Co zrobicie jak się wyleczycie ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Co zrobicie jak się wyleczycie ?

przez coma 25 gru 2010, 22:30
Panna_Modliszka, Niestety nie jest tak różowo. To co mówisz jest zwykłym banałem. Wiele z zaburzeń psychicznych jest po prostu nieuleczalna. Można jedynie nauczyć się radzić z naszymi niektórymi zachowaniami, zaakceptować chorobę, nauczyć się z nią żyć, minimalizować objawy i skutki.

To, że mówię "nieuleczalna" nie znaczy, że życie nie ma sensu i że najlepiej jest iść się zabić. Należy nauczyć się żyć z tym świństwem.
Ostatnio edytowano 25 gru 2010, 22:45 przez coma, łącznie edytowano 3 razy
coma

przez Thazek 25 gru 2010, 22:35
Panna_Modliszka, nie da się... można tylko zminimalizować objawy tak jak w moim przypadku...

właśnie jak to mówią : "Nie da to się parasolki w dupi e otworzyć..." :lol: :lol: :lol:
Thazek

przez Thazek 25 gru 2010, 23:06
Panna_Modliszka, chciałbym żeby tak było... :roll:
Thazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez buka 25 gru 2010, 23:30
co zrobisz jak się wyleczysz?głupia gadka.
raz ze się nie wyleczysz(chyba ze tak naprawde nie jestes chory),a dwa że zawsze się znajdzie jakiś pretext-choroba,brak kasy,lepsze czasy...
sam tak mam,ale lubie się czasem karmic złudzeniami

przez Apii 25 gru 2010, 23:32
Jak się zaleczę do pójdę do pracy (o ile ją znajde).
A jak się wyleczę będę czuć sie szczęśliwa, spełniona i znajdę partnera hihi :-/.
Apii

przez coma 25 gru 2010, 23:35
Panna_Modliszka napisał(a):coma, z nerwicy lękowej niektórzy wychodzą. I do tego się odniosłam...
To trzeba było napisać, że mówisz o nerwicy lękowej, tutaj są ludzie z różnymi zaburzeniami. Temat również nie dotyczy tylko nerwicy lękowej. Poza tym nie posiadam tajemnej wiedzy dotyczącej zaburzeń poszczególnych użytkowników.
coma

przez Apii 25 gru 2010, 23:38
ja sie obawiam, ze oprocz NL mam wlasnie jeszcze jakies zaburzenie, ktore nie pozwala mi zyc normalnie i jak przeciętny człowiek :roll: ale nie wiem co to jest
Apii

przez _z_ 26 gru 2010, 00:01
z nerwicy lękowej MOŻNA wyjść , wierzę w to i chcę w to wierzyć !
navigare necesse est, vivere non est necesse
_z_

przez coma 26 gru 2010, 00:14
Panna_Modliszka, Kochanie nic się nie stało, każdemu się zdarza.
coma

przez napoleon 26 gru 2010, 00:21
Czy można się całkowicie wyleczyć czy nie? Nie wiem. Według mnie przede wszystkim trzeba chcieć być zdrowym człowiekiem. Czy się to uda czy nie, zawsze warto starać się walczyć o normalne i godne życie.
Dla wielu z nas choroba jest na pierwszym planie i mimo chęci wyleczenia zmienia się w pasję, która nadaje sens naszemu życiu. Znajdźmy jakiś temat który będzie nas motywował do życia i przestańmy ciągle zajmować się chorobą... takie są me rady.

Może obejrzyjcie sobie na youtube rozważania Eckhart'a Tolle. Na mnie działają uspokajająco hehe. Polecam! na przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=UtT5DK9Njbk

przez trek 26 gru 2010, 00:51
Większość chorych chce być zdrowa.
Ja mam inne pasje niż choroba i chciałbym je realizować, ale choroba mi to utrudnia.
trek

przez napoleon 26 gru 2010, 01:33
ok ale chodzi mi o osoby, które chcą być zdrowe zagłębiając się w teoretyczne rozważania na temat choroby, a praktycznie sami sobie szkodzą nie robią nic w kierunku wyleczenia. Przydałoby się zejść na ziemię i przestać ciągłe rozważać, analizować i próbować chałupniczo wyjść z nerwicy.
Mam proste rozwiązanie! Trzeba po prostu wybrać się do psychologa...

przez buka 26 gru 2010, 01:45
moich problemów psycholog nie rozwiązał a tylko mnie wkurwił

przez MARIAN1967 26 gru 2010, 10:16
Panna_Modliszka napisał(a):Da się ! Trzeba walczyć i próbować.

Ja wierzę w to, że się da.

Napiszę pesymistycznie NIE DA SIĘ!!!!!!!!!!!!! Napiszę optymistycznie ,można nauczyć się skutecznie z tym radzić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Można tak pozmieniać i ułożyć sobie życie aby nie było w nim miejsca dla nerwicy.12 lat temu wyszedłem na prostą .8 lat spokojnego życia bez objawów nerwicy.Ale niestety życie to nie bajka .4 lata temu pojawiło się mnóstwo problemów ze zdrowiem .To spowodowało pojawienie się znów objawów nerwicy.Tym razem wiedziałem już jak do tego podejść.Znalazłem rozwiązanie problemów ze zdrowiem, a objawy nerwicy ustąpiły w 95% .Idealnie nie jest nigdy.Znów mogę czerpać radość z życia.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg