Kto z was studiuje i ma depresje, nerwice itp. ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Kto z was studiuje i ma depresje, nerwice itp. ?

przez isj 01 maja 2009, 16:33
Ja studiuję, 2 kierunki, jeden zawiesiłem, drugi to piąty rok, dostałem propozycję pisania doktoratu, ale ta choroba uniemożliwia mi jakąkolwiek pracę intelektualną, wskutek czego i tak wszystko pierdolnie niestety z hukiem, mam nadzieję przynajmniej obronić się na jednym kierunku.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez ty_tez_mozesz 01 maja 2009, 23:07
obecnie będe kończył 3 rok studiów na uczelni technicznej.

to co tutaj na forum jest określane mianem nerwic-depresji zaczęło się u mnie trakcie 2 semestru. kolejne semestry były 'małym piekiełkiem':). teraz patrząc na tamten czas widzę, siebie, który walczył do ostatków sił byle do przodu. uff chyba po prostu nie widziałem innego wyjścia niż dalsze studiowanie tego kierunku. byłem poteżnie zdeterminowany by mimo wsyzstko skończyc te studia
bagaż niemiłych, przykrych doświadzczeń dopiero teraz z perspektywy czasu wydaje się mały i może nawet ku czemuś służy

od dłuższego czasu uważam się za osobę zdrową. rok temu koniec leków, 10 miesięcy temu koniec psychoterapii. potem jeszcze co prawda miałem problemy czasem z emocjami, lecz bynajmniej nie klasyfikuje ich w ramach chorób. ogólnie zacząłem mieć duży dystans do tych podziałów, mając na uwadze, że sam fakt przyjęcia na siebie tożsamości chorego to nic pozytywnego

heh teraz co ciekawe, kiedy mógłbym sobie normalnie studiować, moje życie jest ciekawsze i robie dużo więcej niż kiedyś(gdy tylko skupiałem się, zeby studia do przodu) te właśnie studia przestały mieć dla mnie znaczenia. mam przekonanie nawet, że ta branża to nie jest coś w czym mógłbym się realizować
niedawno nawet się zastanawiałem czy by ich nie przerwać... ale troche mi zabrakło odwagi, poza tym w sumie już dużo nie zostało. tylko zabierają czas, który mógłbym wykorzystać na robienie rzeczy których chce, czyli na pełniejszym życiu:)

lila00, zostało Ci niewiele. pomyśl, że to co przed Tobą to na prawdę kropla w morzu w porównaniu do tego co za Tobą. jeżeli stoisz w miejscu to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć iść. ja mogłem ty_też_możesz:)

pzdr
"ludzie cierpią często dlatego, że czują się sami. sami bo są samotni lub bo czują się samotni wśród ludzi"

przez Estel86 03 maja 2009, 09:27
Dwa kierunki, ale nie daję już rady... Koncentracji zero...
http://www.gwendolen.blog.onet.pl

Powiadam wam; trzeba mieć chaos w sobie, by narodzić tańczącą gwiazdę.
F. Nietzsche

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 03 maja 2009, 20:04
Dwa kierunki okazują się później samobójstwem, dlatego ja zawiesiłem jeden, drugi bym najchętniej rzucił z furią w kąt, ale w związku z tym, że to piąty rok, zaspokajam swoje potrzeby w tym zakresie talerzami. Do syta.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

isj

przez inny 03 maja 2009, 20:16
Ja w koncu chyba koncze studia. 3 rok licencjatu, no ale pracki nie napisze do czerwca. Zbyt wolno mi idzie. Jakos przetrwalem studia bez zadnych niespodzianek, ale to w koncu trzecie studia rozpoczete. Do 3 razy sztuka. Zakoncze je spokojnie, gorzej z obroną. Nie mam motywacji do jej kończenia, bo wiem, ze w przyszlosci nic milego mnie nie czeka.
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

przez Donkey 04 maja 2009, 19:47
Ja jestem na czwartym roku no i od mojego marcowego ataku nerwicy nie byłam na uczelni - dopiero kilka dni temu zaczelam w miare normalnie funkcjonowac- rano wstaje, ubieram sie i jakos dzien mija... Oczywiście bez lexotanu ani rusz :( Na razie do końca maja mam zwolnienie- a co dalej? Zobaczymy. Na razie myśl powrotu na uczelnie powoduje że wpadam w panike.

To jeszcze bardziej pogarsza moje samopoczucie ponieważ jestem już prawie na finiszu i wsyztsko byłoby dobrze gdyby nie te okropne choróbsko.

przez naamah85 06 maja 2009, 15:24
jestem na 3 roku chociaz powinnam byc juz na 5... po pierwszym roku zmienilam kierunek w wyniku zaburzen odzywiania i sporych problemow emocjonalnych co na tamten czas owocowalo licznymi imprezami z piciem i cpaniem... nastepny pierwszy rok innego kierunku byl juz w miare ok, chociaz zaburzenia odzywiania daly sie mi bardzo silnie we znaki i cala sesje letnia przejechalam na cpaniu tussipectu na przemian z napadami bulimicznymi i przeczyszczaczami (az dziwne ze jakos wszystko popchenlam), drugi rok byl juz w miare ok, poznalam mojego owczesnego chlopaka, czesc objawow ukryla sie i przez pewien czas bylam szczesliwa, trzeci rok to niestety juz same powazne objawy poczatkowo napady lękowe, pozniej stany depresyjne... skonczylo sie polrocznym pobytem w szpitalu i urlopem zdrowotnym... obecnie mam drugie podejscie do trzeciego roku i poki co jakos idzie...

ja jak nie musze to nikomu sie nie przyznaje co mi jest, chociaz niestety biorac urlop zdrowotny a wczesniej poslugujac sie przepustkami ze szpitala psychiatrycznego chcac nie chcac duzo osob sie dowiedzialo...

przez Mal Knox 06 maja 2009, 20:36
no ja niestety nie wytrwałam i mam w plecy 2 lata...miałam kiedys epizod z nerwica natrectw,jeszcze w liceum ale przeszlo i mialam nadzieje ze nie wroci.Jako że chcialam odciąc tzw"pepowinkę";) zaszalałam i wybrałam sie na studia do Wrocławia okolo 400 km od mojego rodzinnego miasta...
Na poczatku bylo ok,pierwszy rok zaliczony bezproblemowo,az tu nagle sruuu jakos na miesiąc przed sesja tegoroczną zaczęla sie jazda.Myslalam ze mi przejdzie,z reszta w sumie w calkiem obcym miescie nie wiedzialam co i jak gdzie mam szukac pomocy ,a znajomym z uczelni rzecz jasna nie chcialam nic mowic.
Zlozylo sie tak niefortunnie,ze moj kumpel,z ktorym mieszkalam wyjechal do pracy do Holandii,wiec siedzialam w potwornie pustym mieszkaniu i próbowalam sie uczyc,ale jakos nie moglam sie skupic,egzaminy ustne więc strasznie sie stresowalam,spalam po 3 godziny na dobe, zawalilam 5 egzaminow pod rzad i juz nawet nie podeszłam do poprawek,po prostu poczulam ze to dla mnie nie do przeskoczenia.
W jeden wieczor spakowalam sie i wrocilam do domu.
Teraz pluje sobie w brode,ze nie wytrzymalam i tak latwo sie poddalam ,ale najgorsze jest to ze nie wyobrazam sobie zaczynac wszystkiego od poczatku,znowu ukladac sobie zycie w calkiem nowym miejscu,znowu calkiem sama.Tak naprawde nie wiem co chce studiowac,gdzie i czy wogole sie do tego nadaje...
no to taka moja krotka historia;)troche mi wstyd ze sie tak uzewnętrzniam ale co mi tam:)w koncu jestem tu calkiem anonimowa.

przez isj 07 maja 2009, 00:53
A ja się pochwalę, że wczoraj dostałem powiadomienie, iż mój tekst idzie do publikacji naukowej ;) Napisałem go już będąc chorym, więc satysfakcja tym większa.

isj

przez Moonlightsonata 07 maja 2009, 12:10
isj, gratulowac :)
“God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I can, and the wisdom to know the difference.”

przez matylda77 07 maja 2009, 14:02
witam,mi natomiast przechodzi jak sie ucze-mam obowiazek,chodze do szkoly :) nerwica budzi sie, jak do mojego zycia zakrada sie nuda :) wiec dzisiaj majac ponad 30 lat-postanowilam skonczyc kolejne juz studia. Bylo mi ciezko sie zdecydowac-bo oto dluga droga przede mna :) ale podobno" zeby do czegos dojsc -juz dzis nalezy wyruszyc w droge" .Mam ogromny stres poniewaz nie mieszkam w Polsce wiec nauka jest w jezyku obcym,w grupie jestem z ludzmi duzo mlodszymi :) i pani jakos czesto zadaje mi pytania....no coz musze sobie mowic,ze "ide jak po swoje" i gleboko wierze,ze wyjde z nerwicy i przy okazji ,zrobie w zyciu cos fajnego dla siebie.Mam czasem wrazenie,ze nie ma w sali czym oddychac :) 25 doroslych osob-oddycha -po 10 minutach (nie ma otwartego okna) nie ma tlenu i oczywiscie wkrecam sobie,ze sie zaraz udusze .Jest wiele takich sytuacji :) Wszystkim uczacym sie zycze koncentracji na zajeciach i pomyslnego uzyskania dyplomu

przez isj 08 maja 2009, 15:29
Moonlightsonata napisał(a):isj, gratulowac :)
A dziękuję :smile:

isj

Sortuj wg