CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez S jak... 07 sie 2012, 16:37
Owszem ja gadalim dlatego zmiana z lamotriginy na neurotop... i szczerze mówiąc nie liczę na cud. Jak do tej pory nadal nie mam siły żyć.
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez JOSE 2 07 sie 2012, 19:07
Pozdrawiam wszystkich cierpiących. U mnie bez zmian. Ketrel, depakina i alko raz w tygodniu. Nadal pracuję. Jeżeli dostanę górkę lub dół to zakończę pracę.Na razie stabilizacja, tak minus jeden. Żadnych uniesień za którymi tęsknię. Przed śmiercią chciałbym przeżyć porządne hipo :yeah:
Dawniej Rambo.

przez magic 07 sie 2012, 22:35
deprecha zabiera wszystko człowiek sie męczy jak właśnie jak niewiadomo co dla otoczenia u mie od soboty tak jak pojawiły sie lęki i nastrój siadł a byłem na ślubie w kościele w sumie przed i masz cho.....rna fobia dawno sie nie odezwała wrrr
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 07 sie 2012, 22:56
u mnie ostatnio nastrój zmienia się jak w kalejdoskopie; mam bardzo dobrzre dobrane leki w piątek wizyta u p.; ostatnio wspominała o schodzeniu z wenli, ale ja się boję, że znów mnie na jesień dopadnie deprecha, zawalę pracę a ostatnio czuję, że żyję ...
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez komurka 08 sie 2012, 08:21
Witajcie :D no u mnie jakoś leci staram sie mieć cały czas zajęcie żeby nie myśleć......... udało mi sie pokonać moj lęk i kilka innych objawów czyli zawroty głowy,nudnosci i uczucie że zaraz sie udusze.Pojechałam na zakupy całą droge walczyłam sama ze sobą ....... udało sie. :D kurde byłam bardzo a to bardzo szczęśliwa.Wczoraj też było ok wieczorem zaczeły mnie dopadać małe lęki i byłam strasznie zdenerwowana choć nie wiem czym więc łykłam procha i po chwili już było ok.Dziś rano obudziłam sie z małą paniką ale szybko ją opanowałam.

S jak życzę Ci powodzenia w Twoim eksperymencie Ja lęków nabawiłam sie kilka lat wcześniej.......Przyczyną było moje dzieciństwo i wiele spraw z nim związanych.Niestety nie da sie o pewnych rzeczach zapomnieć mimo tego że bardzo chciałam. MASZ SIŁE ŻYĆ musisz myśleć pozytywnie.

Niestety ja też przez lęki i złe samopoczucie typu kołatania serca , ból w klatce nudności itp unikam ludzi zawsze mam jakąś wymówke albo tak organizuje sobie czas żeby go naprawde nie mieć.Ja odczówam radość jak mam dzień bez lęków i uda mi sie gdzieś pojechać choć na chwile wtedy całe napięcie ze mnie schodzi i czuje sie super.Ta nijakość to faktycznie dziwna jakaś ale może są jakies metody na podwyższenie sobie dobrego nastroju , jakieś techniki zapytaj lekarza.dodatkowo biore metocard a dziś zadzwonie do lekarza i zapytam czy moge brac hydroxyzyne na żołądek bo od nowa zaczynam sie męczyć.

Widmo szczerze zazdroszcze Ci dobrego samopoczucia.Co do zasypiania to jest różnie jak popracuje sobie w dzień solidnie to po zażyciu leku na noc raczej szybko zasypiam.

Sens a czy po stabilizatorach twoje lęki znikły bo wiesz ja depresji nie mam tylko te lęki i uczucie że zaraz zwariuje.Widze że dużo udało ci sie osiągnąć.

Jose 2 bEdzie dobrze nie rezygnuj z pracy.
Magic czyżby fobia społeczna?
Amelia83 kazdy z nas sie czegoś boi może lekarz da Ci coś zastępczego.Jesień minie i nawet tego nie zauważysz.

Pozdrawiam wszystkich

przez Widmo 08 sie 2012, 10:22
Hipo, hipo... tfu!!!
Pamietam, ze kiedys dzieki hipo mialem piekna mobilizacje na sesjach.
Ale szlo tez za tym zbyt duze napiecie. Ale uwielbialem te stany walki. Pozytywnego napiecia i dzialania.
I chyba w pewnym momencie okazalo sie, ze czym jestem starszy tym wiecej kosztuje mnie takie zycie na juz, teraz, na ostatnia chwile. W fajnej mobilizacji ale i zbyt duzym napieciu. Stad wypalalem sie szybko i bezproduktywnie.
Na dluzsza mete hipo bylo jednak bezproduktywne. Z czasem okazalo sie, ze mniej rzutcy i swiatli wyrobnicy radza sobie w zyciu zawodowym lepiej. Moze jakbym byl geniuszem...
Hipo w zyciu towarzyskim to tez "swietna" rzecz tylko tu juz przynosic moze niemile konsekwencje.
Fajnie sie po latach wspomina podboje i wybryki, ktore jednak zaraz po, wcale dla duszy dobrze nie robily, wpedzajac w stany depresyjne. A i tak nigdy jakos mocno nie narozrabialem.
Dla mnie hipomania wiec jest fajna ale i pusta i bezproduktywna.
I po prostu tez jej i siebie boje sie.
Jest ona jak amerykanski film akcji po ktorym nic w zasadzie nie zostaje.
Stad moze wlasnie paradoksalnie tesknie za lekka subdepresja. Moze wiec natura moja jest wlasnie lekko subdepresyjna?
Wtedy jakos bardziej zajmuje sie i przejmuje tym aby moje zycie szlo wlasciwym torem.
Wole wiec dramat z elementami humoru ;)

przez JOSE 2 08 sie 2012, 17:46
Ja pracować nie muszę. Mam porządną emeryturę od jedenastu lat. Udało mi się pomimo strasznej choroby jaką jest czad, skończyć studia. Czego wszystkim piszącym tu życzę. Co w życiu wycierpiałem jest już poza mną. Miałem tylko jedną próbę s........ Wpadłem wtedy w straszną depresję, praktycznie bez lekarstw dorażnych. Tylko antydepresant i depakine. Antydepresant nakręcił mnie w przeciwną stronę. Nie chce mi się tych chwil wspominać.

-- 08 sie 2012, 19:52 --

Przeczytałem wszystkie posty dwójce i trójce. Trochę jestem zawiedziony.

-- 08 sie 2012, 19:53 --

JOSE 2 napisał(a):Ja pracować nie muszę. Mam porządną emeryturę od jedenastu lat. Udało mi się pomimo strasznej choroby jaką jest czad, skończyć studia. Czego wszystkim piszącym tu życzę. Co w życiu wycierpiałem jest już poza mną. Miałem tylko jedną próbę s........ Wpadłem wtedy w straszną depresję, praktycznie bez lekarstw dorażnych. Tylko antydepresant i depakine. Antydepresant nakręcił mnie w przeciwną stronę. Nie chce mi się tych chwil wspominać.

-- 08 sie 2012, 19:52 --

Przeczytałem wszystkie posty w dwójce i trójce. Trochę jestem zawiedziony.
Dawniej Rambo.

przez komurka 10 sie 2012, 20:12
Witajcie wiecie co doszlam do wniosku ze to nie chad zostaje przy swoim ze to nerwica lekowa. poczytalam o tej chorobie i wiecie co nie mam tych objawow co wy nigdy nie mialam depresji,zawsze planuje swoje wydatki,nie mam kilkumiesiecznych mani czy hipomani.Psychiatra sie pomyliła obdzwoniłam dzis kilku lekarzy i okazało sie ze dla nich taka diagnoza jest glupia zadali mi kilka pytan i po moich odp zaprzeczyli ze to nie chad tylko nerwica lekowa ktora nasilila sie . sugerowali zmienic psychiate i zaczac chodzic na psychoterapie albo do psychologa.Moim problemem jest przebywanie w tlumie ludzi , lęki przed jazda gdzies i wiele innych typowych dla objawow nerwicy lekowej.Ulzylo mi jak cholera i wiem ze bedzie ok.

przez pannaAlicja 11 sie 2012, 11:01
komurka, to dobrze. A lekarze czasami mają za szybki pęd do dawania diagnozy, widocznie taki konował Ci się trafił.

A ja w końcu REMISJA! Czuję się fantastycznie, tylko trochę nudno.
:great:
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez magic 11 sie 2012, 13:06
jesteście w związkach ???jak to u was wygląda w praktyce?a jaka macie teorie ???

ja mam taką ze ze zdrową osobą nie ma szans ze względu na ciężar choroby i brak zrozumienia
z chorą jest ciężko widzisz podobieństwa itp niby zrozumienie ale coś nie gra
samotność też bezsensu
jest 4 opcja???

ja obecnie sam jestem próbowałem coś stworzyć z osobą zaburzoną tzn chorą na chad ale różnice były duze
może to też jednak charakter bo każdy jakiś ma i nie dopasowuje sie do siebie NIEWIEM
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez sens 11 sie 2012, 21:16
S jak.. jak się czujesz przy przestawianiu leku?

panna Alicja super!!! remisja jest nudna :) ale fajna też

ja mam skoki napięcia teraz ale żadnej deprechy :)
i to jest fajne

komurka nie chcę martwić ale ja też nie miałam manii nigdy
tylko okresy że się bardzo dobrze czułam
duzo pracowałam, byłam towarzyska etc

czasami mi się nastrój zmieniał jak przełącznik
i mam diagnozę spectrum chad

ale u Ciebie może to być coś calkiem innego
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Atalia 11 sie 2012, 21:23
sens napisał(a):ja mam skoki napięcia teraz ale żadnej deprechy :)
i to jest fajne

Aż musiałam tu zajrzeć, by się ucieszyć.
Sens, bajerancko!!!!!!!! :mrgreen: :105: :great: :yeah:

A co się robi? Traci.

przez sens 11 sie 2012, 21:29
Atalia dzięki :lol: :lol: :hide:
mam nadzieję że na dłużej
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Atalia 11 sie 2012, 21:39
sens napisał(a):Atalia dzięki :lol: :lol: :hide:
mam nadzieję że na dłużej

Podpinam się pod tę nadzieję. Kurde. Mam lalkę Voodoo, ale ona służy do dziabania w ludzi. Ale - co tam! Mogę kłuć mówiąc: "a kysz, bure suki, złe stany od sensu!" :mrgreen:

A co się robi? Traci.

Sortuj wg