Bezsenność, zaburzenia snu

Inne zaburzenia.

przez idle 14 lut 2012, 23:43
Nie mam stresu, snu też nie mam. Tzn mam, dwie godziny całkiem fajnego, normalnego snu i pobudkę z walącym sercem o 1-2 w nocy :?
idle

przez tęcza 16 lut 2012, 13:59
ojjj ja ostatnio mam dość bezsennych nocy,już nie pamiętam kiedy się normalnie wyspałam :why:
leki ziolowe mogę lykac jak cukierki,hydroxyzyna też na mnie nie działa a mialam ją brać przeciwlękowo wieczorem doraznie ehhhh
może jakieś domowe sposoby(nie lubie leków eh)?bo juz nie daje rady jestem tak wykończona brakiem snu,że nie jestem w stanie wykonać najprostrzych czynności jak zrobienie obiadu :(

przez mephion 16 lut 2012, 14:19
tęcza, ja ostatni raz spałem dobrze jakieś 5 lat temu... :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tęcza 16 lut 2012, 14:53
:( mnie to tak nachodzi i odpuszcza ale za każdym razem jest gorzej.mephion i dajesz rade tak funkcjonować,chodzi mi o prace etc?ja przez to zawaliłam prace i boje się iść do następnej ehh a za coś życ trzeba

przez mephion 16 lut 2012, 15:57
tęcza, generalnie jak prześpię 3-4 godziny to jestem w stanie niemal normalnie funkcjonować i nie narzekam. Często jednak zdarza się iż śpię 1-2 godziny no i wtedy jest gorzej. Przed kilkoma miesiącami miałem kryzys i nie spałem 3 doby z rzędu no i się wtedy to już się sypałem. Od tego czasu lekarz przepisał mi Miansec(mianseryna) i byłem w stanie znów spać po parę godzin (a zwykłe leki uspokajające do tej pory mogłem jeść jak cukierki, więc naprawdę polecam, tym bardziej że jest to lek psychotropowy o działaniu przeciwdepresyjnym i wspomagającym naturalny sen, który zasadniczo nie uzależnia) Ostatnio jednak i ten lek powoli przestaje działać, cóż tolerancja na daną substancję w końcu zawsze powstaje. Generalnie za wspomaganiem się tabletkami nie przepadam ale czasem nie ma wyjścia. Co do pracy to jestem o tyle w komfortowej sytuacji że sam jestem swoim szefem i ustalam swój czas pracy jak mi pasuje, lub robię sobie wolne jak mi się po prostu nie chce.

przez estera1 16 lut 2012, 22:33
ja łykam raz pramolan,raz chloroprotixen i ostatnio nieumiem wcale spac po nich mimo zwiekszenia dawki wiec musze dodatkowo wziasc senzop niewiem gdzie lezy przyczyna ...tolerancja?jestem juz padnieta a do pracy trzeba chodzic niemoge sobie pozwolic znowu na nieprzespana noc :(

przez misiek_1 17 lut 2012, 16:10
ja ostatni raz normalnie spałam tzn.bez leków rok temu, potem to już masakra:( teraz zażywam na noc promazine 100mg i pół anafranilu i śpię narazie do rana-już nie wiem czy kiedyś zacznę spać w ogóle bez tabletek-coraz bardziej w to wątpię:(niech mi ktoś napisze co z tego wyszedł na prostą i teraz nie bierze już nic na sen.

przez estera1 17 lut 2012, 21:14
mnie sie udalo maks 2 tyg spac bez lekow moze i by mi sie udalo ale musialabym niepracowac ,w razie nie przespanej nocy niepracujac dalabym rade jakos funkcjonowac w ciagu dnia a tak musze je brac a chcialabym jeszcze starac sie o dziecko....niestety leki zwiekszaja prolaktyne...biore juz dwa lata i zaczyna mnie to juz martwic ,mam ochote na alkohol niestey pozostaje mi o nim pomarzyc :(

przez tęcza 18 lut 2012, 11:20
estera1 też mam ten problem,bo z natury mam rozwalone hormony i chore jajniki,żeby zajść musze się leczyć :( a te nocki zawalone dają się we znaki,teraz to nie pracuje ale przecież kiedyś trzeba-no i koło się zamyka ehhh

przez estera1 18 lut 2012, 23:26
idac spac nakrecam sie ze nie usne i najchetniej zjadlabym cala paczke tablet aby zasnac lub zaczynam myslec i myslec bog wie o czym a czas leci...:(

przez mephion 19 lut 2012, 01:35
nie ma się co nakręcać, wiem że łatwo powiedzieć, ale to tylko pogarsza sprawę...

przez nextMatii 19 lut 2012, 02:00
Ja sie nie nakrecam i i tak sen mam zjechany......
nextMatii

przez tahela 19 lut 2012, 03:34
nextMatii,
ja też sie nie nakrecam a sen zjechany , idę na serial i chyba tabsa, może zasnę, branoc słonka
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Damageed 19 lut 2012, 04:17
Hm ja z kolei mam pewien problem , ktory zaczal sie 2 tygodnie temu a mianowicie .Obudziłem sie o 4 jesli w ogole mozna to nazwac snem bo tej nocy jak kazdej innej nie moglem zasnac obudzilem sie z walacym serem, myslalem ze odejde z tego swiata juz nawet mialem ciemnosc przed oczami , zyje czyli co nerwica?.. Na przemian bylo mi zimno a potem goraco, strasznie blady , oczy wytrzeszczone i uczucie jakbym mial zaraz zemdlec dodam mam 20 lat i nieciekawe zycie osobiste..Ale nie o tym chcialem pisac, dolegliwosci pojawiaja sie dosc czesto a czasem mam normalne nocki i spie po 10 godzin sam mam czasem watpliwosci czy to jedynie nerwica.Z tego co wyczytaczalem na innych forach o objawach ok 3/4 pasuje do mnie, ale np mam takie objawy jak stopy i nogi strasznie czerwone jakby mi krew w nich zle krazyła czy cos podobnego..Nie radze sobie z tym , przestalem chodzic do szkoly a studiowalem i zawsze mialem dobre oceny prosze o jakieś rady jak sobie z tym radzic , dodam ze nie chce od razu isc do psychiatry .Kiedyś juz byłem i skonczylo sie to lekami , po ktorych nawet nie bylem w stanie podniesc sie z łozka mimo brania jedynie polowki ich.. Chciałbym zaczac normalnie zyc, zalozyc rodzine ze swoja ukochana dziewczyna , skonczyc szkole , znalezc prace miec dzieci .. jak kazdy no a nie moge , przytłaczaja mnie problemy i boje sie : (.
Czas goi rany, ale nie wygoi blizn ;)

Sortuj wg