Jak reagujecie na słowo " weź się w garść?"

Inne zaburzenia.

przez Makabra 13 lip 2014, 14:17
mangiferaindica napisał(a):Makabra, zrób z nich obiad :mrgreen:

Fuj, za dużo jadu :lol:
Makabra

przez ap40 13 lip 2014, 20:38
Na mnie takie gadanie działa tak, że mocno pogłębia mi sie depresja i absolutnie nie wiem co robić i czuje się jak szmata :-| Zdarzyło mi się nawet że psychiatra powiedziała do mnie "Trzeba sie wziąć za siebie, a nie tak siedzieć w domu" i to oczywiście zanim leki zaczęły działać. :-|

przez niosaca_radosc 13 lip 2014, 21:16
Ja nienawidze takich slow. Czuje sie wtedy kompletnie beznadziejnie, jak jakis debil, ktory nie potrafi wykonac najprostszego zadania. Najpierw, przez krotka chwile pojawia sie poczucie niesprawiedliwosci, niezrozumienia, zalu, ze ktos tak mnie ocenia, ale blyskawicznie to wszystko obraca sie przeciw mnie i zakatowuje sie ze nie umiem tego "ogarnac", tak jak radza inni. Jak dla mnie to jedna z gorszych "rad" jakie mozna uslyszec.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 14 lip 2014, 21:28
Makabra napisał(a):
mangiferaindica napisał(a):Makabra, większość ludzi, w kategoriach populacji nie ma zielonego pojęcia, czym są zaburzenia afektywne; depresja i lęki są wrzucane do jednego worka z ciężkimi zaburzeniami psychotycznymi, panuje strach i groza wobec takich ludzi i przez projekcję przenosi się na nas. Chociaż to jeszcze zależy od miejsca, w dużych miastach jest zupełnie inaczej; jak ja w Wawie przyznaję się komuś do problemów tego rodzaju, to nie ma problemu, spotykam się z takim normalnym raczej podejściem, niemal jak do choroby każdej innej. Ale to, co ja przeszłam w liceum, w mieście 30-to tysięcznym, gdzie lepiej nosa nie wychylać, to było skrzętnie horrorowe, nawet moi rodzice się mnie wstydzili.

Polecam wciskać wszystkim jako ulotkę: :mrgreen:

Pozdrowienia z maleńkiej wsi, gdzie każdy wszystko wie nawet 5 wiosek dalej :roll: Pędzę do drukarni :pirate:

Ciekawe jak ja w pracy bym powiedział że leczyłem się u psychiatry, gdzie większość pracowników pochodzi z post pgrowskich wsi a ktoś mający problemy psych kojarzy im się z zupełnym szaleństwem i kaftanem bezpieczeństwa. A ci bardziej wierzący to uważają że w problemach psych ma udział szatan.
Największy Forumowy Maruda

przez mangiferaindica 15 lip 2014, 14:09
carlosbueno, mnie w liceum katechtka wyzywała od heteryków (chociaż nie wiedziała, zę jestem jakoś chora) i 2 tygodnie przed maturą zagroziła, że mnie do niej nie dopuści. Więc w sumie ten kaftan bezpieczeństwa jest uniwersalny w Polsce.

przez ap40 20 lip 2014, 20:08
carlosbueno napisał(a):Ciekawe jak ja w pracy bym powiedział że leczyłem się u psychiatry, gdzie większość pracowników pochodzi z post pgrowskich wsi a ktoś mający problemy psych kojarzy im się z zupełnym szaleństwem i kaftanem bezpieczeństwa. A ci bardziej wierzący to uważają że w problemach psych ma udział szatan.

Są takie przypadki, że np. psychiatra, a nawet psycholog odsyła pacjenta do egzorcysty. :mrgreen: :shock:

przez Melanie22 21 lip 2014, 06:25
Weź się w garść? To się kurde zamień ze mną na miesiąc, zobaczymy czy będzie tak wesoło. Takie teksty przemilczam, chociaż za każdym razem bolą.
Sza, cicho sza.

przez Artemizja 17 sie 2014, 03:38
Odpowiadając na pytanie w temacie - działa to na mnie jak płachta na byka. Mam ochotę czymś rzucić w osobę, które w ten sposób do mnie mówi. Choć szczerze mówiąc, to teraz takich słów nie słyszę. Kiedyś owszem, ale obecnie już nie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Arhol 17 sie 2014, 09:18
Tradycyjnie - idź pan/pani w siny chu* :mrgreen: .
Ale raczej też nie okazuje już "podłego" nastroju przy innych,więc rzadko D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Saraid 17 sie 2014, 09:28
Też rzadko to słysze teraz ,ale kiedyś miałam ochotę komuś wjebać za takie dorady...
Saraid

przez nie-smutna 18 sie 2014, 13:38
Dla mnie to świetna rada z którą nie wiadomo co zrobić. Jakkolwiek rozumiem intencje osób wypowiadających te sława, to jednak skutek jest zawsze (przynajmniej w moim przypadku) odwrotny do zamierzonego. "weź sie w garść" brzmi dla mnie po prostu tak samo jak "będzie dobrze", albo "wszystko się ułoży". Ręce opadają!

przez Druid 21 sie 2014, 02:01
dopowiadam: i bądź sobą
Druid

przez dar 21 sie 2014, 02:04
czasem reagowałem na "weź się w garść" słowami "weź spierrdalaj" lub "co ty mi tu wyskakujesz z jakimś tandetnym weź się w garść"
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez abrakadabra xx 21 sie 2014, 05:10
Też tego nie lubię, coś tego typu: "Jaka tam depresja, ja też miałem depresję a ty przesadzasz i tylko użalasz się nad sobą a tak naprawdę nic ci nie jest".
Jednak odpowiednio wypowiedziane słowa mogą być motywujące np.:

-"Powiedz mi co się dzieje, dlaczego tak postępujesz? Czy nie przesadzasz?
-No nie, jest naprawdę źle i ja nie mogę tego zrobić (podaję powód i tłumaczysz)
-Aha teraz rozumiem to lepiej, będę starał się być wyrozumiały i spróbuję cię wesprzeć, mów mi co i jak.
-dobrze, dzięki
-ale wiesz nie możesz się poddawać nawet jak jest źle spróbuj coś robić w tym kierunku żeby ci się polepszyło, wiem że to trudne ale musisz wziąć się w garść.
-dobrze spróbuję"

To drugie chyba lepiej brzmi.
abrakadabra xx

Sortuj wg