Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Kiya 29 maja 2012, 23:53
Zjedzą mnie koty.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez bittersweet 29 maja 2012, 23:56
Kiya, nie bój żaby /ani kota/. Jak znikniesz chociaż na jeden dzień z forum to będziemy wiedzieli, ze czas na akcje ratunkową :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Samotność

przez Kiya 29 maja 2012, 23:57
cudak, słodkie ;)
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez bittersweet 30 maja 2012, 00:09
Kiya napisał(a):cudak, słodkie ;)

Bo jestem słodka /czasami/ ;) . A koty dobrze znam, sama mam dwa, więc się ich nie boję :pirate: .
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Samotność

przez namiestnik 30 maja 2012, 00:40
cudak, też mam takie wrażenie. Dużo w tym racji. Może jeszcze zależy jaki rodzaj zaburzenia.

Jednak pozwalanie sobie na słabości. Albo co gorsza "leczenie" kogoś tym co mi pomogło - to rodzi dużo szkód. Do tego np. lęk, obawy związane z drugą osobą i lęk, depresja tej drugiej - mogą stworzyć piorunującą mieszankę. Są przypadki gdy się udaje. U mnie skończyło się fatalnie. A w sumie nie skończyło. Krzywdzony jest ktoś jeszcze.

Samotność

przez JJ_Papa 30 maja 2012, 01:40
Znowu zamyśliłem się patrząc na pusta połówkę dwuosobowego łóżka... Znowu się schlałem i łykałem tabletki z dziurawca...

Nie mogę powiedzieć, że nie próbuje zaradzić tej swojej samotności... ale po tylu próbach, po tylu nieudanych próbach zaczyna mi brakować już sił. Może niektóre osoby mają przeznaczenie być samotnymi i być przestrogą dla innych, żeby wiedzieli jak się nie zachowywać. Może właśnie ja jestem taką osobą... Cholera jasna, jakie to beznadziejne uczucie nie miec z kim pogadać... z kimś komu naprawdę by na mnie zależało...

Samotność

przez Stark 30 maja 2012, 17:46
JJ_Papa, Niestety tak bywa, można próbować zaradzić,lub oswoić się z tą myślą...
O ile to możliwe ^^.
Stark

Samotność

przez lofenna 31 maja 2012, 23:15
Czuje sie dzisiaj tak bardzo samotna. Z kazdym dniem bardziej. Jesli ktos ze mna probuje rozmawiac - buduje wokol siebie gruby, zimny mur. Przeraza mnie jak bardzo uciekam od ludzi.

Samotność

przez Bonus 01 cze 2012, 10:35
Ja czuję się zawsze samotny i jest to samotność bardzo głęboka. Ale sam w sobie samotnośći raczej nie czuję, bo jestem optymistą, na życie patrze realnie. Moja samotność wynika z braku bliskiej lub bliskich osób, brak perspektyw na dalsze życie, brak realizacji i planów.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez jasaw 01 cze 2012, 10:44
Bonus, jeśli masz w sobie optymizm, to znaczy, że masz podstawę, by swoje życie zmieniać. Nie zawsze inni są nam do tego potrzebni. Oczywiście zawsze łatwiej, choćby we dwoje, ale różnie to bywa. Najlepiej zbudować swój własny świat, w którym czujemy się dobrze, a z czasem może ktoś do niego dołączy??? Kto wie?? Życzę Ci tego :D :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Samotność

przez Bonus 01 cze 2012, 11:02
Tutaj masz rację, tylko problem jest taki, że ja sam chcę wiele zmienić, mam duże chęci, ale nie mam możliwośći czegokolwiek zmienić i nie wiem, dlaczego mam taką głupią sytuację? A może ja potrzebuje jakiejś pomocy? Wsparcia? Dobrej wskazówki? Ja zawsze ze wszystkim byłem sam i nie było nikogo, komu zależałoby na moim szczęściu, radośći.

Samotność

przez jasaw 01 cze 2012, 11:10
Bonus, naprawdę polecam Ci rozmowę z psychologiem /NFZ/. Ja jestem po pierwszym spotkaniu, konsultacji psychologicznej i naprawdę napawa mnie optymizmem, to, co usłyszałam w czasie rozmowy.
Zmagam się z nerwica uogólnioną od wielu, wielu lat, jestem dojrzałą mocno kobietą i żałuję, że wcześniej tego nie zrobiłam.
Dobra Dusza Forum

Samotność

przez Bonus 01 cze 2012, 11:28
No właśnie psycholog na pewno jest mi potrzebny i ja wiem o tym, tylko czy na pewno to by coś pomogło? To jest tylko rozmowa z psychologiem, a i tak moje życie się nie zmieni, nawet jeśli bardzo tego chce. Psycholog tylko doradzi, ale i tak nie da mi pełnego wsparcia, bo nie jest to nikt bliski, kto zrobiłby dla mnie wszystko, rozumiesz? Inna sytuacja jest, gdy byłby to ktoś, kogo znam, ktoś bliski, kto znałby mnie i moje życie, a dla obcych ludzi tak naprawdę robi się niewiele i to tylko samymi słowami. To ogromna różnica. Poza tym ja sam interesuje się psychologią, wiem coś o tym, więc sam wiem, co jest dla mnie dobre i to samo powiedziałby mi psycholog.

Samotność

przez jasaw 01 cze 2012, 15:47
Bonus, myślałam podobnie, jakże myliłam się.
Czytam literaturę z dziedziny psychologii, różne poradniki, znam i stosuję mnóstwo relaksacji, jednak spojrzenie Fachowca, zaznaczam fachowca, jest czymś zupełnie innym. Wiadomo, nie pokieruje Twoim życiem, ale może wskaże błędy, które popełniamy, nie zdając sobie sprawy. Działamy wg.utrwalonych od dzieciństwa schematach myślowych, które być może są przyczyną wielu naszych zmartwień, kłopotów.
Ja uwierzyłam, tym bardziej, że spotkałam się z osobą niezwykle sympatyczną, ciepłą, iż coś uda się zmienić w moim życiu /??/.
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg