CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez paradoksy 09 kwi 2011, 12:13
choroba dwubiegunowa a depresja to nie to samo :roll:
radzę najpierw zapoznać się z terminami psychologicznymi, jeśli zamierzasz ich używać - bo lada moment, a znowu będziesz wszystkich od "psycholi" wyzywać.
paradoksy

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:20
Ja też radzę żebyście sobie poczytali że nazwałam tak siebie a nie innych! Jestem psycholem i co zabroni mi ktoś tak siebie nazywać/? Nie obrażam was tylko siebie! A nie myślę tak ani o sobie ani o innych. także nie czepiajcie się każdego słowa.
wiolkas6

przez paradoksy 09 kwi 2011, 12:27
ja o dupie, a Ty o zupie...
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:30
radzę zakończenie tematu. Ciekawe czy Paradoksy jest taki wyuczony we wszystkim?
wiolkas6

przez paradoksy 09 kwi 2011, 12:33
wiolkas6, jak czegoś nie wiem, to nie chodzę w koło i o tym opowiadam.
Poza tym nie jestem facetem.
Więc może Ty skończ. Proponuję najpierw się douczyć, a potem dopiero gadać. :roll:

Napisałam, żebyś się zapoznała z terminami psychologicznymi. Bo przez to, ze ich nie znasz wychodzą takie buble.
No ale Ty wiesz lepiej...
paradoksy

przez wiolkas6 09 kwi 2011, 12:39
Dobrze dzisiaj biorę się za słownik i się uczę! także myślę że już nikogo nie nazwę psycholem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-- 09 kwi 2011, 11:42 --

Poza tym gdziekolwiek nie wchodzę to nazywają depresję chorobą
"choroba dziewiętnastego wieku"
"choroba wyleczalna"
Także nie wiem już komu wierzyć a komu nie. Może lepiej jest przyjąć że depresja jest zaburzeniem bo jako choroby jej nie akceptujemy. Bo bycie chorym jest czymś trudnym. także trzeba sprawy postawić jasno a nie ciągle ściemniać.
Ostatnio edytowano 09 kwi 2011, 12:41 przez wiolkas6, łącznie edytowano 1 raz
Powód: no, trzymamy za słowo
wiolkas6

przez Dust 09 kwi 2011, 15:28
Gdyby tak psychiatrzy i psycholodzy mieli analizowac wybrana do ankiety grupe osob (sugerujac im ze cos z nimi jest "nie tak") pewnie wiekszosc niz polowa mialaby jakies zaburzenia (bazujac na wiedzy o ich przezyciach z dziecinstwa,aktualnym postepowaniu i sposobie zycia itp itd).Tak wiec polowa z nich bylaby nazwijmy to "psycholami".
"Psychole" wg mojego punktu widzenia to pedofile,gwałciciele,sadyści znecajacy sie nad rodzina czy zwierzetami i wreszcie seryjni mordercy czy inni jebani dewianci.Nie ludzie z depresjami czy innego typu zaburzeniami.To jest moj punkt widzenia co nie znaczy ze inne "normalne" osoby widza to w ten sam sposob.

Jak sie czuje z diagnozą CHAD? Tak samo jak przed tylko z ta roznica,ze zostalem przerzucony z jednej szufladki do drugiej (w ktorej obowiazuja inne schematy leczenia).

Jezeli chodzi o ingerencje sil wyzszych w tym wszystkim,to jestem w stanie sie nad tym zastanowic.Z tym ze traktujac ja jako energie a nasza swiadoma egzystencja poza fizycznym cialem jest mozliwa jednak moze byc w chwili obecnej przez nie (fizyczne ciało) ograniczona (w zaburzeniach sprawia bol egzystencjonalny czy powoduje "boską siłe" w okresach manii).
Na pewno nie uwierze w historyjke wymyslona 2 tys lat temu przez nie posiadajacej praktycznie zadnej naukowej wiedzy osoby.Pod wplywem psychodelikow lub w celu uzyskania kontroli nas szersza grupa ludzi wypisywali brednie,ktore zostaly potem uznane za niepodwazalna prawde skupiajaca cala mase fanatykow.Kompletny nonsens.

Tego Ketileptu mam brac 50 mg dobowo wiec z tego co piszecie to bardzo niewiele.Lamotrygine mam zwiekszona o 25mg w stosunku do poprzedniej dawki.Mirtazapina do odstawienia chociaz obawiam sie o problemy ze snem bez tego leku.
Nawet 15mg mirtazapiny swietnie dziala nasennie i mimo tak dlugiego czasu zazywania ścina mnie z nóg po ok 20min od zazycia.
Dust

przez specjal 09 kwi 2011, 16:52
a kogo masz na mysli jebani dewiaci?Tak a propo religi to moim zdaniem najbardziej wiarygodny jest islam prorok istnial sa zapisy i 622 uciekl z mekki do medyny.

-- 09 kwi 2011, 16:53 --

tak pozatym seryjni mordercy tez sa chorzy psychicznie
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez szarotka60 09 kwi 2011, 19:41
wczoraj nawet rozmyślałam jak to zrobić, jak ze sobą skończyć żeby nie wyglądało na samobójstwo. Nie biorę leków, nie pracuję ani się nie uczę. Wiolko, rece odpadaja, jak się czyta takie rzeczy. A CO Ci zależy co pomyslą inni po Twojej smierci? Nie chcesz zyc...do boju, odwagi!. A moze Ty masz nadmiar czasu i wymyslasz sobie to SM, to depresje, a nawet w sposób pokretny myslisz o samobojstwie? Ten kto o nim mysli nie zastanawia sie co inni pomysla.Wiesz...taką jak Ty to bym chyba i ja wyleczyla. WEź sie dziewczyno za cos pożytecznego, bo cos mi sie zdaje, ze szukasz sensacji a nie pomocy na tym forum. I nie licz, ze ktos Cie bedzie blagal : Wiolka nie rob głupstw". To Twoje zycie i zrob z nim co chcesz, ale nie denerwuj tym innych i nie szukaj poklasku. Tu sa ludzie na prawde chorzy a nie......ok, skonczylam

przez Shadowmere 09 kwi 2011, 19:49
Przecież dziewczyna naprawde ma sm-i napisala rzecz prawdziwą-objawy sm mogą udawac Dwubiegunówkę.
Wiec nie wiem po co ten dziarski wykladzik. :-|
Shadowmere

przez szarotka60 09 kwi 2011, 20:03
Shadowmere , moze sie mylę, ale nie wydaje mi się. Od lat mam powazne problemy i znam tez mysli samobojcze, ale na Boga nigdy nie moglam nawet myslec jak ona - jak to zrobic aby nie wygladalo to na samobojstwo. Czy tak mysli czlowiek ktory stoi na skraju przepasci? Bzdura. Naczytala się czegos nie do konca, takie jest moje zdanie. Nie chce nikogo obrazac, ale wolno mi miec swoje zdanie. A sam fakt, ze nie bierze leków, nikogo nie dziwi?

przez Waplo 09 kwi 2011, 22:24
Słuchajcie nie naskakujcie na Wiolkę s6, każdy reaguje na chorobę indywidualnie i przeżywa ją troszkę inaczej. Mam kumpla ,który chciał
upozorować swoje samobójstwo na wypadek samochodowy i tylko dlatego zapiął pasy. Uderzył w drzewo zadziałała poduszka, silnik poszedł pod podłogę i to go uratowało od śmierci ale szpital musiał odrobić. Dlaczego to tak zrobił ... jego Siostra wcześniej popełniła samobójstwo i chciał zaoszczędzić tego Najbliższym . Uważał ,że Rodzicom łatwiej będzie znieść zrządzenie losu niż to ,że ich drugie dziecko też nie chciało już żyć.
A odnośnie leków to ja też dwa razy na krótko przestałem brać. Na początku gdy rozpoczynałem leczenie (gdy mi się już poprawiło) i w zeszłym
roku kiedy depresja mi się bardzo przedłużyła i myślałem ,że przestały działać. W obu przypadkach musiałem się lekami przeprosić :uklon:
i mieć dłuższy powrót do zdrowia( nie polecam).Także aby kogoś ocenić trzeba by było chociaż trochę pobyć w jego skórze.
Pozdrawiam Waplo.
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez Badziak 09 kwi 2011, 22:26
wiolkas6 napisał(a):Jednym objawem SM jest choroba dwubiegunowa: depresja!

Depresja to zaburzenie afektywne jednobiegunowe. Zaburzenie afektywne dwubiegunowe to epizody manii i depresji na przemian.

-- 09 kwi 2011, 22:29 --

szarotka60 napisał(a):WEź sie dziewczyno za cos pożytecznego, bo cos mi sie zdaje, ze szukasz sensacji a nie pomocy na tym forum. I nie licz, ze ktos Cie bedzie blagal : Wiolka nie rob głupstw". To Twoje zycie i zrob z nim co chcesz, ale nie denerwuj tym innych i nie szukaj poklasku. Tu sa ludzie na prawde chorzy a nie......ok, skonczylam

Kto Ci dał prawo do oceniania kto jest naprawdę chory? Dziewczyna ma problem i o nim pisze. Jeśli nie potrafisz jej pomóc to daruj sobie takie uwagi.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Dust 09 kwi 2011, 23:25
szarotka60 - Twoj atakujacy post ponizej krytyki.Nie powiem szerzej co o nim sadze,bo choc admini sa wyrozumiali to dostalbym 100% bana.

specjal mialem na mysli pozostalych wykolejeńców ktorzy swoim skrzywionym zachowaniem wyrzadzaja krzywde innym.Mozna ich w sumie zaliczyc do chorych psychicznie.
Dust

Sortuj wg