CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 14:47
Niedawno miałem przerąbane zapalenie zatok i brałem właśnie dużo Ibupromu Zatoki i Bayern coś tam :P W każdym razie w trakcie tego gównianego choróbska strasznie w dół poleciałem. Zwykle żadne grypy i inne choroby fizyczne mnie nie ruszają. Przy ostatniej miałem doła w chu.j. Brałem wtedy kwetiapinę, lamotryginę i mirtazapinę.
Marian_Paździoch

przez ladywind 23 maja 2014, 16:52
Powiedzcie mi czy mozna zazyc 200mg sertraliny i 60mg miansy zeby szybko zbic chorobe, bo zaczynam wariowac :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 18:02
ladywind, ja brałem takie dawki ;) Biorąc teraz 100mg sertraliny tylko, poczujesz dużą różnicę. A te dwa leki dobrze się łączą.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 23 maja 2014, 18:04
Marian_Paździoch, dzięki:))takie combo musi podziałać
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 18:06
200mg sertraliny to serotonina + dopamina, 60mg miansy to noradrenalina - w ten oto sposób działasz lekami na trzy fronty ;)
Marian_Paździoch

przez Wolfx 23 maja 2014, 18:10
Przepraszam że się wtrace,ale na jak długo to pomoże na 24 h.Mam jeszcze jedno pytanie niektórzy w masakrycznych okresach ratuja się Clonazepamem jak to działa gasi leki czy robi nas obojetnymi i tepymi na wszystko?
Wolfx

przez marwil 23 maja 2014, 18:31
Wolfx, Leki typu clonazepam itp. są raczej tylko na białą godzinę. Sedacja.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Wolfx 23 maja 2014, 18:39
Czyli po prostu Clonazepam tak Cię porobi że będziesz tylko spokojnie siedziała albo spał,z resztkami świadomości?
Mogą Ci to zapodać np w szpitalu w krytycznych chwilach.
Wolfx

przez Asmo 23 maja 2014, 22:52
Mam w domu opakowanie clona. Jestym tym szczęśliwcem który nie wyłudza takich dragów od rodzinnego tylko mam to od lekarza bo poprostu czasem jest to potrzebne. Dla mnie clon jest na sytuację krytyczne. Dopiero raz jadłem. Dostałem w stanie mieszanym w którym była mania dysforyczna. Stan w którym z silnika wyciekł olej a obroty wciąż max. Zgasił mnie szybko zasnąłem. Zwarzywiło mnie jedno zażycie na 3 dni. Brałem 2mg zgodnie z zaleceniem. Było to piękne ukojenie tak zszarganego i wykończonego umysłu. Mogłem umysłowo odpocząć. Dlatego każda tabletka jest na wagę złota bo w określonym stanie apogeum choroby ratuje życie. Xanax to taka zabawka przy tym. W obecnym stanie xanax mi pomaga. Doczekam anty depa i odstawiam z przyczyn o których nie trzeba pisać.

Do tego wolf gratuluję kwetiapiny choć ja tego działania anty depresyjnego małej dawki nie czuje. Tak 100 to mała dawka bo karba zmniejsza. Ale za to składa mnie w 20min na spanie i śpię nie przerwanie do budzika co u nas jest istotne. Inaczej bym nie spał po dwie doby. Naprawdę.

Ktoś pisał że mu sie objawy niby zgadzają. Diagnozuję lekarz. A dlaczego? Mnie kiedyś szarpało góra dół. Myślałem że to stan mieszany. A jak przyszedł prawdziwy stan mieszany który potwierdził lekarz to zrobiłem: :O

A ty khalesi weź sie ogarnij.

Ja pier.dolę jestem elitą elit :D
Jasny gwint :D

-- 23 maja 2014, 23:22 --

Dostałem info od lekarki że jednak od jutra rana mam wejść na 75 venlafaksyny :silence: Ostatnio sporo sie działo po tym leku bo nieźle działa akurat na mój organizm i nieźle mnie postawił na nogi aż za mocno ale ufam mojej lekarce która twierdzi że w tym zestawie jestem pod dobrą ochrona by mnie nie wystrzeliło. Tak więc rodzi sie światełko w tunelu i czas podjąć walkę.

-- 23 maja 2014, 23:25 --

aha i dobranoc elito elit :D
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez magic 23 maja 2014, 23:36
clonazepan i xanax jak byście je porównali???

clona nie brałem chyba nigdy doraźnie ,alprazolam sobie cenie i jako szybka
pigułka pomocy doraźnej na lęk

jakie mają oddziaływanie na organizm z tego co czytam clon jest z padaczkowych nie jest to benzo...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Asmo 24 maja 2014, 06:14
Po 1 zażyciu pewnie nie można się za bardzo wypowiedzieć. Z tego co pamiętam Intel ma większe doświadczenie w tej kwestii więc może coś napisze. W każdym razie jeśli cokolwiek jestem kompetentny po 1 tabletce napisać to dla mnie działanie w jakiś sposób zbliżone przy czym clonazepamum działa wiele, wiele mocniej i z tego co czytałem szybciej i silniej uzależnia.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez INTEL 1 24 maja 2014, 09:49
Clonazepam - moim zdaniem chyba najmocniejsze i bardzo skuteczne benzo ( co nie, Andrzej ? :D )
W dawce 0,5 uspokaja , ale nie usypia w ciągu dnia. Załącza się luz na tyle przyjemny, że zaczynasz być święcie przekonany, iż to jest najlepszy lek świata i wyleczył cię całkowicie, szybko i skutecznie. Objawy idą precz, napięcie schodzi co pozwala na chwilę pojawić się innym, dotychczas zmasakrowanym chorobą uczuciom. Jest dobrze. Jest optymizm. Chwilowe wakacje od choroby.Można się jak dawniej czymś produktywnie zając. Można wziąć dziecko do parku na huśtawkę, a żonę do łóżka.
Niestety. To tylko pudrowanie syfa. Działanie po kilku-kilkunastu godzinach szlag trafia, a powrót do stanu "sprzed" jest fatalny. Zbyt duży kontrast. Ale wiesz, że kolejny ratunek jest w zasięgu ręki. W zasięgu kilku-kilkunastu minut od ponownego zażycia cukiereczka. Dlatego też trzeba uważać. Bardzo. Mi uratował clonazepam życie. Nie waham się tak powiedzieć. W porę go dostałem i w ostatniej chwili pozwolił mi choć na chwilę pojąć,że może być inaczej, że po kilku miesiącach całkowitej i stałej, obłędnej maligny jest choć chwilowa możliwość wyłączenia tego obłędu. Prawie się popłakałem z ulgi.
Musisz jednak mieć świadomość że na dłuższą metę to droga do nikąd. Po kilku tygodniach regularnego brania okazuje się że kolejna dawka nie wnosi już niczego pozytywnego. Że oczekiwania nijak mają się do rzeczywistości.Że skutki uboczne przyćmiewają pozytywy.Tak więc kolejnym skutecznym krokiem jest zwiększenie dawki. Z tym że i tak już nie pojawia się błogostan z początkowych dni. Lecz i tak jest lepiej niż bez. Mijają kolejne tygodnie i miesiące i okazuje się że clonazepam działa już iluzorycznie, tak więc po co go brać dalej? I tu się zaczyna ambaras. Nie wzięcie kolejnych dawek owocuje takim stanem, że stan sprzed brania, chociaż kurewsko zły jest niczym w porównaniu z obecnym , ktory pojawia się na "głodzie". To już wyższy wymiar obłędu. Okazuje się że clonazepam niczego nie wyleczył, dorzucił jednak do ciężkich objawów chorobowych bonus w postaci skutków uzależnienia.
I masz dwa w jednym.
Odstawiłem..... pół roku odstawiałem.... Wolę o tym już nie pisać. Opisałem rzecz całą w temacie o benzo pod nickiem "rober6666" oraz "clony" ( nie pamiętam czemu w połowie odstawiania zmieniłem nick) To jakieś ....2 lata odkąd nie biorę

benzodiazepiny-moja-walka-z-uzale-nieniem-i-odstawieniem-t26141-28.html
Zaczyna się od strony 3 tematu.
Widzę , że trochę zmniejszyłem w opisach wielkość dawek-było mi głupio pisać całkowitą prawdę. Ale objawy odstawiania są jak najbardziej przerażające...

Reasumując
Clon jest jak najbardziej zajebisty i wielką hipokryzją z mojej strony byłoby zniechęcanie kogokolwiek do jego stosowania.
Zanim jednak się go zacznie SPORADYCZNIE brać należy sobie zdać sprawę z jego mechanizmu działania i uzależniania.
Po to powyższe napisałem. Mając to na uwadze i mając instynkt samozachowawczy można spokojnie się nim ratowac. W końcu to lek a nie narkotyk.
Jeżeli masz świadomośc bycia już na niebezpiecznej krawędzi-bierz śmiało . Proponuje w wyniku doświadczenia 0,5 mg.
Jakiekolwiek uzależnienie pojawić się może dopiero po ponad dwóch tygodniach regularnego codziennego brania.
Tak więc bez strachu. Skorzystaj z dobroczynnej mocy benzo. Ale skorzystaj z rozsądkiem człowieka rozsądnego...
To tak jak z alko. Niby uzależnia, ale większośc ludzi potrafi bezpiecznie go stosować przez całe życie...
Osobiście uważam, że w obłędzie należy nam się bezdyskusyjnie uspokajające, doraźne działanie benzo tak jak przysłowiowemu psu buda.

-- 24 maja 2014, 11:54 --

...nienawidzę lata
nienawidzę słońca
nienawidze upałów...
Czuję się osaczony przez upał. Nie ma przed tym kurestwem ucieczki. Nigdy lata nie lubiłem za bardzo. Ale odkąd choruję to już czysty obłęd.
Odkąd zaczęły się wysokie temperatury znów wróciły lęki i bezsennośc. Czuję się bardzo źle. Dawno tak nie było.
Od rana znów zdycham... A gdy sobie pomyślę, że to dopiero preludium letniego syfu...
Słońce mnie derealizuje strasznie.
Wiosna zawsze na mnie dołująco działa. Świadomość że już tylko kilka tygodniu do letniego przekleństwa.
Jak ja strasznie uwielbiam październik. Słońce coraz mniej śmiało sobie radzi. Coraz krótsze dni. I ta cudowna świadomość, że najbliższe miesiące będą cudowne... Świadomośc że komfort termiczny zależy tylko i wyłacznie od odpowiedniego ubioru. Zimno i ciemnośc działają na mnie ożywczo. Stymulują...
...nie mam podpisu...

przez Asmo 24 maja 2014, 23:55
Coście tak cicho elito elit? :D Sobota wieczór pewnie wszyscy sie gdzieś świetnie bawią. Bardziej kretyńskiego żartu nie byłem w stanie wymyśleć. Ja od dziś biorę venlę i jestem posrany z radości bo przeżyłem dzień bez lęków, xanaxu, ospałości, i nie miałem aż tak zwieszonej pizdy na ryju jak ostatnie dni. Wiem że raz nie zawsze a dwa nie wciąż ale wg lekarki powinienem szybko odczuć poprawę. Znowu tli sie nadzieja na choć chwilę oddechu i normalnego życia. Głodny jestem życia. Wkońcu biorę 4 leki. Przecież to powinno coś działać na litość boską. Upadki i wzloty...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez ladywind 24 maja 2014, 23:57
elita elit phiii, dzieki byc taka elitą gdzie po zwyzce nastroju przychodzic cierpienie takie ze nie mozna wyrobic

-- 24 maja 2014, 22:58 --

Asmo, napewno leki podziałaja tylko musisz czekac cierpliwie i sie ;pilnowac

Sortuj wg