"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Steviear 03 lis 2015, 20:29
Morphine90, hot dog 3,50 :D
Rzygam już tymi hot dogami i brzuch mnie boli od takiego jedzenia. A jak kupie w knajpie to i tak zjem 40 procent bo więcej nie zmieszcze. Więc pieniądze idą w błoto. Wole wydac na kawe. Choc teraz tez na to mi szkoda bo nic z tej kawy nie mam tylko wieksza nerwice. Dlatego mowie że mi szkoda kasy. Porcje są nienormalne nawet w takim greenway. :)
Ugotowalam na jutro. Pewnie i tak nie zjem bo przez stres trace poczucie głodu i nic nie mogę jeść.
Kasę mam tylko wolę wydać ją na coś lepszego. :)

przez filip133 03 lis 2015, 20:39
Nie myśl o stresie, tylko o tym że organizm potrzebuje zjeść i musisz mu dodać sił dobrym obiadkiem... :)
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez ala1983 03 lis 2015, 21:07
agnes89 napisał(a):
ala1983 napisał(a):Polecam wyrobic sobie orzeczenie i masz problem finansowy na studiach z glowy, moj brat zyje z tego jak paczek w masle + jeszcze renta.
A ja na studiach ledwo z glodu przezylam, bo zapieralam sie, ze grupy nie zrobie :roll:

Niestety, byłam już raz na komisji ZUS - wg orzecznika jestem zdrowa jak ryba :roll: Pomimo całej teczki historii chorób.

Edit: Nie znam się na tych orzecznictwach, ale w sumie boję się, że to orzeczenie niepełnosprawności mogłoby mi za bardzo nabrudzić w papierach i mogłabym mieć potem problem z pracą. Studiuję medycynę i już wiem, że odpadają mi wszystkie specjalizacje zabiegowe. Ale co by było z moją przyszłą specjalizacją w przypadku orzeczenia niepełnosprawności? Tego nie wiem...

To zle poszlas. Nie do Zusu tylko do Powiatowego Zespolu ds. orzekania o niepelnosprawnosci.
Tak jak juz pisala kolezanka o takim orzeczeniu dowiaduje sie pracodawca kiedy Ty mu powiesz, a powiesz kiedy zechcesz.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morphine90 03 lis 2015, 22:53
Steviear - nie wiem w jakim mieście mieszkasz - w Pozku jest sieć expresmarche, gdzie jest jedzenie na wagę i zniżka studencka 20% - nakładasz ile chcesz, wkładasz talerz na wagę i masz normalny, domowy obiad za parę złociszy :smile:
Kiedy nie dojadasz z braku glukozy obumierają komórki mózgowe, więc myślę, że nie można wydać pieniędzy na nic lepszego.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez ( Dean )^2 04 lis 2015, 17:40
Nie wiem,co dalej ze sobą zrobić.Kończą się studia,myślałem o przebranżowieniu się do IT ale brak formlnego wykształcenia i mój wiek,odbierają mi chęci.
Najgorszy jest wiatr.

przez Bobby6 04 lis 2015, 18:03
( Dean )^2 napisał(a):brak formlnego wykształcenia i mój wiek,odbierają mi chęci.

wiek nie powinien być przeszkodą do czegokolwiek, nigdy nie jest za późno żeby coś zmienić :)

przez Wojtas96 04 lis 2015, 18:20
Witam,

Chciałbym podzielić się z wami kawałkiem mojego życia, być może spróbować prosić o radę, a może robię to aby poczuć się chociaż minimalnie lepiej.

Od czasu zdania matury (maj) do dziś dzień czuję się bardzo nieszczęśliwy. Zawsze myślałem, że wiem co chcę robić w życiu, obrałem odpowiedni kierunek studiów gdzie też się dostałem i uczęszczam. Od jakiegoś czasu jednak zastanawiam się czy to jest to, co chciałbym robić w życiu. Nie miałem tych wątpliwości nigdy wcześniej, a przez wakacje coś się zmieniło...

Poznałem fajną dziewczynę. Zaprzyjaźniliśmy się, ale myślę, że nie mam co liczyć na nic więcej. Czuję w sobie, że bardzo ją kocham. Jestem często skrycie zazdrosny o nią. Choć spotykamy się dosyć często to jako przyjaciele. Podczas gdy ja zrobiłbym dla niej dosłownie wszystko to wiem, że nie mogę liczyć na nic więcej oprócz przyjaźni z drugiej strony. Dlatego też, nigdy nie rozmawiałem z nią o swoich uczuciach.

Ona zmieniła bardzo moje życie. Chociaż lubię się z nią widywać, czuję się bardzo nieszczęśliwy, zły na cały świat, mam często chęć płakać. Nigdy nie byłem bardzo towarzyski ale mam wielu fajnych znajomych. Teraz nawet wśród nich czuje się bardzo samotny, nieszczęśliwy jakby świat miał się dla mnie zaraz skończyć, a ja miałbym to przyjąć z radością. Zadaje sobie pytanie, dlaczego ta jedna osoba, którą tak mocno kocham tak bardzo mnie nieświadomie unieszczęśliwia. Przewróciła moje życie, nie wiedząc o tym...

Piszę to, bo być może był ktoś w podobnej sytuacji. Być może ktoś będzie potrafił poradzić mi, co powinienem zrobić, a być może ktoś kto przeżył to co ja powie mi co nie powinienem zrobić z jego doświadczenia. No nic, czekam na odpowiedź.

przez depresyjny86 04 lis 2015, 18:31
Dlatego też, nigdy nie rozmawiałem z nią o swoich uczuciach

Błąd bo o uczuciach się gada.
:)

przez Vengence 04 lis 2015, 18:33
Bobby6 napisał(a):
( Dean )^2 napisał(a):brak formlnego wykształcenia i mój wiek,odbierają mi chęci.

wiek nie powinien być przeszkodą do czegokolwiek, nigdy nie jest za późno żeby coś zmienić :)

Ta nawet jak się jest o lasce, to można coś zmienić, np: zmienić starą na nową laskę. :twisted: :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Wojtas96 04 lis 2015, 19:15
depresyjny86 napisał(a):
Dlatego też, nigdy nie rozmawiałem z nią o swoich uczuciach

Błąd bo o uczuciach się gada.

Chyba, że nie chce się zepsuć dobrych relacji z kimś. :(

przez Steviear 04 lis 2015, 22:20
Dopiero po 22 będę w domu. Ja /cenzura/ a wyszlam po 6. Zdycham :/

przez filip133 04 lis 2015, 22:23
Steviear napisał(a):Dopiero po 22 będę w domu. Ja /cenzura/ a wyszlam po 6. Zdycham :/

<robi usta-usta>

:P

przez Steviear 04 lis 2015, 22:31
filip133, wolę strzał w łeb...

przez filip133 04 lis 2015, 22:34
Żebym poszedł do więzienia? :P
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

Sortuj wg