Infantylizm...

Inne zaburzenia.

Infantylizm...

przez what_a_feeling 11 sie 2012, 19:13
Patrzę na swoje posty na różnych forach, a szczególnie te sprzed roku czy dwóch i nogi mi się uginają. Jak ja mogłem pisać takie głupoty i to takim dziecinnym stylem jak jakiś gimbus?

Czy infantylizm mija z wiekiem czy to już tak na stałe? :roll: Teraz mam 21 lat. :oops:
F20.0

Infantylizm...

przez MadGregor 11 sie 2012, 19:32
U zdrowego człowieka mija to z wiekiem, a już na pewno u 21- latka. Wiem, że w schizofrenii heberfrenicznej dominuje infantylizm, więc może jest to właśnie objaw Twojej choroby. Bo z tego co pamiętam poruszałeś wątki schizy...
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Infantylizm...

przez Pieprz 11 sie 2012, 19:33
what_a_feeling napisał(a):Patrzę na swoje posty na różnych forach, a szczególnie te sprzed roku czy dwóch i nogi mi się uginają. Jak ja mogłem pisać takie głupoty i to takim dziecinnym stylem jak jakiś gimbus?

Czy infantylizm mija z wiekiem czy to już tak na stałe? :roll: Teraz mam 21 lat. :oops:

Z wiekiem nie, ale mija wraz z dojrzewaniem.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Infantylizm...

przez what_a_feeling 11 sie 2012, 19:38
Ja mam schizofrenię paranoidalną.

Mój styl pisania nie był próbowaniem byciem ''cool'' - ja pisałem wszystko na poważnie, ale w niedojrzałej oprawie, i to mnie martwi. Dlatego teraz rzadko wypowiadam się na jakichkolwiek forach.

Widocznie jestem opóźniony w rozwoju, albo upośledzony umysłowo w stopniu lekkim :roll:
F20.0

Infantylizm...

przez MadGregor 11 sie 2012, 19:52
what_a_feeling napisał(a):Ja mam schizofrenię paranoidalną.

Mój styl pisania nie był próbowaniem byciem ''cool'' - ja pisałem wszystko na poważnie, ale w niedojrzałej oprawie, i to mnie martwi. Dlatego teraz rzadko wypowiadam się na jakichkolwiek forach.

Widocznie jestem opóźniony w rozwoju, albo upośledzony umysłowo w stopniu lekkim :roll:

Też to sobie wmawiałem, szukałem potwierdzenia w 4- letniej izolacji. Jednak osoby trzecie zaprzeczały i jest to (opinia innych) jedyny wyznacznik rzeczywistości, bo osoby zaburzone mają skłonność do przesadnie krytycznego myślenia o sobie. Paranoicy z reguły przeciwnie, więc krytyczne postrzeganie swoich wypowiedzi sprzed roku wydaje mi się sukcesem terapeutycznym i świadczy, też, że wyrastasz z tego (infantylizmu). Oby...
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Infantylizm...

przez Dziwne 13 sie 2012, 13:36
ja byłem imfantylny od zawsze. Moja choroba, która jeszcze nie otrzymała diagnozy jest najprawdopodobniej wrodzona. Moje zachowanie i pisanie też było kiedyś dziwne, przez nierealne postrzeganie świata. Dopiero niedawno po właściwym dobraniu leku "wstrzeliłem" się w realia i postrzeganie świata jaki teraz widzę całkowicie zmieniło moje zdanie na każdy temat.

Infantylizm...

przez carlosbueno 13 sie 2012, 15:15
Infantylizm może by skutkiem ograniczenia, upośledzenia umysłowego, niskiego ilorazu inteligencji lub jako cecha charakteru np gdy ma się nadopiekuńczych rodziców, czy ucieka się od normalnego życia nie chce się dorosnąć. Ja jestem przykładem tego drugiego infantylizmu, np pisząc na forum w postach gdzie nie podaje wieku ludzie myślą że mam góra 20 lat a mam dużo więcej dlatego piszę ile mam lat zwykle. Zawsze byłem bardziej dziecinny od innych gdy inni pili i uprawiali seks ja bajki jeszcze oglądałem, a gdy teraz ludzie w moim wieku są w związkach poważnych, małżeństwie mają zwykle dzieci i poważną pracę ja wciąż żyje u rodziców bez pracy i nie myślę o małżeństwie, kredycie na mieszkanie ani dziecku tak jak przeciętny 30 parolatek.
Największy Forumowy Maruda

Infantylizm...

przez wiejskifilozof 13 sie 2012, 18:19
Ja jestem przykładem infantylizmu . Moja psycholog mówi,mi że mam rozum 16 latka , kiedy zapraszałem ją na latanie po mieście , a z mamą prowadzę dyskusje o elfach i ufo .I nie myślę o kredytach i nie ciekawi mnie podwyżki cen paliwa . :D

Infantylizm...

przez inny 26 lis 2015, 20:05
A ja przechodząc obok gimnazjum i podstawówki, mijam się z 3/4 moich znajomych z facebooka.

Infantylizm...

przez Hemolakria 09 lut 2016, 21:08
Może i nie jestem infantylna,ale mam takie zachowania. Wciąż lubię oglądać niektóre kreskówki, bawić się z dziećmi. Nigdy nie miałam z tym problemu,bo zawsze mogłam się pobawić z przyjaciółką np. w,, jak to płonie'' brałyśmy stare przedmioty takie jak adidasy i podpalałyśmy. Teraz przyjaciółki nie ma, a potrzeba zabawy pozostała. Bujanie się na huśtawce w pojedynkę wykrzykując słowa piosenek rockowych nie jest zabawne, ognicha czy to prawdziwe czy tylko palenie listów też nie. Bieganie po lesie z dzidami z patyków stało się jakieś przygnębiające. Po prostu nie mam z kim się bawić. Nie mam jak poszaleć, bo samemu...wiecie,robi mi się przykro do tego stopnia,że w głowie zaczyna mi grać wyliczanka:
Sznurek/tabletka/sznurek/tabletka.

I co ja mam zrobić? Jak znaleźć towarzysza do szaleństw?

Pozdrawiam.
Hemolakria

Love for me is like, you meet somebody, but you don't want to murder them.
Blog: www.red-schizophrenia.tumblr.com

Infantylizm...

przez refren 10 lut 2016, 04:25
what_a_feeling napisał(a):Patrzę na swoje posty na różnych forach, a szczególnie te sprzed roku czy dwóch i nogi mi się uginają. Jak ja mogłem pisać takie głupoty i to takim dziecinnym stylem jak jakiś gimbus?

Dopiero wchodzisz w dorosłość, trudno, żeby wszystko co piszesz lub pisałeś w wieku 18-19 lat, było dojrzałe. Poczekaj z takim wymaganiem do 60tki.
To też normalne, że z czasem się zyskuje dystans do swoich przeżyć, bo rodzaj problemów z biegiem życia się zmienia. Dla pierwszoklasisty problemem będzie, że się starał, a pani go nie pochwaliła, dla 15 latka, że mu nie pozwolili pójść na imprezę itd.
Osoby piszące pamiętnik zwykle mówią, że jeśli czytają swoje wpisy sprzed kilku lat a nawet roku, to wydają im się one sztuczne, egzaltowane, infantylne itp.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Infantylizm...

przez mark123 10 lut 2016, 07:42
Ja jestem infantylny pod kątem odczuwanych emocji, w zachowaniu raczej nie. Swój wiek emocjonalny oszacowałbym na około 5 lat, a wiek rozumu na około 40 lat. Taka różnica prowadzi do dużego konfliktu pomiędzy ja rozumowym i ja emocjonalnym.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Infantylizm...

przez akwen 10 lut 2016, 07:54
Wszystko można nabyć i wszystko można stracić, zarówno dojrzałość, jak i infantylizm.

Infantylizm...

przez wiejskifilozof 10 lut 2016, 10:35
Ja mam czasem rozum na 12 lat.

Sortuj wg