nadopiekuńcza matka

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

nadopiekuńcza matka

przez carlosbueno 24 sie 2014, 09:07
Też mam ten problem, ale częściowo bo moja jest nadopiekuńcza ale nie jest specjalnie kontrolująca i nie wydzwania jak mnie nie ma. No ale mieszkanie z rodzicami w wieku 34 lat zdrowe nie jest choć na pewno wygodne. Ale tez w jej obecności się stresuję jestem spięty gdy miałbym kogoś przyprowadzić do domu ale raczej tego unikam, bo ona ma inny obraz mnie niż bywam w rzeczywistości.
Ja przez parę lat mieszkałem i utrzymywałem się sam ale to było za granicą w Polsce jest dużo trudniej zwłaszcza jak się nie ma żadnego zawodu, umiejętności i szansę na zarobienie więcej niż 1,5 tys niewielkie choć to pewnie tylko takie moje tłumaczenie.
Największy Forumowy Maruda

nadopiekuńcza matka

przez wiejskifilozof 24 sie 2014, 09:40
Moja też taka jest.Mówi,że robi to po to,by mnie nikt nie skrzywdził.

nadopiekuńcza matka

przez Psychoanalepsja_SS 24 sie 2014, 10:31
detektywmonk napisał(a):Moja też taka jest.Mówi,że robi to po to,by mnie nikt nie skrzywdził.

Jezus Maria Józef... To brzmi już totalnie sadystycznie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nadopiekuńcza matka

przez lucy1979 24 sie 2014, 10:44
black90 napisał(a):ja wiem ze to jest problem...........napisalem to wyzej .. mysalem ze ktos mi napsize jakas raczej rade co mam robic..z ojcem mam lepszy kontakt niz znia on nie czepia sie niczego wrecz przeciwnie

Dostałeś radę, brzmi ona UCIEKAJ JAK NAJSZYBCIEJ od matki, która jest odpowiedzialna za to, że już stałeś się niewierzącym w siebie przegranym typem. Bo taka jest prawda. Własnie dlatego tu napisales, bo przecież dobrze wiesz co masz zrobić, tylko brak Ci sił. To zasluga "kochanej " mamusi.
Wiesz ogarnij się człowieku, wynajmij z kumplem chatę, nie odbieraj telefonów, najwyżej Ci się nie uda za pierwszym razem, i co z tego? Probowac trzeba.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

nadopiekuńcza matka

przez carlosbueno 24 sie 2014, 10:51
Dla mnie posiadanie nadopiekuńczej matki jest wygodne, choć jakość mojego życia cierpi i wciąż jestem niedojrzałym unikającym odpowiedzialności smarkaczem mimo zaawansowanego wieku. Między 26 a 30 rokiem życiem mieszkałem sam ale jakoś nie do końca wydoroślałem widać.
Największy Forumowy Maruda

nadopiekuńcza matka

przez Psychoanalepsja_SS 24 sie 2014, 11:35
Wygodne? Masz rację. Ale w ostatecznym rozrachunku często niekorzystne dla zdrowia psychicznego. Bardzo ogranicza możliwości, promuje służalczość, osłabia charakter, spycha własne zdanie na dalszy tor, a samoocenę torpeduje.

nadopiekuńcza matka

przez mark123 24 sie 2014, 13:08
Moja matka jest nadopiekuńcza, trochę apodyktyczna i lekko-nadmiernie kontrolująca.
Dla mnie też jest to w pewnym sensie wygodne, emocjonalnie może nie, bo wiele razy czuję chęć agresji wobec niej, ale życiowo bardzo mi wygodnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

nadopiekuńcza matka

przez depas 24 sie 2014, 18:30
Moja matka może nie do końca była dla mnie nadopiekuńcza, co za bardzo wyręczała mnie w wielu sprawach które od dziecka powinienem był robić sam i wykazywać się samodzielnością. Do dziś jestem mało samodzielny, zawsze oczekuję pomocy od innych.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

nadopiekuńcza matka

przez Psychoanalepsja_SS 24 sie 2014, 18:40
depas, u mnie podobnie z tym wyręczaniem, nawet do sklepu mnie nie wysyłała, nie mówiąc o sprzątaniu domu. Do dziś mam problemy z różnymi umiejętnościami, które nabywają dzieci w wieku podstawówczanym.

nadopiekuńcza matka

przez mark123 24 sie 2014, 21:56
Też zawsze byłem wyręczany, teoretycznie mogłem chcieć coś zrobić samemu, ale byłem zawsze zbyt leniwy, by wkładać jakiś wysiłek oraz zbyt tchórzliwy, by mierzyć się ze swoim lękiem przed krytyką, oceną działań, bo z drugiej strony byłem perfekcjonistą.
Też nie byłem wysyłany do sklepu. W wieku 23 lat byłem pierwszy raz samodzielnie poza miastem, w którym mieszkam. W wieku 18 lat matka jeszcze czasem chciała mnie za rękę przez ulicę przeprowadzać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

nadopiekuńcza matka

przez wiejskifilozof 25 sie 2014, 08:24
Psychoanalepsja_SS napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Moja też taka jest.Mówi,że robi to po to,by mnie nikt nie skrzywdził.

Jezus Maria Józef... To brzmi już totalnie sadystycznie.

Oj,tak.

nadopiekuńcza matka

przez agusiaww 26 sie 2014, 00:21
Wynajmij pokoj i sie wyprowadz. Na tym polega doroslosc i dojrzalosc na samodzielnosci.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

nadopiekuńcza matka

przez wiejskifilozof 26 sie 2014, 08:48
Za rentę się nawet budy dla Azora nie wynajmę.

nadopiekuńcza matka

przez lucy1979 26 sie 2014, 09:12
mark123 napisał(a):Moja matka jest nadopiekuńcza, trochę apodyktyczna i lekko-nadmiernie kontrolująca.
Dla mnie też jest to w pewnym sensie wygodne, emocjonalnie może nie, bo wiele razy czuję chęć agresji wobec niej, ale życiowo bardzo mi wygodnie.

Moja mama to samo. Teraz jestem kaleką życiowo-manualno-socjalną. A może taka się już urodziłam?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Sortuj wg