antynatalizm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

antynatalizm

przez zmienny 12 maja 2013, 17:27
abraxas, a skąd taki wniosek, ja nic takiego nie napisałem.
zmienny

antynatalizm

przez abraxas 12 maja 2013, 17:30
zmienny, skoro ludzie się faszerują iluzjami, a uważasz że jest w życiu znacznie mniej szczęścia niż cierpienia to wychodzi na to, że jak ktoś jest szczęśliwy i widzi mało cierpienia, to żyje w iluzji.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

antynatalizm

przez zmienny 12 maja 2013, 17:35
abraxas, nie znaczy.

szczęście to po prostu jakiś stan umysłu, nie jest iluzją jako stan umysłu, iluzją jest obraz życia jako coś bardziej szczęśliwego niż nieszczęśliwego.
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

antynatalizm

przez abraxas 12 maja 2013, 17:40
zmienny, aha, jak ktoś widzi dużo szczęścia i uzna życie za szczęśliwe to żyje w iluzji, a jak mimo tylu chwil szczęścia uzna, że życie jest nieszczęśliwe, to nie żyje w iluzji. Chyba nie ogarniam już takiego poziomu absurdu i pora kończyć przedstawienie ;)
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

antynatalizm

przez zmienny 12 maja 2013, 17:46
abraxas,

po prostu wydaje mu się, że miał więcej szczęśliwych chwil niż nieszczęśliwych w życiu, wiadomo, że tego nie da się policzyć, jest ogólne wrażenie i jest ono niestety zniekształcone.

nie ma tu absurdu, choć tak jak to przedstawiłaś dziwnie to wydaje się, że jest.

Ty jaka jesteś frakcja filozoficzna, anatynatalistką zdecydowanie widzę nie jesteś, to może napisz?
zmienny

antynatalizm

przez abraxas 12 maja 2013, 18:10
zmienny, tu już nie ma o czym dyskutować, ewidentnie zaprzeczasz, że ktoś może mieć dużo szczęśliwych chwil w życiu - bo jak realnie oceni że miał to musi oprzeć się na kłamstwie i ocenić że nie miał. Zniekształcić własne doświadczenia.

Ja nie jestem żadna frakcja ;] I za specjalnie nie interesuję się filozofią, tyle co lubiłam czytać niektórych filozofów.

antynatalizm

przez zmienny 12 maja 2013, 18:16
abraxas, możliwe, że są osoby które mają więcej dobrych chwil w życiu niż złych, aczkolwiek uważam, że to jest mniejszość.

David Benatar chyba by się ze mną nie zgodził. ;)
www.youtube.com/watch?v=m7a04MAX2Cg

Ja nie jestem żadna frakcja
aha ok, bo myślałem, że może w ramach przynależenia do jakiejś frakcji chcesz zwalczać moje stanowisko.

właściwie to mi też byłoby trudno do konkretnej frakcji się zaliczyć tak do końca.
zmienny

Sortuj wg