Antyprawdy życiowe

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Antyprawdy życiowe

przez *Ai* 02 sty 2014, 21:30
Absurdalne i szkodliwe przekonania wpajane w procesie wychowawczym.
Ciekawi mnie, czy zdarzyło się Wam podążać za jakąś zasadą, która ostatecznie okazała się absurdalna?

Przykład: związek to ciężka praca dwojga partnerów; miłość wymaga wyrzeczeń
*Ai*

Absurdalne i szkodliwe przekonania

przez monk.2000 02 sty 2014, 22:21
Na pewno trochę takich jest. No ale ziarnko prawdy zawsze się znajdzie jakieś. Większość takich przekonań to stwierdzenia uproszone. No ale lepsza takie stereotypowa wiedza niż żadna.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Antyprawdy życiowe

przez *Ai* 02 sty 2014, 22:30
monk.2000, dlaczego lepsza, jeśli prowadzi na manowce i bywa przyczyną problemów powodujących zaburzenia psychiczne?
*Ai*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Antyprawdy życiowe

przez Midori 02 sty 2014, 22:34
Kolejny przykład: Wszystko zależy od nastawienia.
Midori

Antyprawdy życiowe

przez carlosbueno 02 sty 2014, 22:35
Największe antyprawdy i życiowe bzdury to np mówienie że uczciwość popłaca a zwykle najlepiej powodzi się oszustom i ściemniaczom. No i te powtarzane przez rodziców i nauczycieli w dzieciństwie że jak się nie będziesz uczył to czeka cię łopata( chłopacy) lub miotła( dziewczyny) co jest kłamstwem absolutnym.
Największy Forumowy Maruda

Antyprawdy życiowe

przez MalaMi1001 02 sty 2014, 22:39
carlosbueno napisał(a):Największe antyprawdy i życiowe bzdury to np mówienie że uczciwość popłaca a zwykle najlepiej powodzi się oszustom i ściemniaczom.

:uklon:

Antyprawdy życiowe

przez molis 02 sty 2014, 22:42
moja mamusia mówiła mi, że wszyscy faceci to świnie

Antyprawdy życiowe

przez Arhol 02 sty 2014, 22:42
"Będzie dobrze"
"Jakoś się ułoży"

moja mamusia mówiła mi, że wszyscy faceci to świnie

A nie,bo warchlaki
Obrazek :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Antyprawdy życiowe

przez QAbled 02 sty 2014, 23:14
że trzeba się przecierpieć przez fatalną pracę, by zacząć robić, co się lubi, albo polubić to, co się robi
Setaloft 50 mg

I am a work in progress. I make mistakes. I learn from them. I grow. and so it will continue. You never stop learning.

Antyprawdy życiowe

przez carlosbueno 02 sty 2014, 23:19
Praca która się lubi to kolejny mit, może kilka, kilkanaście procent na taką trafia, dla większości to przykra konieczność. Ogólnie to ludzie przedstawiają świat lepszy niż nim jest zwłaszcza jako dzieci jesteśmy karmieni setkami bzdur które nijak mają się do rzeczywistości. Każda potwora znajdzie amatora, przyjdzie twój czas( chodzi o miłość, małżeństwo a Ty dobiegasz 40-tki) i inne farmazony.
Największy Forumowy Maruda

Antyprawdy życiowe

przez molis 02 sty 2014, 23:22
"chcesz być piękna, musisz cierpieć" słyszałam to z tysiąc razy, kiedy jako dziewczę młode byłam czesana przez rodzicielkę

"pokorne cielę dwie matki ssie" - znacie to? bzdura do kwadratu

Antyprawdy życiowe

przez *Ai* 02 sty 2014, 23:49
carlosbueno napisał(a):Każda potwora znajdzie amatora, przyjdzie twój czas( chodzi o miłość, małżeństwo a Ty dobiegasz 40-tki) i inne farmazony
Lepsze późne, szczęśliwe małżeństwo niż traumatyczne przeżycia w młodości, powodujące myśli samobójcze :twisted:

carlosbueno napisał(a):Największe antyprawdy i życiowe bzdury to np mówienie że uczciwość popłaca a zwykle najlepiej powodzi się oszustom i ściemniaczom.
Jednej antyprawdzie przeciwstawiasz kolejną. Oszust i ściemniacz może trafić do kryminału, to wysoka cena za powodzenie w życiu.

Kestrel napisał(a):"Będzie dobrze"
"Jakoś się ułoży"
Jeszcze "poradzisz sobie", "dasz radę" i różne takie, z których wynika, że jestem silniejsza i inteligentniejsza, niż w rzeczywistości
*Ai*

Antyprawdy życiowe

przez QAbled 03 sty 2014, 07:53
O właśnie... "cierpienie uszlachetnia"
Setaloft 50 mg

I am a work in progress. I make mistakes. I learn from them. I grow. and so it will continue. You never stop learning.

Antyprawdy życiowe

przez na_leśnik 03 sty 2014, 09:36
I jeszcze moje motto życiowe: "Bądź mądrzejszy...". Dwa słowa które mi życie zmarnowały...
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Sortuj wg