Dystymia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez .Tomek 31 paź 2007, 21:07
jaaa napisał(a):a czyli mysli samobojcze w sytuacji stresowej,przykrej dla nas to a raczej obawa ze z nerwow to se zrobimy tez jest mysl natretna?

Wszystko zależy w jakim stopniu ta myśl jest "natrętna". Jeżeli występuje cały czas, dręczy Cię i nie daje spokoju to chyba można ją zaklasyfikować pod natrętną.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez jaaa 31 paź 2007, 21:12
ehh nie ona si epojawia tylko jak cos zlego sie mi przydarzy lub jak cos mnie zdezorientuje ,jakis czynnik stresujacy to wtedy,czuje sie jakbym wtedy nie nadawala sie udziwgnac tego :roll: ze nie podolam mze to nie dla mnie itp

przez .Tomek 31 paź 2007, 21:18
no to w przypadku stresu też mam takie myśli i różne inne paranoje. Paranoikiem strasznym jestem :) Trzeba jakoś sobie radzić :)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jaaa 31 paź 2007, 21:57
no ja odrazu w paranoje wpadlam i do lekarza juz chcialam dzwonic na komorke ;)

ale jakos wstyd mi sie zrobilo ze odrazu panikuje jakbym chciala sie zabic nie chcialabnym dzwonic wkoncu do niego :lol: ale stracilam kontrole nad emocjami i myslami na jakis czas az mi glos odebralo

do innych dystymików - objawy

przez dystymik 25 gru 2007, 22:14
Czy możecie napisać mi coś o swoich objawach?Nie chodzi mi o wymienianie jak na wikipedii albo w książkach tylko jak to wygląda u konkretnych osób. Jak zmienia się Wasz nastrój w ciągu doby?Pozdrawiam

przez jaaa 25 gru 2007, 23:04
jeden dzien dobry humorek ( moze to trwac tez pare albo parenascie dni) innego dnia dol albo nie mam ochoty na spotkania i widze wszystko w czarniejszych barwach ,mysle czesto o tym ze zycie jest bez sensu innego dnia kocham zycie ;)

przez pyzia1 26 gru 2007, 12:11
Wyczytałam, że termin dystymia w dużym stopniu pokrywa się ze znaczeniem terminu depresja nerwicowa, nie sądziłam że to jest to samo. Wyczytałam też, że u chorych, u których występuje często stwierdza się swoiste cechy osobowości, określane jako osobowość histeryczna :D
U mnie nastrój mocno waha się w ciągu dnia. Miewam gorsze całe tygodnie ale bywa i tak, że rano wstaję wesoła jak skowronek a wieczorem żyć mi się nie chce, albo na odwrót. Więc może to i prawda z tą osobowością histeryczną. Określenie wydaje się trochę obraźliwe ale wygląda na to, że to jest termin medyczny.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez dystymik 26 gru 2007, 13:08
Dziękuję Wam za odpowiedzi - jeżeli znajdziecie chwilę to napiszcie proszę jakie leki przyjmujecie (w jakich dawkach i z jakimi efektami) dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

przez jaaa 26 gru 2007, 13:51
Citalec 20 raz dziennie na Nn do tego dodatkowo- ale lekami nie powinienes sie sugerowac bo sa dobieranie indywidualnie przez lekarza dla pacjenta

przez dystymik 02 sty 2008, 10:59
Mam jeszcze jedno pytanie - czy w nerwicy lękowej występuje obniżenie nastroju?Jeżeli tak to jak odróżnić ją od dystymii?Pytałem w dziale "nerwica lękowa", ale odpowiedzi nie otrzymałem. pozdrawiam

przez marmarc 03 sty 2008, 08:38
w nerwicy lekowej występuje obniżenie nastroju. zarówno silne, nagłe, ale krótkotrwałe, jak również stopniowe, ale też głębokie i długotrwałe.
W pewnych okresach można mówić o błędnym kole lęków, stresów i depresji.

Re: Dystymia.

przez 1507 03 sty 2008, 10:14
Krzysztof105 napisał(a):Dopiero od niedawna i powoli uświadamiam sobie swój stan, czytając wszystko na temat psychiatrii i psychologii w internecie. Znalazłem takie pojęcie jak Dystymia:

"(depresja nerwicowa, depresyjne zaburzenia osobowości, przewlekła depresja z lękiem), typ depresji charakteryzujący się przewlekłym (trwającym kilka lat) obniżeniem nastroju o przebiegu łagodniejszym niż w przypadku depresji endogennej. Diagnoza dystymii wymaga obecności przynajmniej dwóch z następujących objawów:
* zaburzenia łaknienia
* zaburzenia snu
* uczucie zmęczenia
* deficyt uwagi
* niska samoocena
* trudności decyzyjne
* poczucie beznadziejności
Objawy dystymii mają tendencje do nasilania się w godzinach popołudniowych. Ryzyko wystąpienia dystymii jest większe wśród krewnych pierwszego stopnia chorych na depresję endogenną oraz wśród kobiet. Zachorowanie następuje najczęściej pomiędzy 20 a 30 rokiem życia."

Jest to schorzenie, które objawowo pasuje do mnie najbardziej, niemal dokładnie. Jestem pewien że cierpię właśnie na to. Powiedzcie czy to jest łatwiejsze do wyleczenia od innych typów depresji, jakimi lekami się to leczy, itd. po prostu wszystko co wiecie na ten temat. Z góry dzięki.

to chyba bzdura jest jakaś z tym występowaniem dwóch objawów , bo dwa z pośród wymienionych to mają na bank wszyscy forumowicze na tym forum i 80% społeczeństwa które niedomaga z powodu różnych problemów zyciowych taki jak np. brak srodków do życia , utrata partnera, niepowodzenia w pracy , rodzinie, rozłąka z rodzina itp. także nie szukajcie u siebie choroby na podstawie 7 objawów ja znalazłem na pewno dwa u siebie ale czy to oznacza ze ja to mam?!
Przykład z życia wzięty: Jak miałem 16 lat zainteresowała mnie encyklopedja zdrowaia dowiedziałem się z niej że mam objawy białaczki, nowotwór płuc, grozi mi zawał serca i jeszcze kilka destrukcyjnych chorób, potem zacząłem i nteresować sie tym co się ze mną dzieje do tego stopnia że jak rano zakaszlałem to szedłem na drugi dzień do doktora bo na pewno coś złego dzieje sie w płucach, nie pomyslałem ze to od fajek, jak zakuło mnie w kltce w okolicy serca na drugi dzień byłem w przychodni bo napewno dostane zawału a w dzieciństwie przeszedłem zapalenie mięśnia sercowego, jak zabolał mnie brzuch to pół nocy nie spałaem z powodu nowotwotu żołądka. Stan ten trwał około roku później się zakochałem i przeszło. Ludzie przestańcie czytać o chorobach, szukać w sobie chorób jeśli nie ufacie lekarzowi idźcie na konsultacje do drugiego , trzeciego , ja tak zrobiłem i wiem mniej więcej na czym siedzę. W większości przypadków nasze nerwice pochodzą od złych nawyków myśleniowych ja takie nabrałem za młodu dziś mam 35 lat i 3 lata temu nerwica do mnie wróciła ale z taką mocą że musiałem brac leki. Zły nawyk myśleniowy mam do dziś w sumie pielęgnowałem go w sobie przez 15 lat i dziśchyba za to płacę. Ale chodzę na terapię znów zacząłem brać leki po krótkiej przerwie gdyż chcę to pokonać, by rodzina miała znów ojca i męża bym nie dokładał im swoimi prblemami. Jeśli jesteście młodzi i nauczycie się źle funkcjonować teraz to co będzie za 20 lat! Zmieniajcie to każdego dnia na wszystkie możliwe sposoby!
1507

przez bigda 04 kwi 2008, 00:21
Jedna ze stron przywołanych przez IceMana funkcjonuje teraz pod adresem:
depresja objawy leczenie, dystymia

przez Beatkka 22 kwi 2008, 15:46
tak ostatnio duzo czytam na temat depresji i sama nie wiem co mi jest od paru lat cierpie na bezsennosc nic mnie nie cieszy :cry: bylam ostatnio u lekarza i zapisal mi leki ale nie powiedzil co podejrzewa a tak z poglebaianiem swoich informacji wydaje mi sie ze to wlasnie dystymia :roll: :roll: za tydzien mam kontrole moze wtedy cos wiecej mi powie

Sortuj wg