CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 02 lis 2014, 17:07
Jak ja strasznie chciałbym nie być wariatem. Wiem, że to niestylistycznie napisane, prawidłowo powinno być "jak ja strasznie nie chciałbym być wariatem", lub najlepiej "jak ja chciałbym być zdrowy psychicznie", tym nie mniej pierwsza wersja chyba najlepiej oddaje to o czym teraz myślę.
Jest niedziela, normalni ludzie normalnie spędzają czas. Rodzinne obiady, byc może jakiś alkohol poobiedni, luźne rozmowy, żarty, obcowanie z innymi ludźmi, miłe spędzanie czasu. Poobiednie spacery i tak dalej. Na tyle fajny , balsamiczny klimat , że z utęsknieniem czekają na kolejny weekend, ktory umożliwi im podobne wyluzowanie, naladowanie baterii , ktore umożliwią przetrwanie syfu dnia codziennego. Podobnie wczoraj- wszystkich świętych. Ludzie spotykają sie z rodzina na grobach, mają tematy do rozmów. Tak dobrze im sie rozmawia, że dochodzi w końcu do propozycji-przyjdziecie na kawę? Normalni ludzie często osiągaja ten wolnopłynący luzik, ktory stanowi wówczas jakże potrzebne zapomnienie o ciężkich nieraz arkanach dnia codziennego. W danym momencie liczy sie tylko tu i teraz. I w gronie innych ludzi zwyczajnie odpoczywają.
/cenzura/ mać, a ja i zapewne Wy tego nie mamy. Nie mamy i mieć nie będziemy. Ta obłedna dwoistośc mojego jestestwa. Te dwie wewnętrzne postaci. Dawny Ja i ten popierdolony , przeklęty psychol, ktory dominuje i skutecznie dewaluuje tego pierwszego, własciwego. Stale pierdolec jest obecny z tyłu głowy. Nie ma możliwości go wyłączyc, zapomnieć o nim, wyluzować sie i normalnie popłynąc sobie z klimatem innych, bliskich ludzi.
Unikam ludzi. Unikam jak mogę. Nie czuje sie przy nich bezpiecznie. Cięzko mi w spokoju wytrzymać ich wypowiedzi. Nie potrafię się na nich skupic. Pierdolec z tyłu głowy cały czas ogranicza moja percepcję i wyświetla stale swoje popierdolone filmiki. Nie jestem w stanie w 100 % istnieć w rzeczywistości tu i teraz. Cały czas w tle , a czasami na pierwszym planie jest ten kurewski matrix, ktory deformuje prawdziwa rzeczywistośc.
My wariaci powinniśmy być sami. Emocjonalnie stale rozmijam sie z moją żoną. Albo zdycham , spowalniam do poziomu ledwo umożliwiającego jakąkolwiek aktywnośc i wówczas moja żona energetycznie wyprzedza mnie o lata świetlne co wywołuje bardzo wielką frustrację, albo łapię strasznie szybkiego , zagonionego wkurwa i wowczas mam wrażenie, że moja żona to debil, ktory wolno myśli i popełnia umyslowe błedy na poziomie niedorozwiniętego dziecka. Tak czy siak doprowadza mnie do wrzenia.
I mam oczywiście świadomośc, że ona jest stale taka sama, w miarę stabilna , jak każdy człowiek. To moja ciągle zaburzona percepcja płata figle , ktore wyczerpuja wszystkie znamiona popierdolenia.
...nie mam podpisu...

przez everlong 02 lis 2014, 17:12
^This

-- 02 lis 2014, 18:08 --

Kurcze, musze sie wygadać. Obiecałam kumplowi że do końca semestru będę chodziła na labsy, bo jakbym to olaała to on zostaje sam, a teraz czuję że nie dam rady i że bardzo chcę być po prostu odciążona i pójść na jakiś lekki oddział psycho z moim chadem. Nie wiem co robić, tracę kontrolę nad myślami, mam w dupie wszystko, co robić? Warto mi iść na psycho ward?
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez dariusz1990 02 lis 2014, 19:45
U mnie leki leki i jeszcze raz leki.Wiem ze sie powtarzam i ogolnie to kazdy ma swoje sprawy.Najgorzej jest kiedy czlowiek nie ma sie przed kim wygadac.Coraz mniej wierze w ta cala farmakologie. Jak mam sie caly czas bac to ja dziekuje za takie zycie.
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 02 lis 2014, 20:05
Doskonale Cię rozumiem.
Trwałem w takim stanie kilka lat bez przerwy .
Samobójstwo wydawało się jedynym skutecznym "lekiem na całe zło"
Drugi raz, kiedy znalazł bym się ponownie w takim stanie nie zastanawiałbym się zbytnio tylko po kilku tygodniach bym się zapierdolil.
Mam dziury w mózgu i w związku z tym nie kojarzę jakie leki i z jakim skutkiem juz brałeś/bierzesz.
Napisz-sprobuję się ustosunkować . Może na coś się przyda moje doświadczenie wynikające z przetestowania na swojej skórze większości leków z KAŻDEJ już grupy
Oczywiście w tym momencie chętnie się ustosunkuje. Za godzinę mogę żałować tego wpisu. Huśtawka jak łatwoe się domyślić torpeduje skutecznie jakiekolwiek ustalenia czy deklaracje :D
...nie mam podpisu...

przez dariusz1990 02 lis 2014, 20:18
Po prostu wychodzi na to ze czego bym nie bral nic sie nie poprawia.Caly czas mam idiotyczne leki.Nie umiem sobie z nimi w zaden sposob poradzic.Jestem przy tym uzalezniony od alko i benzo. Czyli albo cpac i pic albo meczyc sie z lekami. Jak dotad zaden rzekomo nieuzalezniajacych lekow mi nie pomogl.Zazdroszcze ludziom ktorym wystarcza 25 albo 50 mg hydro i odplywaja.Daje sobie jeszcze z 2 miechy jesli nie zadziala to co planuje to chyba koniec bedzie.

przez everlong 02 lis 2014, 20:19
Był ktoś z Was na oddziale?
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez dariusz1990 02 lis 2014, 20:26
U mnie choroba przede wszystkim niszczy tzw normalne zycie tj. albo sie wszystkim nadmiernie ekscytuje tj mam manie albo po prostu mam wszystko gdzies i widze wszystko w czarnych barwach.Moj tym Chad to na 99,9procent to szybka zmiana faz.Z tego co widze po sobie nie za bardzo da sie to leczyc nawet biorac leki typu karba depakina itp.Ze stabilizatorow nie bralem jeszcze tylko litu.Ale poki co moim najwiekszym problemem sa leki.Pytam sie wiec Jak zyc??

-- 02 lis 2014, 20:30 --

Ja bylem na F3 w IpiNie ale to na odtruciu alkoholowym. Nikt z pieprzonych dokotorkow nie chcial mi wierzyc ze ojciec mial Chad i na 88 procent chcal bo nie umial sobie radzic z deprecha. Mi tez nie wierzyli w to ze juz od dziecka mialem stany mani i depresji .Ja juz nie wierze w leki ani lekarzy.

przez INTEL 1 02 lis 2014, 20:39
Dariusz

INTEL 1 napisał(a):Mam dziury w mózgu i w związku z tym nie kojarzę jakie leki i z jakim skutkiem juz brałeś/bierzesz.
Napisz-sprobuję się ustosunkować
...nie mam podpisu...

przez freya 02 lis 2014, 23:00
Czy ktoś z Was zażywał abifility? Po jakim czasie widać efekty? U mnie po 2 tyg. zażywania, dopiero powoli zanikają skutki uboczne, a pozytywnych nie widzę...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Silny94 03 lis 2014, 01:51
Odstawiłem leki bo już i tak przestały działać a większe dawki powodowały jeszcze większe skutki uboczne które przeważały nad efektem stabilizacji.Mój stan się z dnia na dzień coraz bardziej pogarsza krzyczę na wszystkich w koło,nie wychodzę z domu,ciężko wytrzymać od rana do wieczora,myślę w jednym momencie w lewo i w prawo,pół mojego umysłu ma wyraz taki :yeah: a drugie pół :cry: teraz nawet w jednej chwili tak wygląda moje samopoczucie.To jest mega nie normalne :P Staczam się coraz bardziej i trwa to coraz dłużej i końca nie widać.Wiem czym to się skończy albo samobójstwo albo szpital dla wariatów po raz kolejny.Ale i tak się tego nie da wyleczyć a przynajmniej uboków po lekach nie ma :mrgreen:

-- 03 lis 2014, 01:28 --

Nauczył się ktoś z was żyć bez leków z Chadem? W końcu one i tak nie wyleczą a powodują ograniczenia.Podjąłem tą walkę i będę najsilniejszym nic tak człowieka nie sponiewiera co jak nieleczona dwubiegunówka.Już zapomniałem co to normalność moje życie to 3 stany hipomania,depresja i stan mieszany wszystko okresowo.

-- 03 lis 2014, 01:29 --

Nauczył się ktoś z was żyć bez leków z Chadem? W końcu one i tak nie wyleczą a powodują ograniczenia.Podjąłem tą walkę i będę najsilniejszym nic tak człowieka nie sponiewiera co jak nieleczona dwubiegunówka.Już zapomniałem co to normalność moje życie to 3 stany hipomania,depresja i stan mieszany wszystko okresowo.Skończę jak śmieć trudno się mówi taka etiologia choroby.
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie – epizod mieszany

przez Lilith81 03 lis 2014, 12:10
Silny 94
Kilka razy odstawiałam leki. Bo się dobrze czułam, bo wypierałam że jestem chora. Max 3 miesiące jest dobrze, umysł śmiga jak dawniej. Chudnę stosując dietę. Śpię dobrze całą noc, bez wybudzeń. Potem jest gorzej. Zwłaszcza dla mojego otoczenia, które już bez ogródek mówi że mi odbija. Tak więc nie wiem, może jest ktoś kto ma remisję i może odstawić leki. Ja chyba nie. Ciężki charakter a bez leków równia pochyła do depresji.
F.31
[i]Asertin 50mg + Lamitrin 100mg

„Jest coś w wyglądzie zewnętrznym konia, co dobrze wpływa na wnętrze człowieka” Winston Churchill

przez freya 03 lis 2014, 12:54
Lilith81, jeden raz odstawiłam leki i też jak Ty czułam się świetnie około 3 miesięcy, a potem zaczęło się depresyjne piekło.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Widmo 03 lis 2014, 13:39
Probuje sie odstawiac leki w porozumieniu z lekarzem.
W moim przypadku bylo to zwiazane z tym, ze byl to pierwszy epizod, ponad 2 letnia farmakologia i dobra reakcja na leki.
Tzn. w zasadzie okolo 1.5 roku porzadnej remisji.
W wielu przypadkach ludzi schodza z kilku lekow i pozostaja tez na ograniczonej dawce stabilizatora.
Tak wiec farmakologia nie musi byc straszna.
Samowolne zmienianie dawek czy porzucenie lecenia to droga donikad.

przez Silny94 03 lis 2014, 16:59
Lilith81

Miałem reemisje na takich lekach i dawkach co Ty w opisie 2 lata.Na 2 latach się skończyło :P Zaczęło sie na tym psuć a większe dawki lamo tylko rozwalają bardziej pamięć,kondycje,zawieszam się i inne.Na lamo 200mg było w miarę ale skutki uboczne przeważały.Owszem byłem w takim stanie jak Ty ale nic nie trwa wiecznie.Ja odstawiłem leki bo w małych dawkach już nie działają a większych tylko większe uboczne i męka z nimi.Jedynie po antydepach nie narzekam na uboczne ale na samym antydepie to droga do nikąd.Ta różnica że wy odstawiacie w reemisji a ja odstawiłem 2 lata po ostatniej reemisji.
F31.6 Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie – epizod mieszany

Sortuj wg