Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Limitrophe 24 lip 2016, 18:04
Najgorzej nic nie robić, poddać się i czekac na cud. Pogodzic sie z przeszloscia, naprawiac zle relacje ktore nadal istnieja, zrobic 1 krok w sprawach ktore wydaja nam sie nie do rozwiazania. Musi byc ten 1 raz, a zaowocuje to na przyszlosc. Moga minac lata stracone w cierpieniu, beznadziei ale to tylko jakis proces, nie musi to byc do konca zycia. Czasem warto uciec, wyjechac, zaczac od nowa zyc. Wiem ze sa zle dni, ale na pewno sa jakies lepsze dni, przeblyski i wtedy jest szansa. Takie rzeczy wplywaja na nasze zdrowie psychiczne. Nawet drobne rzeczy i te materialne potrafia chociaz na chwile zmienic nastawienie do swiata i siebie.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Nasze (nie koniecznie racjonalne ;) ) sposoby na depresję

przez robercik567 08 sie 2016, 02:37
Kiedys to bardzo lubilem posluchac muzyki, ale teraz jak jestem w depresji nie slucham niczego ani wesolych I ani smutnych, smutne mnie tylko dobijaja I czuje przy nich bol duszy...

Nasze (nie koniecznie racjonalne ;) ) sposoby na depresję

przez Neurotica_Lostica 09 sie 2016, 11:16
Nie rozumiem dlaczego muzyka została tutaj uznana za "nieracjonalny" sposób na radzenie sobie z depresją. :smile: Przecież art-terapia, terapia muzyką jest znaną i stosowaną formą terapii w różnych problemach. :smile: Chodziłam na coś takiego, kiedy byłam w szpitalu; całkiem ciekawe zajęcia. Trudno mi powiedzieć, czy one mi pomagały, bo po nich miałam jeszcze większego doła niż wcześniej.

A tak... muzyka na pewno mi pomaga, to fakt. Różne utwory na różne nastroje i jest w porządku. Nie zmuszam się na siłę, by muzyka poprawiła mi humor, tylko po prostu staram sobie znaleźć w niej jakiś promyczek słońca.

Pomaga mi również rysowanie, szczególnie tego, jak się aktualnie czuję - wtedy mogę się trochę wyżyć na kartce, więc trochę emocji na niej zostanie, a w dodatku nie mam takiego poczucia pustki, że "nic nie robię" (bo w końcu rysuję, nie?).

Kolejnym sposobem na depresję u mnie jest pisanie. Kiedyś bardzo dużo pisywałam na papierze, swego rodzaju pamiętniki; teraz przeniosłam się do wirtualnej rzeczywistości i tak powstał mój blog. Pisanie bardzo mocno mi pomaga, wyjątkowo oczyszcza mi umysł - mogę spisać wszystkie złe rzeczy, które mnie gryzą po nocach, a one potem siedzą zamknięte w słowach i gryzą o wiele mniej.

Pomagają mi również spokojne spacery oraz przypomnienia samej sobie o tym, żeby głęboko oddychać. :D Zatrzymać się na chwilę, odetchnąć głębiej, uśmiechnąć się do siebie. Uspokoić się trochę po prostu.
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zalezna 11 sie 2016, 23:08
Mam dziwną tendencję uciekania przed rzeczywistością, kiedy mi się ona nie podoba. Oddaję się wtedy w sferę marzeń. Czasem w nocy mam różne myśli i wtedy rodzą się różne pomysły, aby być bardziej odważną i starać się wprowadzić niektóre z nich w czyn. Myślę sobie "ok, ta osoba się nie stara, nie wiem czy mnie lubi, ale ja ją kocham i mi na niej zależy, więc równie dobrze mogę ja bezinteresownie wyjść z inicjatywą i zrobić coś dobrego dla tej osoby tylko dlatego, żeby było jej miło. zrobić coś szalonego, niecodziennego, coś czego wiele ludzi nie robi na co dzień, bo wiem , że mnie na to stać". Leżę i wyobrażam sobie tę chwilę, jak ona będzie wyglądała. A potem wstaję rano i cała odwaga odpływa, a wszystkie pomysły wydają mi się idiotyczne.
W moim życiu było parę takich magicznych chwil, które udało mi się zrealizować, udało mi się spotkać garstkę ludzi, z którymi wiązały mnie magiczne relacje, mam wspomnienia , których nikt mi nigdy nie odbierze. Czasem tylko chciałoby się posiadać wehikuł czasu, żeby powrócić choć na chwilę do tego, co dziś bym nazwała cudem. Kiedyś ktoś powiedział coś , co uważam, że jest bardzo prawdziwe "nigdy nie próbuj zatrzymać osoby, która postanowiła od ciebie odejść. ona pojawiła się tylko na chwilę w Twoim życiu by poruszyć strunę, która w tobie siedzi, teraz ty musisz nauczyć się na niej grać".
zalezna

przez hannnarap 05 gru 2016, 14:15
zalezna napisał(a):Mam dziwną tendencję uciekania przed rzeczywistością, kiedy mi się ona nie podoba. Oddaję się wtedy w sferę marzeń. Czasem w nocy mam różne myśli i wtedy rodzą się różne pomysły, aby być bardziej odważną i starać się wprowadzić niektóre z nich w czyn. Myślę sobie "ok, ta osoba się nie stara, nie wiem czy mnie lubi, ale ja ją kocham i mi na niej zależy, więc równie dobrze mogę ja bezinteresownie wyjść z inicjatywą i zrobić coś dobrego dla tej osoby tylko dlatego, żeby było jej miło. zrobić coś szalonego, niecodziennego, coś czego wiele ludzi nie robi na co dzień, bo wiem , że mnie na to stać". Leżę i wyobrażam sobie tę chwilę, jak ona będzie wyglądała. A potem wstaję rano i cała odwaga odpływa, a wszystkie pomysły wydają mi się idiotyczne..

A może spróbuj to spisywać?

Sortuj wg