.
Psychiatra powiedział, żebym skończyła opakowanie i zaczęła brać Noctofer, zaczynając od dawki 0,5 mg. Wczoraj była 1. noc od dawna bez Polsenu a z tym nowym lekiem. Zgodnie z zaleceniem wzięłam połówkę. Męczyłam się z zaśnięciem, w nocy jakieś mega powalone sny, w ogóle obudziłam się tak zmęczona jak bym 5 nocy z rzędu nie spała. Byłam pewna, że na zerwanym filmie chodziłam pół nocy ale mama twierdzi, że nie słyszała nic, więc pewnie spałam w tym czasie.
Dziś jednak najlepsze. Mimo wspomagania się Rudotelem jestem mega rozdrażniona, telepią mi się ręce, bolą mnie stawy... Na czarną godzinę mam zostawioną 1 tabletkę <ostatnią> Polsenu i dziś, pierd... biorę ją. I będę żebrać lekarza o ten lek, nie dam rady się przestawić...
Czy lekarz słusznie zalecił takie nagłe odstawienie leku? Bo dla mnie to jest nie do przejścia... :-|
Jestem załamana...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Babilon 11 gru 2012, 09:48
w sumie to nie jest nagłe odstawienie leku, bo noctofer działa troche podobnie do polsenu.No ale jak ci nie pasuje noctofer to moze lekarz da Ci coś zupelnie z innej beczki

przez Psychotropka`89 11 gru 2012, 12:14
Ale ma zupełnie inną substancję. Na którą ciężko mi się przestawić... Czuję się jak ćpun... :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 11 gru 2012, 12:19
Psychotropka`89, powiem Ci,że też miałam z tym problem.Od sześciu lat męczę się z bezsennością i Zolpidem był jedynym środkiem,który działał.Bywało,że brałam go po trzy tabletki dzień w dzień.No,ale wiadomo...tolerancja się zwiększa i przestaje działać.Niemniej jednak,schodzenie z tego świństwa jest straszne.Z trzech tabletek przeszłam na dwie,po dwóch tygodniach na półtorej.Pobrałam jakiś czas i zeszłam na jedną.A i tak kiepsko to idzie.Także rozumiem,przez co przechodzisz...
Co jakiś czas,kiedy bezsenność się nasila,wracam do niego,bo nic nie pomaga.Ale później odstawianie,to Teksańska Masakra piłą mechaniczną...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Psychotropka`89 11 gru 2012, 12:27
Lilith , jak dobrze, że mnie rozumiesz... :(
Jestem zła na siebie, że tak się w te prochy wkręciłam ale również na lekarza 1. kontaktu, który przepisuje ten lek jak witaminę C. 2 opakowania wypisuję ot tak, od ręki. "Może być pani spokojna, ten lek nie uzależnia, fajnie będzie pani spać,itd". :roll: No i faktycznie... Śpi się "fajnie", tylko co z tego... Jak tylko proszka braknie, to mnie kur...ca targa, po ścianach chodzę. Koszmar...
Mówię sobie ODSTAWIAM, a po paru dniach się łamię, bo tak mi go brakuję, tak tęsknie za tą obojętnością, rozluźnieniem... To jest idendtyczne jak uzależnienie od narkotyku. :shock: :zonk:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Babilon 11 gru 2012, 13:30
Psychotropka`89, jasne, ze inna substancja, ale działa w sposób podobny do polsenu i mysle ze celowo Ci dal lekarz, zeby dzięki temu łatwiej było Ci wyjść z polsenu. Zawsze mozesz iść do lekarza zeby coś innego dał

przez Lord Kapucyn 11 gru 2012, 13:40
Medazepam (Rudotel) i lormetazepam (Noctofer) to benzodiazepiny, więc uzależniają jak skur...syn. Wpadłaś z tzw. deszczu pod rynnę.

-- 11 gru 2012, 13:43 --

Pobrać Polsen 2 tabsy/dzień przez 2 tygodnie, potem 1 tabs/dzien przez 2 tygodnie, potem 1/2 tabsa przez 2 tygodnie i w końcu 1/2 tabsa co 2 dzien przez 2 tygodnie i w końcu wyjść na "Zero". Albo spróbować substytucji diazepamem (Relanium)- z wszystkich benzo to najlepsza opcja.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Psychotropka`89 11 gru 2012, 13:47
Mad_Scientist , Rudotelu biorę symboliczną dawkę. Lekarz zalecił brać 2x dziennie po 1/2 tabletki ale ja biorę najczęściej pół, po południu. Czasem zapomnę i wcale nie wezmę. I nic się nie dzieję takiego, żebym czuła się uzależniona. Noctoferu wzięłam też 1/2 tabletki i prze chu...wo po tym spałam. :?

A z tym odstawianiem stopniowym Polsenu, to masz słuszność. Tak z dnia na dzień nie dam rady. Tylko, że moja maksymalna dawka teraz to 1,5 tabletki i od tej zacznę...

Zobaczymy czy się uda... :-|
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez trek 11 gru 2012, 16:16
ja bylem od lorafenu uzalezniony, podstawowa zasada to stopniowo zmniejszac dzienną dawke, nie z dnia na dzień.
trek

przez Psychotropka`89 11 gru 2012, 17:07
trek , Mad_Scientist dziękuję Wam za rady i zastosuję się do tego co mówicie. Też mam takie zdanie jak Wy. Stopniowo, nie od razu... :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez halenore 11 gru 2012, 17:39
Psychotropka`89 napisał(a):Mówię sobie ODSTAWIAM, a po paru dniach się łamię, bo tak mi go brakuję, tak tęsknie za tą obojętnością, rozluźnieniem...

Też mam ten problem. :hide: Chociaż przyznam, że w moim przypadku zolpidem przyczynił się do odstawienia alprazolamu. I to jest ciekawa sprawa.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Psychotropka`89 11 gru 2012, 18:05
halenore , o tym leku nie słyszałam, więc się nie wypowiadam ale już mam w domku Polsen i... już się nie mogę doczekać wieczoru. Czuję taki wewnętrzny spokój, ulgę, że jest, że się odprężę, że zasnę bez męczących snów i problemów... Masakra... :-|
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Lord Kapucyn 11 gru 2012, 18:09
alprazolam to benzo tak samo jak Rudotel i Noctofer
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Psychotropka`89 11 gru 2012, 18:20
Od benzo nigdy uzależniona nie byłam. Tylko ten nieszczęsny Polsen... :?
Objawy abstynencyjne bliźniaczo przypominają mi moje wychodzenie z dragów. :-|
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg