Toksyczne związki !!!! (związki które was wykańczają)

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Toksyczne związki !!!! (związki które was wykańczają)

przez depresyjny86 05 lip 2010, 23:26
Prawda jest taka,że zanim się z kims pójdzie do łóżka,to trzeba tego kogoś dobrze poznać.No i jeżeli jest się człowiekiem toksycznym to nie powinno się wchodzić w związki...tylko zabrać za leczenie
:)

przez Lili-ana 06 lip 2010, 00:19
człowiek nerwica napisał(a):Prawda jest taka,że zanim się z kims pójdzie do łóżka,to trzeba tego kogoś dobrze poznać.No i jeżeli jest się człowiekiem toksycznym to nie powinno się wchodzić w związki...tylko zabrać za leczenie
Powiedział co wiedział... :roll:
My to wiemy ale życie czasem pisze inny scenariusz...
Najważniejsze to miec świadomość tego i coś z tym robić, żeby to zmienić.
Ja mam tą świadomość i wiem, że rozwijam się w dobrym kierunku.
Lili-ana

przez Martka22 06 lip 2010, 01:39
człowiek nerwica napisał(a):Prawda jest taka,że zanim się z kims pójdzie do łóżka,to trzeba tego kogoś dobrze poznać.No i jeżeli jest się człowiekiem toksycznym to nie powinno się wchodzić w związki...tylko zabrać za leczenie

Widzisz człowieka poznaje się całe życie. My jesteśmy ze sobą prawie pięć lat a poszliśmy do łóżka po roku. Nie prześwietlisz człowieka chociażby nie wiem co. Może ci się wydawać, że go znasz ale nie ma określonego czasu na to żeby go poznać. Zobacz co się dzieje w małżeństwach. Są związki w których druga połowa okazuje się Toksykiem po 20 latach małżeństwa. Więc powiedz mi po jakim czasie można człowiek poznać? życia nie starczy. A później gdy się okazuje, że człowiek którego poznałaś i pokochałaś z biegiem lat staje się /cenzura/ jest już za późno. A odejść nie tak łatwo jak niektórzy myślą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mici-72? 06 lip 2010, 13:38
Jakie to by bylo proste-pojsc z kims do lozka i wiedziec,czy jest toksykiem,czy nie.

przez depresyjny86 07 lip 2010, 00:13
Oj Mici-72
Szkoda,że tak nie idzie,prawda? ;)
:)

przez Mici-72? 07 lip 2010, 09:54
Ano prawda,zycie byloby o wiele prostrze......

przez eddy 10 lip 2010, 17:48
Każdy toksyk to zlepek kompleksów- a zamiast walczyć ze swoimi słabościami lepiej (według nich) znalezć sobie ofiarę i tak sobie na niej "żyrować".

przez Mici-72? 11 lip 2010, 15:44
Eddy,masz w stu procentach racje.

przez Martka22 13 lip 2010, 00:27
Eddy powiedziałeś mądre słowa :)

przez frytka 25 lip 2010, 23:21
ojoj, ja mam lepa na takich :( tylko takich :(
Anioły są wśród Nas

przez refren 29 lip 2010, 00:54
Dla wszystkich w toksycznych związkach: strach przed rozstaniem jest gorszy niż samo rozstanie. Serio. Może się wydawać, że to będzie ból nie do zniesienia, a często czuje się ogromną, niespodziewaną ulgę. A nawet przez cierpienie warto przejść, żeby potem być bardzo szczęśliwym. Moje hasło : Postępuj słusznie, a wolność sama przyjdzie.
refren

przez wrazliwy 29 lip 2010, 13:03
Poza tym, od siebie dodam, że osoba będą w toksycznym związku boi się samotności, tego, że będzie sama, bez partnera, tego, że nie będzie obdarzana jakąś uwagą, tego, że sama nie będzie mogła obdarzyć kogoś swoim ciepłem, wrażliwością, dobrocią - i tym samym będzie czuć się niepotrzebna.
Bo samotność to taka straszna trwoga - a taka osoba nie chce wpaść w ten stan. :(

Poza tym, taka osoba ma pewne korzyści z takiej relacji, na przykład seks w każdej chwili. Osoba otrzymuje elementarne rzeczy relacji damsko-męskiej. Jednak taka osoba zaspokaja się i cieszy, że w ogóle ją spotkało coś takiego jak związek, cieszy się, że jest z kimś. To dla niej dowodzi, że jest coś warta. Z moich obserwacji wynika, że osoby trwające w toksycznych relacjach mają zaniżone poczucie wartości.
Ludzie, którzy uchodzą za twardych są tak naprawdę dużo bardziej wrażliwi niż ci, którzy są mocno chwaleni za swoją wylewną wrażliwość. Chcą uchodzić za twardych, ponieważ ich wrażliwość, gdy się ujawnia, przysparza im tylko bólu.

przez emicórcia 29 lip 2010, 20:27
Trzeba czasem tylko zacisnąć poślady. Jestem w trzecim, i nie uważam aby któryś był toksyczny. Trochę tolerancji, nie tylko on beeee ale i cacy.
emicórcia

przez refren 29 lip 2010, 22:18
No jeżeli żaden z Twoich związków nie był toksyczny, to fajnie, że tolerujesz swoich partnerów (jeśli dobrze zrozumiałam sens tej wypowiedzi) Gorzej, jak związek JEST toksyczny. Warto to tolerować?
refren

Sortuj wg