CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Przegrany123 22 gru 2014, 12:05
4x już to czytałem stary podobnie jak przeczytałem wiele o leczeniu o terapii i lekach na forach amerykańskich :lol: Lepiej mi napisz jak się pogodzić z tym że przez leki już nigdy nie wrócę do formy fizycznej z przed choroby i nigdy już nie wrócę do sportu i mając 20 lat muszę mieć przez leki kondycję i siłę mięśni,koordynację itp. jak 70 letnia babka chora na 3 choroby :lol: ( nie wiem czy dobry przykład ale na pewno wiecie o co chodzi w końcu bierzecie te kurewskie leki na Chad).Te leki tak rozwalają kondychę,siłę fizycznie trują że szok.

-- 22 gru 2014, 11:22 --

Kutasy jebane zamiast znaleźć przyczynę Chad albo jakieś normalne leki co fizycznie są prawie obojętne jak SSRI,suplementy leki w innych chorobach.Chociaż jakąś działającą terapię łagodzącą objawy w dłuższej perspektywie.To trują ludzi tym syfem z lat 70 i robią z ludzi sajgonki słabe jak gówno otyłych nie rozwiajających się noł lajfów z fistaszkiem w mózgu :twisted: :twisted: :twisted:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez _Jack_ 22 gru 2014, 12:40
Propsik trwa już 3-ci dzień. Może nie jest to stan pełnej remisji, ale czuję jakby jakaś część mózgu się trochę obudziła i uaktywniła. Lek już mnie tak nie ścina jak wcześniej i nie czuje takich skutków ubocznych. Lek zamiast mulić, delikatnie mnie nakręca. Zacząłem delikatnie odczuwać pozytywne emocje. Wczoraj spotkałem się z kolegami. Siedzieliśmy i gadaliśmy u mnie w samochodzie. Oglądałem też nową R1 kolegi, którą niedawno zakupił. Dzisiaj wybieram się do fotografa zrobić zdjęcie do paszportu i do nowego dowodu.Pozdro. Borixon od zawsze na propsie.

F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Widmo 22 gru 2014, 12:46
Przegrany123,
Co innego przyswoic wiedze a co innego odniesc ja do siebie.
Nawet chorowac na chad trzeba sie niestety nauczyc i niestety mlody wiek temu nie sluzy.
Wlasnie sobie przypomnialem, ze majac 21 lat jeszcze trenowalem.
Jak pisalem, zrezygnowalem z powodu studiow, ograniczonego przez treningi zycia towarzyskiego
i wynikow, ktore juz mnie nie zadawalaly a na lepsze bym musial poswiecic jeszcze wiecej vs. wlasnie studia, zycie towarzyskie.
Mysle, ze juz wtedy mialem pierwsze choc nie silne objawy chad.
Wiesz czego zaluje? Tego, ze nie chcialem/potrafilem trenowac mniej i wylacznie dla siebie.
Zaluje, ze postawilem to na ostrzu noza.
Ale mysle, ze inaczej nie potrafilbym postapic.
Wiec w jakims stopniu rozumiem co czujesz i stad ta rada abys uniknal bledu i stawial sprawe w kategoriach wszystko albo nic.
W zasadzie wiele osob w pewnym momencie reygnuje ze sportu, przez np. kontuzje lub po prostu brak talentu.
Logicznie biorac chorowanie na chad w tym kontekscie nie powinno byc tragedia chociaz wiem jak to boli
kiedy czlowiek musi sie pozegnac z wyczynwym trenowaniem swojej dyscypliny sportu

-- 22 gru 2014, 11:51 --

Jack,
Analizowanie swojego stan zdrowia z godziny na godzine z dnia na dzien to blad - chyba, ze to dzienniczek nastrojow.
To droga donikad a sadze, ze wyostrzenie uwagi na punkcie swojego stanu psychicznego do niczego dobrego nie prowadzi.
Problem w tym, ze w depresji to naturalna sklonnosc ale do przepracowania.
Wiecej fajnych filmikow...to prosze :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez getmeoutofhere 23 gru 2014, 00:31
Przegrany123, biorę karbamazepinę od 11 miesięcy i nie mam żadnych skutków ubocznych. Studiuję, pracuję (umysłowo), sportu nie uprawiam, bo nigdy tego nie robiłam. Wcześniej przerobiłam kwas walproinowy i lamotryginę. Tak więc na szczęście można trafić na swój lek. Próbowałeś już wszystkich stabilizatorów?

przez Widmo 23 gru 2014, 09:39
Przegrany123 napisał(a):(...) muszę mieć przez leki kondycję i siłę mięśni,koordynację itp. jak 70 letnia babka chora na 3 choroby :lol: ( nie wiem czy dobry przykład ale na pewno wiecie o co chodzi w końcu bierzecie te kurewskie leki na Chad).Te leki tak rozwalają kondychę,siłę fizycznie trują że szok.

Pisalismy, w tym ja ze np. na licie bylem w stanie napierniczac po gorach.
Ale ty jestes uparciuch. Moze bys w koncu uwierzyl nam troche :)
Pisalismy, ze bez sensu brac antydepresant to sam musiales o tym sie sam przekonac.

przez Wolfx 23 gru 2014, 11:39
Jack do przodu :-) /cenzura/ i zawsze prosto.
Wolfx

przez Widmo 23 gru 2014, 14:16
Wolfx,
Widze, ze wszystko w porzadku.
Z ciekawosci...ogarnales sie wtedy z podwyzszonego nastroju za pomoca jakiegos psychotropa
czy samo przeszlo?

przez Przegrany123 23 gru 2014, 14:56
Widmo napisał(a):
Przegrany123 napisał(a):(...) muszę mieć przez leki kondycję i siłę mięśni,koordynację itp. jak 70 letnia babka chora na 3 choroby :lol: ( nie wiem czy dobry przykład ale na pewno wiecie o co chodzi w końcu bierzecie te kurewskie leki na Chad).Te leki tak rozwalają kondychę,siłę fizycznie trują że szok.

Pisalismy, w tym ja ze np. na licie bylem w stanie napierniczac po gorach.
Ale ty jestes uparciuch. Moze bys w koncu uwierzyl nam troche :)
Pisalismy, ze bez sensu brac antydepresant to sam musiales o tym sie sam przekonac.

Wierze wierze :D Ale boję się Litu zważywienia po nim tycia i problemów z tarczycą w tak młodym wieku.Do tego osłabia siłę mięsniową.Przy nim ponoć lamo to jak cukierki a ja po lamo i miałem masę uboków i utrudnień.Pojebane te leki w Chad kurcze szkoda że nie mam jednobiegunówki :lol:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez Widmo 23 gru 2014, 15:26
Przegrany123 napisał(a):[Ale boję się Litu zważywienia po nim tycia i problemów z tarczycą w tak młodym wieku.Do tego osłabia siłę mięsniową.

No widzisz, nikt nie namawia Ciebie na lit. W literaturze jest napisane (chocby w tym linku przypomnianym przez Intela), ze litu chadowca z typem mieszanym sie nie poleca. Poleca sie za to kwetiapine. Ale np. naszemu dyzurnemu mieszaniecowi tzn. Intelowi ;) np. dobrze na psyche robil lit (ale z o. ubocznymi) a zle kwetiapina.
Nie wiem jaki lekarz i jak Cie leczy, jaki masz z nim kontakt.
Nie napisze Ci, ze w koncu bedzie super i znajdziesz idealna farmakoterapie.
Ale biorac pod uwage nawet te kilka lekow i ich kombinacje i wielkosci dawek, to jest duza szansa na znalezienie dobrego rozwiazania.

przez guernone 23 gru 2014, 18:20
Dzisiaj na terapii dowiedziałem się, że mogę kontrolować swój nastrój. Cześć Wam!! :twisted:
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 23 gru 2014, 20:06
guernone napisał(a):Dzisiaj na terapii dowiedziałem się, że mogę kontrolować swój nastrój. Cześć Wam!! :twisted:

Tak, tak, a zaburzenia nastroju maja wszyscy ludzie :D

Co do litu. Lit po jakimś czasie dał mi możliwość przesypiania kilku godzin jednym ciągiem, co było namiastką raju.
Niestety pojawiły sie po nim sraczki tak uciążliwe, że w końcu lit olałem. Ale było to w momencie kiedy zaczęła trybić już lamotrygina.
Niestety od jakiegoś czasu zauważam spadek skuteczności tejże, a biorę maksymalna rozsądną dawkę czyli 200 mg.
Od trzeciej rano rzygam jak kot. jakaś grypa. Film mi się prawie urywa.
Psychicznie ów stan przypomina cięzką depresję. Zazdroszczę zdrowym ludziom. Taka choroba kończy się tak szybko jak zaczyna. Powrót do normalnego psychicznego codziennego samopoczucia. Taka nagroda za srogie terminy chorobowe. A my?
Fizycznie za kilka dni będzie dobrze, ale psychicznie tylko nieznacznie lepiej czyli czarna dupa.
Cięzko mi się myśli. Zarwana noc bardzo negatywnie odbija się na stanie psychicznym chadowca.

......z tą zaburzona , a właściwie zubożoną kondycja po lamotryginie chyba coś jest na rzeczy.
Nigdy o tym nie myślałem w ten sposób. Znaczne deficyty wydolnościowe zwalam na karb kryzysu wieku średniego
Ale... Całe życie uprawiałem różnego rodzaju sporty, a obecnie wejście na trzecie piętro wiąże się z zadyszką większa niż rówieśnicy którzy od ostatnich zajęć WF w szkole podstawowej sportem sie nie parali, paląc dodatkowo przez całe życie szlugi.
Na boisku , zmuszając się do pogrania z synkiem w piłkę również już po chwili padam na ryj z zawrotami głowy i deficytem oddechowym. Katastrofa. Nie myślę tutaj o jakiejś mitycznej wydumanej formie. Porównuję się z grubymi zaniedbanymi równieśnikami i to porownanie wypada na moją niekorzyśc...
...nie mam podpisu...

przez guernone 23 gru 2014, 20:32
INTEL 1, zgadza się! Niestabilny nastrój to rzecz normalna, a huśtawki w trakcie terapii tym bardziej :D Co oni kfa wiedzą o huśtawkach...
W ogóle czasami mam wrażenie jakbym wykładał teorię sprężystości i plastyczności :mrgreen: O czym Pan pierydolisz :pirate: A staram się dobrze przemyśleć sens każdej wypowiedzi.
A przyznam, że od kilku dni jestem kweta odstawiona i umysł pracuje lepiej, dzięki czemu lęki przed mówieniem na grupie znacznie osłabły. Jest swobodnie.

Zdrowia Robert.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez _Jack_ 23 gru 2014, 21:05
Poprawa faktycznie jest od 4 dni, ale nie ma jeszcze pełnej remisji. Przede wszystkim zmalały skutki uboczne leku. Jak go biorę to zamiast mnie mulić to delikatnie mnie nakręca. W efekcie daje to jakiś poziom życia, że można parę rzeczy w ciągu dnia ogarnąć. Oglądałem dzisiaj Mistrzostwa Polski w Wiśle w Skokach i byłem na nordicu. Poza tym pomogłem ubrać choinkę i zrobiłem zakupy. Ciekaw jestem czy ten lek będzie w stanie wprowadzić mnie w stan pełnej remisji, bo na tym najbardziej mi zależy. Brakuje mi strasznie stanu zdrowia. Mam nadzieję ,że kwestią czasu będzie dojście do 100% sprawności umysłowej. Martwią mnie jedynie te dyskinezy. Czasami aż wykrzywia mi gębę i nie mogę nad tym zapanować. Jutro święta. Przyjedzie mój brat z żoną i dzieckiem. Pobawię się z ich Goldenem. Fajny ten ich pies. Bardzo grzeczny, miły i w ogóle nie szczeka. Poza tym trzeba czekać na rozwój dalszej sytuacji z Esci.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez slow_down 23 gru 2014, 21:10
Jestem w totalnej dupie nastrojowej i zero chęci do czegokolwiek. Dzisiaj dostałem 225mg wenli. To najgorsza jesień w moim życiu (nadal mamy jesień...). No i propranolol, bo trzęsie mną z nerwów. Ręce latają a serce napier****.
slow_down

Sortuj wg