Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sredniowieczna_panna 28 lis 2007, 17:47
tak sobie mysle o tym moim, to raczej stany depresyjne. Nie bede se wmawiac depresji. Jak dla mnie to te moje nerwowo-depresyjne problemy to taaki misz masz powstaly na bazie zlej samooceny i tyle... (dzis sie lepiej czuje, to tak pisze;P)

nie daje sobie rady sama ze soba

przez nie mam juz lez 01 gru 2007, 00:13
witam.jestem tu nowa . nie wiem od czego zaczac...... wlasciwiee moje zycie jest pasmem porazek.prawie nigdy nic mi sie nie udawalo...caly czas pod gorke... .........7 lat temu poznalam chlopaka z ktorym zaczelam sie spotykac,chociaz obydwoje nie dawalismy szans na przetrwanie naszego zwiazku-przetrwalismy 5 lat....bylo cudownie plany na przyszlosc...slub...dzieci... bajka! ale po 5 latach on zerwal ze mna....staram sie pozbierac ale nie wychodzi....caly czas placze chodze zmeczona smutna przybita nie widze pozytywow,wszystko jest w czarnych barwach..... nie mam ochoty na nic ....nie mam ochoty zyc ...............to sie juz ciagnie od 2 miesiecy......... czy to poczatki depresji.....POMOZCIE

przez luthien 01 gru 2007, 09:11
nie mam juz lez witaj na forum. Na początek jedno bardzo ważne pytanie, czy byłaś już u specjalisty (psychologa/psychiatry)? Bo to pierwsze co musisz zrobić będąc w takim stanie.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nie mam juz lez 02 gru 2007, 15:29
nie bylam jeszcze u zadnego specjalisty. wszyscy mowia ze mi przejdzie tylko potrzebuje czasu..... :cry: :cry:

przez fiufiu 02 gru 2007, 16:02
nie mam juz lez napisał(a):wszyscy mowia ze mi przejdzie tylko potrzebuje czasu..... Crying or Very sad Crying or Very sad

Idz do lekarza....po co sie meczyc. A jak jeszcze masz problemy ze snem to sie nawet nie zastanawiaj, bo sie zameczysz :( A inni ludzie Cie nie rozumieja bo nie sa w twoim stanie i to ty musisz zadecydowac czy sobie pomoc czy nie.
"Oddaję się morzu,
Pozwalam się ponieść fali,
Niech mnie obmyje.
W obliczu strachu,
Pewnego razu uwierzyłem.
Łzy smoka,
Dla Ciebie i dla mnie..."

przez luthien 02 gru 2007, 17:35
Idź do lekarza, bo jeżeli to depresja, to niepotrzebnie się będziesz męczyć. Ci "wszyscy" nie mają pojęcia, co to jest depresja czy nerwica, myślą, że to nic takiego i przejdzie samo. Wiem ze swojego doświadczenia. A tak nie jest. To tak łatwo nie przechodzi, niestety.
Idź do lekarza. Zobaczysz, będzie lepiej.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

Nie wiem już nic...:((

przez Pysiak79 03 gru 2007, 17:01
Hej, oczywiście znów nie mogłam wstać, chciałam leżeć jak najdłużej i udawac, że śpię żeby nie myśleć, że mam iść do pracy. To nic, że dopiero na 18-tą. A teraz, jak zazwyczaj już przez kilka tygodni, siedzę przed kompem :( prawie nic nie robię, nawet gotować mi się już nie chce, a wierzcie, że uwielbiam(łam) Nie chcę iśc do tej pracy, chyba do żadnej już nie chcę!! Co mi się stało???!!! Lenistwo?? Fanaberie? czy deprecha?? Wczoraj też nie poszłam, ale pewno pomysleli, że chora jestem bo w piątek sie zwolniłam po dwóch godzinach bo zle się czułam, a w sobotę miałam wolne. Ta praca jest tylko do świąt! Przepracowałam dwa tygodnie i przede mną jeszcze tylko 3!!! Ale dla mnie to AŻ 3!!!!!! Nie chcę tam iśc, a nie jest wcale cięzko, nic mi się obiektywnie nie dzieje złego, ale ja chodzę i wściekam sie w "środku siebie", klnę pod nosem, mam ochote wszystko rozwalić jak tam jestem! Płacą mi w euro, a ja narzekam... Ludzie postukają sie w głowę, czego ta dziewczyna chce od życia, przecież to tylko trzy tygodnie i jakieś 3 tyś. złotych a nie 800zł... Ale problem w tym, że nie wiem czego już chcę, czy kiedykolwiek wiedziałam:(( Nie wiem kim jestem, to wszystko bez sensu .O co mi chodzi??? Co będzie dalej??!! Nie chcę znów brać leków, a terapia..? tak! tylko u porządnego psychoterapeuty, który mi rzeczywiście pomoże. Jeśli w ogóle mogę się zmienić...
Nie wiem czy pójdę do pracy. Ryczeć mi się chce!!! Beznadziejna jestem...
Pysiak79

przez smutna48 03 gru 2007, 18:18
Pysiak79

wcale nie jesteś beznadziejna to raz, dwa ze moze to faktycznie jakies zmurzenie znudzenie albo depresja. Mozesz skorzystać z pomocy psychologa napewno Cie wyslucha i może wspolnie dojdziecie do tego co się dzieje. To uczucie złości tez we mnie czasami jest wkurzam się na wszystko jestem we mnie tyle zalu do wszystkich i z tym trudno mi sobie poradzić :( trzymaj się i sprubój moze pomoze napewno nie zaszkodzi
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Jan Nowak 03 gru 2007, 21:24
"To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawanie pod wodą."
P. Coelho

Wydaje Ci się, że nie dostałaś tej energii do życia albo, że ją straciłaś..
Czasami naprawdę trudno jest sie podźwignąć.. Wtedy musisz sie przełamać i zrobić coś na co może wcale nie masz ochoty..

Jeśli nie masz już nic do stracenia, to weź te 3 bańki które zarobisz i nie oglądając się na nic wyjedź w podróż na jakiś czas.. Jestem pewien, że nie będziesz żałowała..
Wiem co sobie teraz pomyślisz.. Gdzie tam, w podróż.. mam inne wydatki, poza tym co by powiedzieli znajomi, rodzina..
Musisz się wyrwać z tego transu, w którym jesteś..

Ja na przykład byłem w Bułgarii.. Po powrocie czułem się znacznie lepiej. W czasie jakichś zjazdów rodzinnych, jak siedzieliśmy przy stole, to poopowiadałem jak tam było, jak smakuje rekin, jacy są tam ludzie i zwyczaje. Wszystkich to interesowało, bo poza swoją wioską niewiele widzieli :) I już czułem się w jakiś sposób dowartościowany.
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

przez Pysiak79 03 gru 2007, 23:07
No właśnie ...i nie poszłam do pracy!!:(Zachowuję się nieodpowiedzialnie,cóż nie wypada mi ,bo nie jestem już dzieckiem...A tak w ogóle to mam do stracenia te 3 bańki,bo najpierw musiałabym je zarobić!!Wiem,że kasa nie najważniejsza,ale przydałaby się np.na terapię,szczególnie ,że od kilku miesięcy już nie pracuję normalnie...tzn.z przerwami.A podróżowanie to jedno z moich marzeń,które juz na mnie przestaje działać:((Uwielbiam zwiedzać ,jeździć ,jak zreszta wielu ludzi.Ale decydując sie na powrót do kraju i "zajęcie "sie sobą,raczej rezygnuję z podrózy!!!:(A wiecie sami,w Polsce nie łatwo mieć pieniądze na normalne życie i jeszcze drogie marzenia:((Ale wciąż mam nadzieję,że bedę choć trochę podróżować.
Pysiak79

przez smutna48 03 gru 2007, 23:34
Pysiak79 napisał(a):A wiecie sami,w Polsce nie łatwo mieć pieniądze na normalne życie i jeszcze drogie marzenia:((Ale wciąż mam nadzieję,że bedę choć trochę podróżować.

No własnie nie łatwo trzeba miec 3000 zeby sobie wyjechac na tydzień i przezyć coz takie realia
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

czy ktos moze mi pomoc

przez magdalena2285 07 gru 2007, 09:22
Dzien dobry mam na imie Magdalena i chcialam sie dowiedziec czy mam depresjie moze to glopie ale ja tak nie uwazam ale moj chlopak tak. Nie wiem co sie dzieje jestem wiecznie nie wyspana draznia mnie wszystkie rzeczy i ludzie, mam mysli samobojcze , nie akceptuje samej siebie, z mila checia bym znikla z tego swiata :smile: Boje sie ze cos komus zrobic i bede sama rodzice na mnie nie wzracaja uwagi :( .
Mam chorobe ktora trwa juz 8 lat i nie ma na nia lekarstw ani pomocy a mi jest coraz gorzej lekarze wymyslili ze to jest miopatia oczna czyli zanik miesni i nic wiecej nie robia.
PROSZE POMOZCIE CO MAM ZROBIC ZE SOBA

przez Jovita 07 gru 2007, 13:30
witaj na forum!
ciezko bedzie okreslic czy to jest depresja czy stan depresyjne ale jedno jest pewne z pewnoscia dzieje sie z toba cos niedobrego..

magdalena2285 napisał(a):Nie wiem co sie dzieje jestem wiecznie nie wyspana draznia mnie wszystkie rzeczy i ludzie, mam mysli samobojcze , nie akceptuje samej siebie, z mila checia bym znikla z tego swiata Boje sie ze cos komus zrobic i bede sama rodzice na mnie nie wzracaja uwagi .

z tego wynikaloby ze sa to pewne objawy depresji , ale pytanie do ciebie czy ty na prawde chcesz zyc? czy chcialabys byc szczesliwa czy chcesz sie juz poddac?
Typowe dla depresji to: smutek, brak energii,lek , niepokoj, trudnosci w koncentracji,problemy ze snem,poczucie winy i beznadziejnosci,brak apetytu, obnizone libido!
czy twoje samopoczucie to zle utrzymuje sie dluzej niz 2 tygodnie??
Lepiej przejdz sie do specjalisty i poradz sie co to moze byc bo jak wiadomo tutaj na forum nie ma lekarzy a nie bedziemy cie wprowadzac w bledne kolo twierdzac ze to z pewnoscia depresja, mysle ze te objawy na to wskazuja ale tylko lekarz moze to potwierdzic.
ja uwazam ze jestes bardzo silna osoba ktora teraz sie po troszku poddaje , musisz walczyc o kazdy dzien .Zebrac cala resztke sil i walczyc , nie poddawaj sie bo spadniesz na dno i bedzie ciezko ci wstac..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez DepresjaToMojeImie 10 gru 2007, 19:14
Czy wizyty u psychologa są refundowane przez NFZ :?: :?:

Sortuj wg