Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez George 21 sie 2012, 22:19
qosia napisał(a):W końcu jeden gastrolog przepisał mi na te dolegliwość lek psychotropowy - nie pamiętam nazwy. Tak mnie przeraziło ,że mam go brać ,że objawy ustąpiły.....
juz chyba od pół roku sporadycznie pojawiają się objawy. Nie mam pojęcia czemu mi przeszło....

Niech zgadnę - SULPIRYD?
Ad maiora natus sum

przez tictac 26 sie 2012, 12:36
A jak mam pytanie czy lekarz rodzinny może przepisać Sulpiryd i czy komuś pomógł na IBS głównie pod postacią nerwicy ?
I jak się po nim czujecie ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Keji 01 wrz 2012, 20:34
hmmm... Zawsze miałam problemy z jelitami, ale odkąd zaczęłam brać izotretynoinę to już ludzkie pojęcie przeszło. Straszny ból, skurcze, wzdęcia, ogromne mdłości non stop, żyję na owsiance i siemieniu lnianym, probiotykach, lecz to nie wiele daje. Brałam ostatnio leki na zapalenie jelit, ale po dwóch dniach wszystko wróciło. Roku szkolnego sobie nie wyobrażam, bo to + nerwica to makabra.
W poniedziałek idę truć lekarce o skierowanie na badania. Mam dwie wersje: Albo rzeczywiście jest to zapalenie, albo pogorszyło mi się wskutek zwiększenia lęków i niepokoju, jeszcze większego nieustannego stresu. Jak wyniki będą dobre, to pozostaje mi znowu wrócić na łono misia psychiatry...
Keji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez George 01 wrz 2012, 21:41
tictac napisał(a):A jak mam pytanie czy lekarz rodzinny może przepisać Sulpiryd i czy komuś pomógł na IBS głównie pod postacią nerwicy ?
I jak się po nim czujecie ?

Teoretycznie lekarz rodzinny może przepisać ten lek. Pytanie tylko dlaczego miałby go przepisać? Odnośnie wpływu wspomnianego medykamentu na IBS - zależność leży w sferze psychiki. Osobiście nie brałem Sulpirydu, więc się nie wypowiem nt. działania.
Ad maiora natus sum

przez tictac 02 wrz 2012, 11:33
No właśnie dlatego ma mi przepisać. Bo zależność leży w sferze psychiki. O sulpirydzie można poczytać w internecie. Nie każdemu pasuje
ma działania aktywizujące i lekko uspokajające, poza tym zwiększa wydzielanie śluzu, apetyt i ma też dobre działanie na układ pokarmowy.

przez George 04 wrz 2012, 11:01
tictac napisał(a):No właśnie dlatego ma mi przepisać.

Właśnie dlatego nie powinien bez konsultacji go przepisać. Co to znaczy MA MI PRZEPISAĆ? Bo w internecie coś o nim piszą? Dr Google?
Ad maiora natus sum

przez Saraid 04 wrz 2012, 11:30
Keji napisał(a):hmmm... Zawsze miałam problemy z jelitami, ale odkąd zaczęłam brać izotretynoinę to już ludzkie pojęcie przeszło. Straszny ból, skurcze, wzdęcia, ogromne mdłości non stop, żyję na owsiance i siemieniu lnianym, probiotykach, lecz to nie wiele daje. Brałam ostatnio leki na zapalenie jelit, ale po dwóch dniach wszystko wróciło. Roku szkolnego sobie nie wyobrażam, bo to + nerwica to makabra.
W poniedziałek idę truć lekarce o skierowanie na badania. Mam dwie wersje: Albo rzeczywiście jest to zapalenie, albo pogorszyło mi się wskutek zwiększenia lęków i niepokoju, jeszcze większego nieustannego stresu. Jak wyniki będą dobre, to pozostaje mi znowu wrócić na łono misia psychiatry...

:D fajnie napisane skąd ja to znam?ale męczę się juz tyle lat że sama jakos nauczyłam sie z tym walczyć..z róznym skutkiem,a bywa to upierdliwe na co dzień.
Saraid

przez norma_baker 04 wrz 2012, 20:09
a czy ktoś używał Pankreatyny [Lipancrea, Pangrol, Kreon 10000] ? ja jak wezmę 2-4 [przy naprawdę ciężkostrawnych posiłkach nawet 5] kapsułek do posiłku, to uczucie pełności, wzdęcia się w ogóle nie pojawia. to są enzymy naturalnie wytwarzane przez trzustkę, które odpowiadają za trawienie białek, tłuszczy i węglowodanów.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez tictac 04 wrz 2012, 20:49
George napisał(a):
tictac napisał(a):No właśnie dlatego ma mi przepisać.

Właśnie dlatego nie powinien bez konsultacji go przepisać. Co to znaczy MA MI PRZEPISAĆ? Bo w internecie coś o nim piszą? Dr Google?

A dlaczego ma go nie przepisać ? Nie mówię, że MUSI go przepisać , bo może akurat spróbuje coś innego.
Ale nie wykluczam też tego leku - raczej jestem skłonny go brać - bo to przecież na mnie będzie testowane, a nie na lekarzu.
Nie będę się upierał ale chce delikatnie dać do zrozumienia, że chce spróbować tego.
Z IBS tak bywa, że ciężko dobrać odpowiednie leki.A choćby nawet Dr.Google to co w tym złego ?
Co jest złego w wyborze leku po przeczytaniu 200 opinii na internecie ? Przecież sam sobie go nie przepiszę.
Gdyby tak było już dawno bym sobie to załatwił na lewo ale skonsultować z lekarzem zawsze można ?

przez PoznacSiebie 04 wrz 2012, 21:03
Na jelito wrażliwe polecam DEBRETIN, lekarz rodzinny przypisał mi to jak powiedziałem że mam zaparcia i lek bardzo pomógł. (nie jest to psychotrop)
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

przez savana 04 paź 2012, 14:14
witam,
czy jest ktoś na forum kto sie z tym zmagał/zmaga...?
próbuje z tym życ od prawie dwóch lat i nadal nie moge sie z tym pogodzic...mój brzuch zrujnował mi całe dotychczasowe życie poza ukochaną osobą IBS odebrało mi wszytsko-szkoła praca znajomi...lęki jaki mi towarzyszy każdego dnia jest tak potworny,że odbiera mi chęć życia...starch czy rozboli brzuch w najmniej oczekiwanym momencie czy moze jednak da mi spokój...obsesja na punkcie wc <nie ma jej w zasięgu wzroku wpadam w panike a żołądek boli jeszcze bardziej>

bezradność mnie niszczy każdego dnia...

przez bedzie.dobrze 04 paź 2012, 14:20
idz Kochana do terapeuty..pozwol sobie pomoc. IBS leczy sie doraźnie rownolegle z terapia. Uszy do gory, po burzy zawsze wychodzi słońce.

Moja znajoma na to cierpiała, nie chciała zadnej pomocy, zamknela sie w domu. Finał był tragiczny.
bedzie.dobrze

przez Saraid 04 paź 2012, 14:26
savana, Terapia+leki tyle mogę napisać z własnego doświadczenia.
Saraid

przez margor 04 paź 2012, 14:42
Ja mam zespół jelita drażliwego. Od 13 roku życia. W czasie diagnoz i wielokrotnych pobytach w szpitalu, usunęli mi nawet zdrowy wyrostek.

U mnie przejawia się to bólami w prawym boku, kilka miesięcy bólu, przerwa tydzień- czasami 3 miesiące i nawrót. :(
Doraźnie pomaga mi czasami (bo wiadome, organizm przestaje reagować po jakimś czasie) vegentalgin.

Sortuj wg