Czy płacz oczyszcza duszę i przynosi ukojenie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez mark123 20 mar 2013, 22:24
Tak się zastanawiam, dlaczego czasem mam tak, że gdy słucham muzyki (niekiedy nieważne czy smutnej czy wesołej) lub gdy zamyślam się o czymś, czego nie mogę wyjaśnić, to czuję się jakoś dziwnie, do oczu chcą mi się cisnąć łzy i przechodzą mnie ciarki. Nie wiem, z czego to wynika.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez ann21 21 mar 2013, 20:47
Płaczę codziennie, po prostu każdego dnia i nie przynosi mi to żadnej ulgi, czuje że spadam w coraz większy dół i że nie wygrzebie się już niego. Codziennie chodzę z podpuchniętymi od płaczu oczami - to jedyne co z tego mam. Chciałabym zapanować nad tym wszystkim, nad łznami, nad swoim życiem... lecz nie potrafię. CHCĘ WRESZCIE POCZUĆ ULGĘ.
Każdy dzień, wyniszcza mnie coraz bardziej !

przez carmen1988 21 mar 2013, 20:49
Ja ostatnio rzadko płaczę, nie wiem czy to dlatego, że nie chcę, czy po prostu już nie mogę...... :roll:
nerwica wegetatywna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ann21 21 mar 2013, 20:52
carmen1988, czasem wolałabym nie płakać, nie mieć w ogóle uczuc.
Każdy dzień, wyniszcza mnie coraz bardziej !

przez devnull 25 mar 2013, 01:17
Płacz do niczego nie prowadzi, mój przykład jest zbyt małostkowy dlatego przytoczę Wam
pewną współpacjentkę ze szpitala psychiatrycznego, nie chciała ona przyjmować leków, lecz
ciągle się pogrążała
, przypominało to wręcz uzależnienie od autoagresji w takiej dziwnej formie.
Płacz jest negatywną rzeczą, która jedynie w prostych/lekkich urazach przynosi ukojenie,
niektórzy płaczą w nieskończoność, bo ciągle nie dostają tego czego żądają, niestety
najbezpieczniejsza metoda to antydepresanty, one nie wyleczą ale złagodzą ten bolesny stan,
który puści pod wpływem zewnętrznych oddziaływań, gorzej to wygląda jeśli pacjent
ma osobowość nacechowaną antyspołecznie, wtedy jest na prawdę bardzo niefajnie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg