uzaleznienie od partnera/ki

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez kolekcjoner snów 07 gru 2013, 23:31
Wiem, że to ciężka sytuacja ale trzeba na trzeźwo ocenić co zrobić. Życzę podjęcia właściwej decyzji.
kolekcjoner snów

przez śliwka_ 07 gru 2013, 23:33
Ja generalnie mam problem z racjonalnym myśleniem kiedy w grę wchodzą uczucia...

przez kolekcjoner snów 07 gru 2013, 23:47
Tylko w takich sprawach trzeba się jasno czegoś trzymać. Rozumiem emocje, ale nie można na nich do końca bazować.
kolekcjoner snów

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez śliwka_ 07 gru 2013, 23:51
Baby już tak mają...nic nie zrobię...

przez Candy14 07 gru 2013, 23:53
Baby już tak mają...nic nie zrobię...

e tam
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez *Ai* 08 gru 2013, 01:02
śliwka_ napisał(a):Ja nie pasuje,ale nie znoszę kłamstw.Jak można z kimś budować związek oparty na kłamstwie?
Relacja oparta na kłamstwie nie jest związkiem. Ktoś kimś manipulował, ktoś kogoś wykorzystywał.
śliwka_ napisał(a):Ja generalnie mam problem z racjonalnym myśleniem kiedy w grę wchodzą uczucia...
O jakich uczuciach mowa?
*Ai*

przez śliwka_ 08 gru 2013, 13:46
Supernova napisał(a):
śliwka_ napisał(a):Ja nie pasuje,ale nie znoszę kłamstw.Jak można z kimś budować związek oparty na kłamstwie?
Relacja oparta na kłamstwie nie jest związkiem. Ktoś kimś manipulował, ktoś kogoś wykorzystywał.
śliwka_ napisał(a):Ja generalnie mam problem z racjonalnym myśleniem kiedy w grę wchodzą uczucia...
O jakich uczuciach mowa?

O miłość,przywiązanie i pochodne...

przez Arhol 08 gru 2013, 13:51
śliwka_, Przede wszystkim...czy on chcę przestać ćpać?
Wykazuje chęci by iść na leczenie/odwyk?
Bo to jest ważne,czy on chce się zmienić,czy leci na to sik prosty "będzie co ma być"?
Jeśli ci zależy, i wykazuje jakieś tam chęci by się zmienić,możesz próbować,tyle że wiadomo,gwarancji sukcesu nigdy nie ma...
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez śliwka_ 08 gru 2013, 13:56
Kestrel napisał(a):śliwka_, Przede wszystkim...czy on chcę przestać ćpać?
Wykazuje chęci by iść na leczenie/odwyk?
Bo to jest ważne,czy on chce się zmienić,czy leci na to sik prosty "będzie co ma być"?
Jeśli ci zależy, i wykazuje jakieś tam chęci by się zmienić,możesz próbować,tyle że wiadomo,gwarancji sukcesu nigdy nie ma...

Wykazuje chęć aczkolwiek sam na pomysł leczenia nie wpadł,tylko ja mu ją podsunęłam...

przez Arhol 08 gru 2013, 14:01
śliwka_, To próbuj go namówić,bo pozostaje albo próba leczenia,wspierania go i wyjścia z tego,albo rozstanie,bo raczej z narkomanem nie pożyjesz,czy nie?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez *Ai* 08 gru 2013, 15:42
śliwka_, jeśli okłamał Cię w przeszłości, jaką masz gwarancję, że nie zrobi tego ponownie? Co do uczuć - byłoby fajnie, gdyby były odwzajemnione.
PS. Kim/czym musiałby być dla Ciebie drugi człowiek, żebyś zdecydowała się go oszukiwać?
*Ai*

przez śliwka_ 08 gru 2013, 19:05
Supernova napisał(a):śliwka_, jeśli okłamał Cię w przeszłości, jaką masz gwarancję, że nie zrobi tego ponownie? Co do uczuć - byłoby fajnie, gdyby były odwzajemnione.
PS. Kim/czym musiałby być dla Ciebie drugi człowiek, żebyś zdecydowała się go oszukiwać?

Zawsze wszystko widzisz na czarno-biało?W życiu są też odcienie szarości.Nie osądzaj kogoś jak nie wiesz jakie są jego uczucia.Owszem fakty faktami,ale nawet na salach sądowych istnieje takie coś jak okoliczności łagodzące.

przez *Ai* 08 gru 2013, 20:55
śliwka_, jako osoba niezaangażowana emocjonalnie w sytuację zwracam uwagę na fakty. Zbulwersowały Cię moje pytania? Nie dostrzegam okoliczności łagodzących w przypadku kłamstwa - taka jestem skrzywiona .
*Ai*

przez śliwka_ 08 gru 2013, 21:33
Supernova napisał(a):śliwka_, jako osoba niezaangażowana emocjonalnie w sytuację zwracam uwagę na fakty. Zbulwersowały Cię moje pytania? Nie dostrzegam okoliczności łagodzących w przypadku kłamstwa - taka jestem skrzywiona .

A nie uważasz,że ktoś skłamał ze strachu przed konsekwencjami.Mój facet też nie jest okazem dojrzałości emocjonalnej i może po prostu się bał.

Sortuj wg