Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Re: Depresja, myśli samobójcze. Co robić?

przez Zenonek 21 sie 2010, 13:49
zaqzax,

Przeciez Ci juz pisalem chyba ze 3 razy, ze stabilizatory sie podaje w celu potencjalizacji i optymalizacji kuracji antydepresyjno-nerwicowej.

Podalem Ci nawet link z tekstem Profesora Puzynskiego o tym.

Stabilizatory moga znacznie poprawic Twoj stan w polaczeniu z antydepresantami.

Valdoxan, nie ma slabych opinii, wprost przeciwnie, u nas nie jest popularny z racji na cene, ale na zachodzie ma opinie bardzo skutecznego i dobrze tolerowanego leku antydepresyjnego.

TLPD to podstawa leczenia przewleklych depresji i nerwic z towarzyszacymi stanami melancholijnymi - to jest dokladnie napisane tez przez Prof Puzynskiego oraz w innych uniwersyteckich podrecznikach swiatowego poziomu.

Ja znam dwie osoby, ktore cierpialy na stany podobne do Twojego przez x lat (SSRI nic im NIE pomogly) , a po TLPD wyszly z tego obronna reka (TLPD+stabilizatory) + psychoterapia.

Chociaz JA na Twoim miejscu przed TLPD sprobowalbym Cymbalta + stabilizator + neuroleptyk/ Mianseryna/Mirtazapina lub Valdoxan +++ dodatki.

No i jeszcze masz Milnacipran i Fenelzyne.

przez eufrozyna 21 sie 2010, 13:52
Mnie psychiatra przepisała kwas walproinowy, właśnie w celu wyciszenia lęku, napięcia i myśli samobójczych.
eufrozyna

przez frytka 22 sie 2010, 12:39
Mi przepisał stabilizatory i się ich nałykałam... zastanawiam się ostatnimi czasy, co takiego musiało by się wydarzyć, aby mieć siłę i walczyć o życie. Nie znalazłam nic.
Anioły są wśród Nas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brokenwing 22 sie 2010, 12:47
2Proof, smutne to.
Niestety ja też nic nie znalazłem .Cały czas zastanawiam się .Czy to ze mną ,czy ze światem jest coś nie tak ???
Nikogo nie krzywdzę,nie chce wiele,nie jestem zachłanny,zaborczy,samolubny,nieczuły .
Wiec powinno być mi dobrze a nie jest!!! Wszystko o kant d-py rozbić .
brokenwing

przez Korba 22 sie 2010, 19:32
nie udało się 2 razy, ale wiem, że znowu to zrobię.
i wiem, że prędzej czy później się uda.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez brokenwing 22 sie 2010, 19:48
Też dwie próby ,też wiem ,ze będzie trzecia. Jestem pewien ,że trzeci raz nie spierdzielę .
brokenwing

przez Roberrrto 22 sie 2010, 19:55
Ja jeszcze nigdy. Ale 2 lata temu pojawiły się takie myśli i nie odchodzą. Coraz mniej mnie tu trzyma, coraz więcej mówi mi, że będę musiał kiedyś..... Tyle że ja TCHÓRZ jestem..
Roberrrto

przez eufrozyna 22 sie 2010, 20:01
Kochani. Jeżeli o mnie chodzi, to myśli samobójcze o różnym nasileniu towarzyszą mi od około 3 lat.
Próby się nie podjęłam ale moje dni są policzone. Jedynym powodem dlaczego tego nie zrobiłam to strach przed tym, że mnie odratują. Chcę to zrobić raz a dobrze. I już chyba przywyknęłam do tej myśli...
eufrozyna

przez frytka 23 sie 2010, 09:55
brokenwing napisał(a):Cały czas zastanawiam się .Czy to ze mną ,czy ze światem jest coś nie tak ??? Nikogo nie krzywdzę,nie chce wiele,nie jestem zachłanny,zaborczy,samolubny,nieczuły .Wiec powinno być mi dobrze a nie jest!!! Wszystko o kant d-py rozbić .

Całe życie zadaję sobie takie same pytania. Przestałam się już nad tym zastanawiać. Nie jest to już dla mnie ważne ani znaczące ani do niczego potrzebne. Heh kiedyś zrobiłam sobie nawet spis złych uczynków, ktore mam na koncie za czasu tego marnego żywota. Potem rozmawiałam o tym z kolegą i wymieniłam mu parę złych rzeczy które zrobiłam wg mojego mniemania a on mnie wyśmiał i zaczął przytaczać złe uczynki swoje i innych (które zna...). Pomyślałam sobie wtedy: kur#a mać! Nie zrobiłam nic złego nikomu, nic co bym nie odpokutowała! Przestałam się zastanawiać nad czymś co nie ma zupełnie sensu. Przyjełam, że tak po prostu musi być i już wtedy wiedziałam, że przyjdzie moment w życiu, gdy miarka goryczy i złych doświadczeń się przebierze, gdy skończy się cierpliwość i wszelka nadzieja. Z upływem czasu coraz bardziej nie mogłam się doczekać tego momentu. Ostatnia moja pruba była nieudana pewnie dlatego, że doszło do niej w stanie psychotycznym. Mój plan jest inny - trucie się jest g#no warte. Za duże ryzyko odratowania przy obecnym postępie medycyny. Mam lepszy plan.
Anioły są wśród Nas

przez Roberrrto 23 sie 2010, 10:02
Chce mi się krzyczeć jak czytam takie posty, chce mi się krzyczeć, kiedy sam tak myślę. I qrrrwa mać, nie pogratuluję Ci dobrego planu... Aaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
Roberrrto

przez wiejskifilozof 24 sie 2010, 12:30
Ja nigdy nie miałem myśli samobójczych. Jednak współczuje dla rodzin ludzi, co odebrali sobie życie . Smutne :(

przez Roberrrto 25 sie 2010, 01:21
Jest taki film dokumentalny ''Most samobójców'', kilka tygodni temu miał premiere na 'Planete', pewnie jeszcze kilka razy powtórzą, więc warto obejrzeć. Ja wyłem, bo w takim jestem teraz stanie... Anyway, w tym filmie rodziny i przyjaciele opowiadają o tych, którzy odeszli, mówią o tym co czują, są zaskakująco dzielni...
Tyle że ja nie jestem pewien, czy warto się męczyć tylko dlatego, że ktoś zostanie i nie będzie umiał sobie z tym poradzić. Nie wiem. Trudna sprawa.
Roberrrto

przez frytka 26 sie 2010, 09:50
Szukam tego filmu na necie - nie wiesz może jak brzmi oryginalny tytuł?

Trudna, trudna. Różnie to nazywają - egoizmem, tchórzostwem... rozumie, że zaboli rodzinę, ale oni są silni mają chęć i wolę życia. Ja tego nie mam. Czasem myślę sobie, kto tak naprawdę jest egoistą i tchórzem - oni bo taka jest ich (nie moja) wola abym żyła, czy ja - bo całe życie cierpię psychicznie i pragnę już tylko przerwać tą mękę... Jakby na to nie spojrzeć, z ich strony to też egoizm a nawet ignorancja - nie mają pojęcia co i jak czuję ale takie są ogólnie przyjęte zasady, że życie jest najcenniejsze - niektórzy mają inne 'priorytety'. Kto kim jest skoro skazuje drugiego człowieka na życie z bólem psychicznym.
Anioły są wśród Nas

przez Roberrrto 26 sie 2010, 10:07
Tytuł ''the Bridge'', reżyseria Eric Steel. Jeśli ktoś posiada kanał Planete, to najbliższa emisja w sobotę 28.08 o 2:35 w nocy.
Ostrzegam co wrażliwszych, że kamery nagrały kilka skoków samobójczych-to rodziny i przyjaciele właśnie tych osób się wypowiadają. Zapas chusteczek też się może przydać...chociaż nie wiem, może to ja taki płaczliwy jestem..?
Roberrrto

Sortuj wg