Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Agasaya 07 sty 2012, 15:25
Justice84, masakra...
zawsze na hasło "traumatyczne przeżycia" w głowie przewija mi się rolka o takim tytule i po kolei przypominam sobie wszystkie traumy... od czasu do czasu dokłada się coś "nowego", co wyparłam... jakby wracał mi pamięć po amnezji... i to się właśnie stało...
jakby mi ktoś głazem walnął w głowę... przypomniało mi się... kolejny powód żeby bać się mężczyzn i nie ufać im... kolejny dowód na to że o większość przykrych wydarzeń sama się proszę...
ale to dziwne bo to było 4-5 lat temu kiedy robiłam studia licencjackie... jak mogłam o tym "zapomnieć" ? :roll:
Agasaya

przez Justice84 07 sty 2012, 17:13
Agasaya pw

przez małaMI25 08 sty 2012, 22:29
3dzień bez podjadania po18. Ograniczone małe porcje.Wygrywam :great:
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 08 sty 2012, 22:32
małaMI25, ja drugi. muszę się dziś zważyć..

przez Mleczyk 09 sty 2012, 01:23
A ktoś z was może cierpi na coś takiego jak ortoreksja, czyli obsesję na punkcie jakości przyjmowanego pożywienia? Jak sobie z tym poradziliście? Ja w pewnym momencie doszedłem do takiego stanu, że niemal nic nie jadłem, a i teraz jak sobie z tego zaburzenia sprawę zdałem bardzo mało jem. Jeszcze nie nabawiłem się anemii czy czego tam, bo znam się na ziołach i dużo ich piję (np. pokrzywa - żelazo, wapń, krzem), ale ważę w tej chwili 60 kg przy wzroście 183 cm, i wyglądam bardzo chudo. U mnie przyczyną były skromne fundusze, ciągle musiałem każdą złotówkę oglądać 3 razy a potem i tak chować do portfela. No a że miałem notoryczne kłopoty z brzuchem, biegunki, wzdęcia, zatwardzenia musiałem wybierać takie produkty po których się czułem dobrze lub neutralnie. Niestety po chemicznym jedzeniu mam takie właśnie objawy, więc jak już wspomniałem niemal nic w pewnym momencie nie jadłem. Kiełki, surowe warzywa a tu trzeba kilka km na uczelnie pieszo zapieprzać, wysilić mózg by słuchać, potem wrócić. Żołądek strasznie mi się zmniejszył, apetyt słaby. Ciągle jak coś kupuję to patrzę po składach i w końcu zdarza mi się z jedną rzeczą wrócić ze sklepu i jak tu funkcjonować? Ciągłe zadręczanie się czy to co zjadłem było zdrowe? Pożywne? Czy nie miało za dużo E? Wyrzuty sumienia, potem głodzenie się by usunąć "toksyny". Jak sobie z tym poradzić? Musze dodać, że cierpię na depresję a ciągłe niedojadanie jeszcze u mnie ją pogłębia.

Trochę to chaotycznie wszystko, no ale nie wiem jak sensownie opisać swój problem.
"Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam."

"Armia, małżeństwo, kościół i bank: oto czterech jeźdźców Apokalipsy."

przez Justice84 09 sty 2012, 10:22
Mleczyk to co piszesz nie jest chaotyczne, tylko sensowne :smile:

U mnie w początkowej fazie występowały na przemian ortoreksja z anoreksją.
Ta pierwsza często jest pomijana i lekceważona - z mojego punktu widzenia, z moich doświadczeń.
Jest to jednak bardzo istotny problem - należy do zaburzeń ED.
Czy masz może jakiś kontakt ze specjalistą?
Jak uświadomiłeś sobie problemy na tle odżywiania?

przez Badziak 09 sty 2012, 10:40
Mleczyk, może nadmierna senność wynika u Ciebie z niedoboru jakichś witamin, mikroelementów? Badałaś się w kierunku anemii? Niedożywienie samo w sobie może być przyczyną senności.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez paradoksy 09 sty 2012, 10:53
małaMI25, Ty z cukrzycą podjadałaś? :shock:
który masz typ? bierzesz insulinę?
paradoksy

przez małaMI25 09 sty 2012, 11:30
dominika92, a ja wagi nie mam :(
paradoksy, podjadałam to mało powiedziane... Potrafiłam władować w siebie po 22:00 kolejny zestaw obiadowy,
popchać kilkoma kostkami czekolady.
Biorę insulinę,a typ mam 1.
Od 3 dni jem 3 albo4 posiłki dziennie,ostatni koło 18:00 i ograniczam ilości jedzenia.

przez Mleczyk 09 sty 2012, 14:27
Justice84,

Pod opieką specjalisty nie jestem, bo w sumie trochę się wstydzę, poza tym nie wiem jak mam zacząć się leczyć, gdzie mam iść z NFZ, studiuję 320 km od domu rodzinnego, ale na wakacje jeżdżę do domu i nie wiem którym mieście się leczyć, jak to z tym ubezpieczeniem jest, legitymacja czy świstek z zakładu pracy rodzica, gdzie są jacyś porządni lekarze etc. Rzecz jasna kłopotliwy jest także brak gotówki, nie wiem czy miałbym kaskę na terapię i leki.

A jak sobie uświadomiłem? W lodówce 2 rzeczy - kiełki brokuła i gotowana na parze (koniecznie!) brukselka. Do wszystkiego innego miałem obrzydzenie, chudłem w zastraszającym tempie, zasypiałem wszędzie gdzie się da, zacząłem opuszczać zajęcia, twarz opuchnięta, szara, wyglądałem jak obraz nędzy i rozpaczy. Sięgnąłem dna, no ale sam się odbiłem, jest dużo lepiej, nawet mięso zacząłem jeść, choć z dużymi oporami. Całkiem jednak się nie wyleczyłem i właśnie dlatego jestem ciekaw czy ktoś z was takie cuś miał.

Badziak, tak jak w temacie "nerwica, bezsenność, zaburzenia snu" senność mam od 8-9 roku życia, w tej chwili jestem Honorowym Dawcą Krwi, wyniki mam bdb, trochę cukier za wysoki, choć cały czas w normie.
"Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam."

"Armia, małżeństwo, kościół i bank: oto czterech jeźdźców Apokalipsy."

przez francesca1989 09 sty 2012, 15:31
Witam , jestem tu nowa...ale problem mam podobny jak Wy, mam bulimie od 3 lat, teraz jest cosraz gorzej, mam czestsze napady, i depresje ze sklonnoscia ssmobojcza, dzis jest poprostu fatalnie, placze od rana, nie mam ochoty na nic, doszlo do tego ze wzielam zyletke i zaczelam sie podcinac
...prosze o pomoc...

przez Artemizja 09 sty 2012, 15:35
francesca1989, witaj na forum.
Możesz napisać coś więcej?Jak się to u Ciebie zaczęło?
Chodzisz może na terapię?Leczysz się?
Potrzebujesz pomocy,ale drogą wirtualną będzie z tym ciężko...
Odłóż żyletki i zostań tutaj.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Justice84 09 sty 2012, 20:13
Mleczyk w każdym mieście działają placówki, gdzie możesz udać się po specjalistyczną poradę psychologiczną.
Jeśli jesteś studentem i posiadasz ważną legitymację, śmiało możesz udać się na NFZ :smile:
Jeśli chodzi o uczucie wstydu, rozumiem Twoje obawy :smile:
Ale uwierz mi - nie ma czego się wstydzić.

Sięgnąłem dna, no ale sam się odbiłem, jest dużo lepiej, nawet mięso zacząłem jeść, choć z dużymi oporami. Całkiem jednak się nie wyleczyłem i właśnie dlatego jestem ciekaw czy ktoś z was takie cuś miał.

Widzisz, u mnie było podobnie...Miałam nawroty i udawało mi się z nich samej wychodzić.
Uczęszczałam kiedyś na terapię, jednak przerwałam, nie byłam gotowa na podjęcie leczenia, nie byłam świadoma swoich zaburzeń.

Ostatnio zaliczyłam dość silny nawrót - bmi 13,7...i po paru miesiącach trudnej przeprawy też sama się odbiłam...Jednak jest to w dużej mierze wynikiem szansy leczenia, która w ostatnim czasie się u mnie pojawiła.
Troszkę szkoda, że tak późno, jednak tym razem nie omieszkam z niej skorzystać. :smile:

Poprzeglądaj wątek - bardzo często pojawia się takie stwierdzeni, że samemu niestety nie uda się wyjść z problemu.
Zaznaczę, że Zaburzenia Odżywiania cechują nawroty.

W moim przypadku każdy kolejny jest silniejszy.
Powiem tak - gdybym troszkę mniej się bała, (mniej wsydziła :smile: ), była świadoma faktu ED...już dawno podjęłabym pracę nad sobą.

Zastanów się może w jakim stopniu ED "zakłócają" Twoje życie.
Uwierz mi na słówko, że ED są bardzo zdradliwe, bardzo często potrafią na jakiś czas "cichnąć"...
Jak masz pytania wal śmiało - wspólnymi siłami coś poradzimy :smile:

francesca1989 posłuchaj Bellatrix i chodź do nas :smile:

-- 11 sty 2012, 14:19 --

Mam do was pytanie i prośbę jednocześnie.
Otóż czy przebywał może ktoś z was w Krakowie w Koperniku na oddziale nerwic, gdzie leczone są zaburzenia odżywiania?
Przewertowałam trochę forum i nie znalazłam nic konkretnego na temat tego miejsca.
Jeśli ktoś byłby tak serdeczny i mógł podzielić się informacjami - będę bardzo wdzięczna.

Sugeruję o PW :smile:

-- 13 sty 2012, 09:55 --

Mleczyk daj znaczka jak sobie radzisz :smile:
francesca1989 jak Twój dzień? :smile:

przez małaMI25 14 sty 2012, 23:29
7 dzień bez podjadania po 18:00 :D :great:

Sortuj wg