CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez malgosia7602 03 lis 2013, 21:58
INTEL 1 napisał(a):Tym nie mniej utrata pracy spowodowana szpitalem psychiatrycznym w tym nędznym kraiku może spowodować zaostrzenie, a nie poprawę stanu zdrowia niezależnie na jakim oddziale by się nie przebywalo. Brak środków do życia sprzyja eskalacji choroby psychicznej. Może nawet spowodować takie tarapaty jak moje.Tarapaty z których raczej nie mam już wyjścia ...poza jednym.
dziś szykuję się już na kolejną bezsenną noc. A we środę kolejne sądowe przedstawienie.

To prawda. W szpitalu trzeba mieć w miarę spokojną głowę i nie myśleć o pracy, kasie, problemach...
Może udałoby się jakoś dogadać z pracodawcą, w końcu nie ma ludzi niezastąpionych ( nie wiem co to za praca).
No ale jeśli faktycznie Asmo miałby ją stracić, to lepiej nie ryzykować. Może uda się jakoś wytrwać do tego 18-go. Trzymam kciuki.
Ja nie mam wyboru. Lekarz nie chce zmienić mi leku, mówi że się nie podejmie i odsyła do szpitala :( No ale ja jestem na rencie. Gdy pracowałam, o szpitalu nie chciałam nawet słyszeć.

-- 04 lis 2013, 22:12 --

Jak się czujecie?
Ja zdycham.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez Asmo 04 lis 2013, 23:36
Jak się czujemy? Ja dziś większość dnia o dziwo dość stabilnie. Nie miałem dziś obniżonego nastroju, za to popołudniu mnie telepało, chciałem na siłe coś robić, gonitwa myśli i w między czasie nastrój podwyższony z tym że przygniatało mnie to że chce coś zrobić a nie wiem co i pojawiające się z tym wewnętrzne napięcie. Czyli dobrze nie jest ale bez tragedi. Oby do 18. Czekam na ten pieprzony dzień i wizyte jakby miało mnie to wybawić.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez INTEL 1 05 lis 2013, 00:19
Zdycham po nieprzespanej nocy................Góra-Dół-Góra- Dół i WKURW
...nie mam podpisu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 05 lis 2013, 08:21
Dokladnie wkurw i hate na wszystko. Potrafie sie od tego uczucia odciagnac np. silownia, rozmowa z przyjacielem albo gra. A gdy tylko mam chwile pomyslec to spina...

Trzeba czekac na lepsze czasy. Kiedy kolejny raz zlamie sie, pekne i zaczne wyc z bezsilnosci? Ile mozg jest w stanie przyjac na klate?

-- 05 lis 2013, 08:37 --

Moj szef po czesci zna moje problemy. Mialem isc na oddzial dzienny to niemal juz bylem dogadany na prace w weekendy. Dzis sie mnie zapytal czy ide na oddzial dzieny bo w pierwotnej wersji mialem isc w grudniu. Wyczulem ze chce kombinowac z grafikiem bo jako pracownik jestem dobry. Mam 3 opcje. Isc w styczniu na oddzial dzienny gdzie ustawia mi leki (chyba?) i terapia. Druga opcja to czekac do 18 i w razie co chodzac priv. A trzecia to isc do szpitala - mozliwe ze moj szef by cos wykombinowal.

-- 05 lis 2013, 08:41 --

I tak nie wiem co robic bo jestem zdezorganizowany i momentami nie mysle logicznie. Ale zdaje sie za opcja raczej wizyty nfz + priv poki co. A do grudnia musze sie namyslec czy chce isc na dzienny na 4miech od stycznia.

-- 05 lis 2013, 09:14 --

Jest jeszcze jedna opcja tzw kusicielka. Mam 2tyg wolnego od 18 bo na rehab. plecow ktore sa poprostu nie cwiczone stad bol. Moglbym z tego zrezygnowac i isc chociaz na te 2tyg do szpitala i liczyc ze uda sie lek dobrac. Po 2tyg musialbym juz wyjsc na rzadanie. Tylko ze to nie wczasy ktore sie rezerwuje i nie wiadomo jak z lozkiem. Jestem zdezorientowany...
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez maargooo 05 lis 2013, 11:24
INTEL 1 napisał(a):Zdycham po nieprzespanej nocy................Góra-Dół-Góra- Dół i WKURW

Robert znam ten ból, ostatnio jakiś czas zmagałam się z tak szybkimi zmianami, ale powiem Ci, że gdy przestałam się na tym koncentrować i regularnie brałam leki + różne dawki Hydro chociaż wieczorami by zasnąć, to jakoś samo się uspokoiło. Aktualnie kolejny dzień czuję się naprawdę fajnie :lol: Wiem, że to nie jest hipo, bo nie mam podstawowych najprostszych symptomów, więc mogę to nazwać zwyczajnie dobrym, zdrowym nastrojem. Nie chcę się zbytnio tym podniecać, bo doskonale wiem, jaka jest specyfika tych zmian i równie dobrze za 2 dni mogę wyć do księżyca...
Wierzę, że u Ciebie się również trochę wyciszy, bo nie może to zbyt mocno przeciągać się w czasie, jest strasznie wykańczające. Łykaj dropsy, które pomagają Ci na określone stany i spróbuj odsunąć trochę na drugi plan świadomość, że Cię huśta (wiem, wiem, łatwo powiedzieć...)

Trzymaj się ciepło, pozdrówki! :great:
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez INTEL 1 05 lis 2013, 12:18
Generalnie jest dobrze. Prochy działają należycie.Huśta tak sobie. Do przyjęcia. Tylko że ja nie mam warunków do zdrowienia. Skur.iele z milicji i sądów mnie nękają. Nie potrafię spać z niedzieli na poniedziałek już od lat. To po pierwsze.A po drugie ostatnio miałem niemiłą wizytę na milicji ,a jutro sprawę w sądzie gdzie mogę spotkać świadka koronnego.Boję się, bardzo się boję, że Bestia wymknie się jutro spod kontroli, co skutecznie zniweczy iluzoryczne szanse na wyjście z matni....Nie mam już sił Bestii trzymać na uwięzi. Bestia ma coraz silniejsze i coraz klarowniejsze argumenty przemawiające na Jej korzyść.....
...nie mam podpisu...

przez Asmo 05 lis 2013, 13:50
Mam czas do pojutrza namyslec sie czy ide do szpitala (pozniej juz czekanie na termin), jesli zdecyduje sie to mam szanse dostac sie do dobrego szpitala gdzie wizualnie pobyt bedzie przypominal zwykly szpital i bede w moim miescie. Najlepsza opcja to 2tyg, a przecietna to 4tyg i mialbym z glowy szarpanie sie z lekami i wyszedl ustawiony czyli byl kilka krokow z przodu bo narazie sie cofam. Gleboko sie zastanawiam. Zawsze wkurzalo mnie np. gdy w wiadomosciach nie raz sie mowi ze jakas instytucja dopiero zareagowala gdy cos sie stalo a wczesniej nikt nic z czyms tam nie robil. Moze powinienem wyprzedzic siebie i pojsc do szpitala nim cos sie stanie. Co z praca? Niewiadomo musialbym pogadac. Wiem jedno. Na 100% przekresle kobiete z ktora zaczelem sie spotykac bo nie afiszowalem sie co mi dolega - to akurat przezyje, natomiast strata pracy wiaze sie z depresja ale to w momencie pojscia do szpitala bedzie bez znaczenia bo na depreche tez cos poradza - jesli wogole mnie zwolnia bo wiem ze wszyscy moi wspolpracownicy stana za mna o powrot:) Brakuje mi motywacji na szpital, czegos co mnie popchnie do tej decyzji. Najgorsze to nie doczekac do jakiejs tragedi w zyciu ktora popchnie. Czemu mam to idiotyczne wrazenie ze cos zostawiam? Ze szpital to jakas dluga podroz poza dom. Ze to jakas pieprzona druga strona? Lęk? Tylko niby przed czym, napewno nie przed samym pobytem bo mi tam pomoga. To przed czym? Nie kumam siebie dlaczego jakas sprzecznosc jest we mnie. Dlaczego cos jest we mnie co sklania by nie isc. Wystarczy krok by to pozmieniac, tylko ten krok jest tak bardzo nie do zrobienia.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez Widmo 05 lis 2013, 17:00
Asmo,
Z mojego pkt widzenia to szarpanine z lekami zafundowales sobie sam.
O ile pamietam olanzapina dobrze dzialala a jedynym objawem ubocznym bylo nabieranie kilogramow.
Nie uwazam, ze nadmiarowe kilogramy to nic waznego ale nie jest to priorytetowa sprawa, ktora
nalezy zawracac sobie glowe na samym poczatku, kiedy najwazniejsza jest stabilizacja.
Czym jest jako takie zdrowie psychiczne? Jest to zdolnosc do przyzwoitego funkcjonowania.
Jezeli jestes w stanie podolac pracy zarobkowej, jezeli w miare poprawnie przebiegaja Twoje relacje z ludzmi
jezeli Twoj nastroj jest w miare stabnilny tzn. bez wyraznych gorek i dolkow to znaczy, ze jest przyzwoicie.
Sam musisz skalkulowac, co bedzie bardziej oplacalne.

p.s. Weglan litu teraz mozna kupic w mniejszych zgrabnych buteleczkach. Ciekawe, jak zmienia to podejscie do brania tego leku.
Teraz wydaje sie on jakby "lzejszy i przyjazniejszy" :)

przez Asmo 05 lis 2013, 17:28
Pisalem ze na olanzapinie szarpie mnie gora dol parokrotnie w ciagu dnia i to kilkakrotnie z czego w dol leci do poziomu krytycznego jak na moje odczucie. Tego nie mozna nazwac "w miare stabilnoscia" skoro mi to uprzykrza zycie. Co do kg i rozmow na ten temat to odpuscmy to sobie bo ja uwazam swoje i zdania nie zmienie. I nie zrozumiesz tego. Praca? Zdechlbym bez niej i kasy wiec nie mozna mowic ze normalnie funkcjonuje. Relacje? Chyba jestem mistrzem maskowania sie, choc coraz czesciej mi nerwy puszczaja i wygarniam. Nie nazwe tego stabilnoscia tak samo jak nie powiem ze ja dobrze sie czuje. Bo co mam zrobic kiedy znow teraz pękam powstrzymuje sie przed wyciem i poprostu mozg wysiada bo chyba nie daje rady juz wiecej przyjac na klate. Dalej tak nie wytrzymam.

-- 05 lis 2013, 21:02 --

Bądź tu mądry.
Chcac nie chca jeden problem pomnozyl sie w kolejne. Trzeba rozwiazac problem ze zdrowiem i problem co robic.
I bądź tu mądry.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez barsinister 07 lis 2013, 03:20
może w końcu poczytaj o lekach i ich dawkowaniu, będziesz miał jakiś punkt odniesienia, już pisałem, że 5mg olanzapiny to cukierki, w twoim stanie bierze się 15-20mg, żeby uzyskać jakikolwiek efekt terapeutyczny

do wyboru masz jeszcze walproaty (depakine), karbamazepinę, kwetiapinę - wszystkie te leki w dużych dawkach i po wszystkich będziesz miał skutki uboczne

hamletyzujesz strasznie, Widmo ci dobrze napisał, to jest wybór i nikt za ciebie go nie dokona, nie ma drogi na skróty
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Asmo 07 lis 2013, 13:27
Czasem ciezko nie dramatyzowac a kazdy z nas wszystko inaczej przezywa. Jesli to kogos obchodzi zdecydowalem sie nie isc do szpitala. Raz sie czuje dobrze a raz zle. Sproboje ewentualnie brac 10mg olanzapiny. Od wczoraj czuje sie poprostu zwyczajnie, oby to trwalo. Jakos dozyje do wizyty 18nastego i bede czekal na nia jak na jakies pieprzone zbawienie. Nawet ladnie sie sklada bo tego dnia rozpoczynam 2tyg wolnego, akurat na przebolenie skutkow ubocznych. W razie katastrofy wewnetrzej lub fizycznej po nowym leku skorzystam z lekarza prywatnie. Jesli autentycznie nie bede zalowal kasy i w razie potrzeby chodzil to bedzie to mialo sens. Zachowam prace, kobiete (no prawie moja kobiete:) i pozostane w "swiecie zywych". Tak sobie pomyslalem ze lepiej zyc normalnie a teoretycznie lekarza bede mial prywatnie w razie potrzeby. To opcja ktora zaproponowal intel. Wydaje mi sie opcja ktora wszystko godzi. Jesli uda mi sie tak zyc to bedzie dobrze, bo na boga ile moze wiac w oczy. Trzymajcie sie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez Siding Spring 07 lis 2013, 13:36
Asmo to Ty celujesz z tej spluwy?:P

przez INTEL 1 07 lis 2013, 13:46
Asmo napisał(a):Czasem ciezko nie dramatyzowac a kazdy z nas wszystko inaczej przezywa. Jesli to kogos obchodzi zdecydowalem sie nie isc do szpitala. Raz sie czuje dobrze a raz zle. Sproboje ewentualnie brac 10mg olanzapiny. Od wczoraj czuje sie poprostu zwyczajnie, oby to trwalo. Jakos dozyje do wizyty 18nastego i bede czekal na nia jak na jakies pieprzone zbawienie. Nawet ladnie sie sklada bo tego dnia rozpoczynam 2tyg wolnego, akurat na przebolenie skutkow ubocznych. W razie katastrofy wewnetrzej lub fizycznej po nowym leku skorzystam z lekarza prywatnie. Jesli autentycznie nie bede zalowal kasy i w razie potrzeby chodzil to bedzie to mialo sens. Zachowam prace, kobiete (no prawie moja kobiete:) i pozostane w "swiecie zywych". Tak sobie pomyslalem ze lepiej zyc normalnie a teoretycznie lekarza bede mial prywatnie w razie potrzeby. To opcja ktora zaproponowal intel. Wydaje mi sie opcja ktora wszystko godzi. Jesli uda mi sie tak zyc to bedzie dobrze, bo na boga ile moze wiac w oczy. Trzymajcie sie.

Dobry plan
Dodatkowy plus to taki, że jeżeli Twoja ewentualna prywatna lekarka pracuje w szpitalu to w razie czego weźmie Cię na "swój" oddzial, dzięki czemu będziesz się czuł bardziej komfortowo. U mnie ten schemat działa znakomicie. Mam świadomośc, że w razie drastycznego upadku na ryj wystarczy telefon i na drugi , trzeci dzień jestem na dobrze znanym mi oddziale, gdzie wyłapuję jakże potrzebny dystans, który sprzyja rownowadze.
Ale ja już 6 lat choruję bez przerwy i pewne schematy mam już przerobione, przetrawione i wysrane. Są to tak zwane utarte ścieżki które jednak kosztowaly mnie dużo bolesnych prób i błedów
...nie mam podpisu...

przez Asmo 07 lis 2013, 13:59
lubudubu napisał(a):Asmo to Ty celujesz z tej spluwy?:P

Nie to akurat nie ja, ale w tle moja okolica. Jak sie przyjrzec z lewej strony widac most kolejowy nad Warta:)
Ja czuje sie jak ta jaszczurka na zdjeciu. Zamknieta w sloiku, ma tylko swoj kamyczek, roslinke. Mysle ze napedza do myslenia. Mozna interpretowac ten obrazek...

Intel, mysle ze ten schemat jest najlepszy by wszystko pogodzic, moze widmo ma racje ze nie jest krytycznie na szpital ale na wizyte u psychiatry sie napewno klasyfikuje. Z praca sytuacja nie pewna by byla, dowiedzialem sie ze 50/50 czyli pewnie by mnie zwolnili. Brak pracy sprzyja eskalacji choroby - Twoje slowa. Dwa strace kobiete z ktora zaczyna sie ukladac bo nie wie ze jestem chory. Troche szczescia mi sie nalezy. A trzy nie zostane bez kasy. Nie wiem ile dni biore ta olanzapine z 3-4? Juz czuje pobudzony apetyt. Ale bez niej bym sie szarpal gozej niz teraz i zdechl. Do 18 dozyje. Jakos to wszystko uturlam. Wierze ze bedzie dobrze. Bo co zostalo? Po to jest wiara aby miec nadzieje.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

Sortuj wg