Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez torres 20 wrz 2014, 12:32
Bo czuję się przyjemnie, myśli nie mają żadnego ciężaru tak jak to było wcześniej. Teraz już nie ma smutku ale logika jest nieubłagana. Musiałbym się pozbyć racjonalnego myślenia żeby nie chcieć się zabijać bo życie dla życia kiedy nic fajnego się nie wydarzy nie ma sensu. To po prostu strata czasu i energii jaka idzie na pracę żeby to utrzymać. To się po prostu tak po żydowsku nie kalkuluje :)

Poza tym biorę sobie do serca Twój podpis a moim jedynym celem jest śmierć bo jestem wrogiem życia.

Myśli samobójcze

przez Saraid 20 wrz 2014, 15:01
Gdybys myslał logicznie ,racjonalnie nawet o samobojstwie bys nie pomyslal poniewaz zycie by Cie cieszylo,to co piszesz przeczy jedno drugiemu.
Saraid

Myśli samobójcze

przez torres 20 wrz 2014, 15:05
Skąd taka zależność przyczynowo skutkowa? Właśnie racjonalne logiczne myślenie powoduje, że za dużo wiem na temat swój i świata a to powoduje, że nie żyję w iluzji szczęścia i już nie da się do takiej iluzji dojść.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez Saraid 20 wrz 2014, 16:02
torres napisał(a):Skąd taka zależność przyczynowo skutkowa? Właśnie racjonalne logiczne myślenie powoduje, że za dużo wiem na temat swój i świata a to powoduje, że nie żyję w iluzji szczęścia i już nie da się do takiej iluzji dojść.

Dlaczego uważasz ,że szczęście to iluzja?
Saraid

Myśli samobójcze

przez abrakadabra xx 20 wrz 2014, 16:11
Miałem kiedyś non stop myśli samobójcze, teraz nie chcę umierać, żyć też nie chcę. Mam wyyeebane, będzie co ma być.
abrakadabra xx

Myśli samobójcze

przez ego 20 wrz 2014, 16:15
white Lily napisał(a):Dlaczego uważasz ,że szczęście to iluzja?

Moim zdaniem dlatego, bo szczęście tak samo jak każda inna rzecz nie ma sensu.OK lepiej być szczęśliwym niż nieszczęśliwym , jednak to czy ktoś jest w jednym czy w drugim stanie emocjonalnym, nie ma żadnego przełożenia na racjonalny sens życia, bo czegoś takiego nie ma.
ego

Myśli samobójcze

przez torres 20 wrz 2014, 16:21
Szczęście powstaje kiedy zaspokaja się ego co samo w sobie jest bez sensu i niemoralne. A i tak ono trwa chwilę, potem jest strach żeby go nie stracić. Np związek miłosny dający szczęście - sensu nie ma to żadnego bo to czysta biologia mająca doprowadzić do wydania na ten okropny świat potomka. Potem jest cierpienie i zgrzytanie zębami za te chwile szczęścia, klapki opadają z oczu i widać, że to było bez sensu. A może pasja? Bez sensu. Może bycie lepszym niż inni albo bycie lubianym? Bez sensu i sztuczne. Może bycie mądrym? A co to za mądrość skoro historię piszą zwycięzcy a najważniejszych rzeczy na temat Boga i powstania tego świata nie wiadomo? Poza tym wiedza odebrała mi dużo radości, lepiej nie wiedzieć jak działa ego i lubić ludzi i siebie.

Myśli samobójcze

przez ego 20 wrz 2014, 16:36
U mnie szczęście powstaje na skutek działań zmierzających do zaspokojenia superego, czyli nigdy.
ego

Myśli samobójcze

przez torres 20 wrz 2014, 16:40
W sumie racja. U mnie jest tak samo :) Za to są chwile przyjemności ale to nie równa się szczęściu. Przyjemność to np seks, narkotyki, wygrana w rywalizacji czy pomoc innym.

Myśli samobójcze

przez ego 20 wrz 2014, 16:53
Za to są chwile przyjemności ale to nie równa się szczęściu. Przyjemność to np seks, narkotyki, wygrana w rywalizacji czy pomoc innym.
No i tu też się zgadzamy. Moim zdaniem tam gdzie jest przyjemność tam jest id, czyli siłą rzeczy nie może to dać szczęścia. Bo co z tego, że moje superego chciałoby pomagać, skoro za tą pomocą zawsze idą albo jakieś prymitywne biologiczno-ewolucyjne uwarunkowania, jak zasada wzajemności, a jak nie to zwykła próżność- "no widzisz jaka Ty jesteś uczynna" itd.
ego

Myśli samobójcze

przez Saraid 20 wrz 2014, 16:55
Szczescie dla kazdego oznacza co innego ,nie czujesz szczescia podziwiajac piekno natury,wschod slonca?bawiace sie dzieci,jedzac ulubiona potrawe,patrzac w oczy ukochanej osoby?ty chyba mylisz szczescie z przyjemnoscia a to co innego
Saraid

Myśli samobójcze

przez Kontrast 20 wrz 2014, 17:05
Przerąbana sprawa takie myśli. Kiedyś miałem tak, że myślałem jak by to było i w ogóle, jak zrobić i tak dalej wiadomo. Ostatnio mi to minęło i nagle wróciło w dziwnej sytuacji, gdy się okazało, że będę miał możliwość spłaty wieloletniego zadłużenia. Pierwsze o czym pomyślałem to nie to, że zacznę życie z czystą kartą, tylko nie spodziewanie poczułem ulgę, że będę się mógł zabić nie zostawiając rodziny z długami. Nie wiem co o tym myśleć, skąd taka myśl, uczucie...
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Myśli samobójcze

przez torres 20 wrz 2014, 17:06
Nie, szczęście to mogą dać jedynie opiaty. Na chwilę bo potem jest zwała na maksa. Jedząc ulubioną potrawę myślę o tym, że szkodzi a ukochanej osoby nie ma i nie będzie.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2014, 17:10 przez torres, łącznie edytowano 1 raz

Myśli samobójcze

przez ego 20 wrz 2014, 17:08
@white Lily Przyrodę to może i tak, zwłaszcza góry, bo wschody czy zachody to już mniej, a np morze prawie wcale mnie nie kręci.Ale to tylko do momentu jak sobie przypominam, że życie jest zjebane niezależnie od tego, jaka piękna jest przyroda.
Ale reszta tych rzeczy które wymieniłaś kompletnie nie. Patrząc na dzieci generalnie nie czuję nawet przyjemności, a co dopiero szczęścia-widać nie mam instynktu macierzyńskiego :mrgreen: ,jedzenie i ukochana na osoba(co prawda myślę ,że nie kocham nikogo, ale z moich obserwacji...) to tylko zaspokojenie id, czyli przyjemność , ale nie szczęście.
ego

Sortuj wg