Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Stark 14 sie 2012, 22:12
alanya, To raczej ciężko o znajomości bez wychodzenia z domu..można próbować przez sieć, ale to nie zastąpi kontaktów face 2 face.
Stark

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 22:15
alanya, przez sieć do realu tylko wtedy ma to sens.
Saraid

Samotność

przez Bonus 14 sie 2012, 23:01
Można się kontaktować z ludzmi przez internet, ale jeśli jest to tylko wirtualne, bo ludzie chcą tylko takiej znajomośći, to nic z tego nie będzie. Ja też to przerabiałem nie raz i zawsze były to znajomośći wirtualne, nigdy nie przenosiły się do realnych znajomośći. Wszystko zależy od tego, czy ludzie chcą się poznać realnie, czy tylko na zasadzie "wirtualnej" znajomośći? Wiadomo, że wirtualne znajomości nie są takie same, jak realne, ale większość ludzi boi się realnych znajomośći, jeśli kontaktują się ze sobą wirtalnie, bo nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie komputera...Ktoś może się maskować, podawać za kogoś innego i ludzie tak robią w necie.

-- 14 sie 2012, 22:09 --

To, że ktoś przenosi taką znajomość do reala i udaje się ona, to jest duża chęć ludzi na kontynuowanie stałej znajomośći. A często bywa tak, że na początku jest fajnie, kontakt jest normalny, ale po pewnym czasie coś się dzieje, że ludzie zrywają znajomość wirtualną i już nigdy nie odzywają się do siebie. Każdy kontakt wirtualny jest niepewny, bo jak on się zerwie, to straci się na zawsze taką znajomość, a ja tak też miałem z dziewczynami. Trzeba mieć duże szczęście, żeby taka znajomość przetrwała i to jeszcze realna. Ja takiego szczęścia jeszcze nie miałem.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez diatas 14 sie 2012, 23:15
Czy tylko przez sieć do reala to zależy od tego czego od siebie oczekujemy. Ludzie mają różne potrzeby a taka wirtualna znajomość też ma swoje zalety, jak to że możemy otwarcie z kimś porozmawiać na tematy których byśmy nie poruszyli w ralnym życiu. Niektórym tylko to potrzeba w takiej znajomości.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Samotność

przez Bonus 14 sie 2012, 23:28
To prawda. Prawie każdy w kontaktach wirtualnych ma większą śmiałość, jest bardziej otwarty na rozmowę z kimś, niż w realnych relacjach. Ale często takie internetowe znajomośći to tylko przykrywka, maskowanie się, żeby kogoś zmylić, oszukać. Ludzie to wykorzystują. Miałem przykład z dziewczyną, która kontaktowała się ze mną przez czat i nawet nie chciała ujawnić swojej twarzy, tylko słyszałem jej głos, a prawdopodobnie jej wygląd był inny, niż ten, który mi opisała...Dlatego bała się ujawnić swój wygląd i to było z jej strony "maskowanie się".
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Kiya 14 sie 2012, 23:34
A ja sobie tęsknię tak trochę za kimś, za kim już dawno nie powinnam tęsknić...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez diatas 14 sie 2012, 23:34
Ludzie są różni a tym bardziej w sieci. Jak ci zależy na znajomości realnej to po co z taką gadać co nawet twarzy nie chce pokazać?. Może to jakiś nie tego się podszywa, skąd możesz wiedzieć. Ja jakbym miał się spotkać z osobą z neta w realu to bym chciał widzieć jej zdjecie i numer telefonu.

Samotność

przez Kiya 14 sie 2012, 23:36
diatas, tak, pewnie, każda kobieta poda Ci od razu swój numer telefonu, jasne :roll:

Samotność

przez diatas 14 sie 2012, 23:39
no sorry ale jak ludzie np. ze sobą piszą miesiąc czasu i chcą się spotkać to w czym problem?

Samotność

przez Kiya 14 sie 2012, 23:46
diatas, czasem to bywa problem, niektórzy mogli się już sparzyć podając komuś wcześniej numer... Poza tym zabrzmiało jakbyś mówił raczej o kontakcie typu "cześć, jestem Zenek, daj mi swoją focię i numer" :P

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 23:48
Kiya napisał(a):A ja sobie tęsknię tak trochę za kimś, za kim już dawno nie powinnam tęsknić...

klina klinem ;)
Saraid

Samotność

przez Kiya 14 sie 2012, 23:49
Svafa, nie działa :P

Samotność

przez Saraid 14 sie 2012, 23:50
Kiya, musi jak to?
Saraid

Samotność

przez Kiya 14 sie 2012, 23:57