jak sie wzmacniacie psychicznie?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

jak sie wzmacniacie psychicznie?

przez betty_boo 19 gru 2010, 18:20
jakie sa wasze wypróbowane sposoby na lepsze samopoczucie, ukojenie, większą wiare w siebie?
Ostatnio edytowano 19 gru 2010, 18:33 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "kroków do wolności" - tutaj chyba najbardziej pasuje

Re: jak sie wzmacniacie psychicznie?

przez linka 19 gru 2010, 18:26
betty_boo, muszę się wysypiać, zarywanie nocy to dla mnie masakra, cały dzień wtedy jestem rozdrażniona, nerwowa. Nie - siedzenie w domu, nawet jeśłi nie muszę wychodzę przynajmniej raz dziennie z domu, na spacer, zakupy, do koleżanki - cokolwiek, jest wtedy mobilizacja żeby się ogarnąć, ubrać, umalować, wyjść, załapać powietrza cokolwiek. Regularnie chodzę na basen, pływanie pozytywnie wpływa na układ nerwowy :smile:
Spotkania z przyjaciółmi i jednoczesne odcięcie się od toksycznych znajomych....
To tak na szybko....dopiszę coś jak tylko przyjdzie mi to do głowy :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Śnieżka* 19 gru 2010, 18:31
linka, a bierzesz leki czy sama swoja siłą woli potrafisz przezwycieżać chorobę?
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MARIAN1967 19 gru 2010, 18:31
Dla mnie praca ,ale nie więcej niż 10 godzin dziennie.Potem hobby .Dużo światła też dobrze wpływa na moją psychikę.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez linka 19 gru 2010, 18:41
Śnieżka*, brałam leki prawie 3 lata z przerwami....rok temu poszłam na terapię i w tej chwili leków nie biorę, staram się radzić sobie sama z pomocą terapeutki....bo tak sama sama to bym na 100% nie dała rady :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Śnieżka* 19 gru 2010, 18:49
Samemu jest ciężko a wręcz niemożliwe, czyli wygląda na to, że psychoterapia też coś daje. ja będe miała za miesiąc.
To fajnie że udaje Ci się pokonywać to :D
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez betty_boo 19 gru 2010, 19:29
dzięki linka, fajnie napisałaś, chodzi mi właśnie o takie proste sposoby których jesteśmy świadomi i którymi sami sobie mozemy pomóc.

piszcie jeszcze

przez Apii 19 gru 2010, 19:45
*odpoczynek, sen
*zakupy (!), shopping
*jedzenie smacznych rzeczy szczegolnie slodycze, lody
*zabawy z ukochanym zwierzątkiem :roll:
*sex, masturbacja
*przebywanie z osobami, ktore lubimy
*opalanie, na mnie to działa zajebiście nie wiem dlaczego
*no i dobrze zadbac o siebie fizycznie, o swoj wyglad wtedy i psycha jakby lepsza
Apii

przez linka 19 gru 2010, 20:13
O tak zarówno opalanie jak i seks wpływają na mnie bardzo dobrze..... jeszcze mogę do tego dodać czytanie ulubionych książek, zakupy w sklepie typu "stara mydlarnia" gdzie są świeczki, kadzidełka, wszelkiego rodzaju mazie do kąpieli, po kąpieli itd - które później uskuteczniam - takie kąpiele też dobrze robią, albo zakup nowych butów :105: ale z tym muszę się wstrzymywać.
Przyjaciel forum

przez marcja 19 gru 2010, 20:21
A ja dodam jeszcze saune i jaskinie solna - oba miejsca relaksuja wrecz rewelacyjnie, przy okazji wplywajac dobrze na zdrowie - ja dzieki nim niemal nie choruje.

przez Prusak 19 gru 2010, 21:07
hmm na mnie działa pieczenie ciast i ich zapach, a potem patrzenie jak inni się nimi zajadają - czuję się wtedy potrzebna i doceniona :oops:
Dobrze działa też na mnie gimnastyka, bo czasami coś mi wyjdzie i mówię sobie "Wow, jednak potrafię" :)

Wzmacniają mnie też długie spacery o ile w trakcie nich mam pozytywne myśli, bo wracam wtedy do domu naładowana energią i nadzieją - tak jak dzisiaj, a brodzenie w śniegu to dodatkowo przemiły wysiłek no i endorfiny :mrgreen:

Jednak najlepszym lekarstwem dla mnie jest przytulenie się do mojej mamy, choćbym była w najgorszymi najpodlejszym stanie jej bliskość mnie koi na duszy, eh :roll:
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez nerwicaman 20 gru 2010, 06:59
praca, piwko z przyjaciolmi, narty w zimie, plaza latem, poza tym czasem jak mam obawy przed zrobieniem czegos, to wlasnie zeby udowodnic sobie ze to nie wynik mojej nerwicy, robie to. a przyjemnosci fizyczne jedzenie, sex, spanie to zalezy jak sa udane :lol:
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez betty_boo 20 gru 2010, 16:46
kapiele, sauna, plaża, woda... ja tez to wszystko lubię. również słońce

jedzenie, spotkania z przyjaciółmi, czytanie gazet które lubie

przez wiejskifilozof 26 gru 2010, 16:04
Czytanie , rozmowa , forum ;) leki , specjaliści .

Sortuj wg