Metoda Charlesa Lindena

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Metoda Charlesa Lindena

przez Adaś2222 18 lut 2009, 22:52
Teraz trzeba gdzieś dostać to w języku polskim, ale wątpię, że tą książkę z płytami wypuszczą na Polskę po polsku?

przez scrat 23 lut 2009, 06:33
To wszystko ma sens - behawioralnie uwarunkowane pobudzenie części mózgu odpowiedzialnej m.in. za odczuwanie lęku. Przemawia to do mnie. Ale nie przemawia ignorowanie powodów, przyczyn. Lucid ma rację, przyczyny trzeba zrozumieć, zracjonalizować, żeby zrozumieć błędy poznawcze, które (być może we wczesnym dzieciństwie) doprowadziły do powstania takiego a nie innego schematu zachowań. Inaczej to będzie wracało.

Jedno jest pewne - to wszystko jest wyłącznie w nas, każdy lękowiec to powie - że gdyby jego mózg nie reagował nieadekwatnie do sytuacji to byłoby dobrze. Przynajmniej ja - mam oprócz lęków też inne problemy, ale ze wszystkimi jakoś lepiej lub gorzej sobie radzę - tylko lęki mnie paraliżują.

Btw. Amygdala ma swój polski odpowiednik, to ciało migdałowate: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cia%C5%82o ... C5%82owate
Przyjaciel forum

przez KOLOR 27 maja 2009, 15:26
jest to przetłumaczone na polski:)
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scrat 27 maja 2009, 15:31
Cała metoda? Masz linka? Mi niepotrzebny ale innym może się przydać.
Przyjaciel forum

przez vanderlei 28 maja 2009, 19:07
witam,nie moge nigdzie tego sciagnac da ktos link?

[Dodane po edycji:]

odnalazłem angielską wersje i postanowiłem przetłumaczyc na polski,niestety bez profsjonalnego tłumacza nie ma szans,korzystałem zarówno z internetowych tłumaczów jak i ksiazek(za duzo niezrozumiałosci),swoja droga to jestem w szoku ilu osobom pomogła, jakby ktos kiedys gdzis znalazl wersje polską to bym był wdzieczny jakby tu wrzucil link :smile: ,pozdrawiam

mam KONKRETNE pytanie do osób z zaburzeniami nerwicowo lękowymi,jezeli metoda charlesa lindena moze byc jednym z nielicznych wyjsc do całkowitego wyleczenia(pomogła tys. ludzi) to dlaczego tylko garstka osób sie tym interesuje a reszta??? moze ktos zna lepiej angielski odemnie ,moglibysmy czesciami tłumaczyc ,wspólnymi siłami napewno damy rade,moglibysmy pozniej dac ją na forum przetłumaczoną,skoro stał sie taki sławny w anglii to nie bez powodu!!! czekam na was

czesc,mam pytanie odnośnie tego postu o metodzie charlesa lindena,napisałas ze jest przetłumaczenie na polski,gdzie to moge znalezc lub sciagnac ? z góry dzięki pozdrawiam

do kolor powyzsze pytanie
vanderlei

przez louven 14 wrz 2009, 00:27
Tłumaczenie nie nastręczyłoby trudności, książka jest napisana nietrudnym, potocznym językiem, gorzej z taśmami, nagraniami ćwiczeń, Dziewięciu Filarów i wizualizacji - są tak bardzo pomocne, a ciężko znaleźć dobrego lektora.

Osobiście nie spotkałam się nigdzie z polskim tłumaczeniem, chyba że gdzieś istnieje "nieoficjalne".
Świat widzieć w jednym ziarnku piasku.
Niebo w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność.
A wieczność zamknąć w godzinie.
- William Blake

przez Lili-ana 14 wrz 2009, 09:38
zaciekawiło mnie to bardzo, szkoda że nie ma tłumaczenia. Może kiedyś będzie, może ktoś się tym tematem jeszcze zainteresuje? Ale myślę, że ludzie w większości są sceptyczni...
Lili-ana

przez louven 14 wrz 2009, 17:36
Też myślę, że tłumaczenie by dużo pomogło osobom nieznającym języka - ale myślę, że z tym będzie trudniej, Linden i jego centrum pomocy działają na terenie krajów anglojęzycznych i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić - wątpię, by otworzył oddział w Polsce, a jednym z elementów jego metody jest też możliwość rozmowy ze specjalistami z centrum np. w UK. Oczywiście spokojnie można to stosować bez czyjejś pomocy, czy porady, niemniej rozumiem, że centrum Lindena chce pewnie zapełnić "full service" potencjalnym użytkownikom. Jedyne wyjście - jeśli komuś by się chciało poświęcić własny cenny czas i potłumaczyć "dla dobra ogółu".
Świat widzieć w jednym ziarnku piasku.
Niebo w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność.
A wieczność zamknąć w godzinie.
- William Blake

przez vanderlei 14 wrz 2009, 17:43
ja na ten temat dałem sobie spokój,bo nie chcac byc nie miły na stronach o użalaniu nad sobą można by telenowele pisac setki stron,a jak jest jakas szansa żeby polepszyc to zaledwie pare stron i praktycznie od dłuższego czasu zero zainteresowania, jak moja terapeutka wróci ale to jeszcze dlugo będzie to miała się dowiedziec w środowisku terapeutycznym o tej metodzie i zobaczymy,na tyle języka nie znam dobrze żeby to przetłumaczyc a translatory internetowe to wychodzi kocioł i minimalne zrozumienie
vanderlei

przez Lili-ana 14 wrz 2009, 18:44
zgadzam się, większość ludzi na tym forum się nad sobą użala. Już coraz rzadziej tu zaglądam właśnie z tego względu, tzn. zaglądam tylko w tematy które mnie interesują... które nie są zbyt żałosne ;)
Lili-ana

przez vanderlei 14 wrz 2009, 19:01
właśnie taka jest przykra prawda.pozdrawiam
vanderlei

przez magdalenabmw 15 wrz 2009, 03:54
Siema. Mozecie dac jakiegos linka zebym mogla sciagnac ten 'magiczny zestaw'??? Chetnie przetestuje, najwyzej bede molestowac mojego faceta aby mi tlumaczyl bo ja z angielskim to srednio ;) Szkoda ze po polsku nie ma... :evil: Ale w naszym kraju na haslo 'nerwica lękowa' na pudelku piszą tak - 'nerwica lękowa to jak ktos za często myje ręce a nie mdleje idioci!' ..więc czego sie spodziewac?
magdalenabmw

przez vanderlei 15 wrz 2009, 13:52
magda tu masz z rapida : http://www.rapidfind.org/upload/showthread.php?p=737522

na początku strony jest rapid do ściągniecia,ja ściagałem z innej ale nie moge jej znalezc.
vanderlei

przez magdalenabmw 15 wrz 2009, 16:49
Wow, dziekuję za szybką odpowiedz :smile: Obiecuję stestowac na sobie bo nie mam nic do stracenia i troche ..hm zgadzam sie z nim. Wiecie dlaczego? Bo jak mialam ostre napady paniki i bralam codziennie xanax, asentre i clonazepamum to te leki NIE dzialaly. A jak trafilam do szpitala na zatrucie i dostalam ataku paniki to dali mi jakąs witamine...i atak przeszedl. Placebo. (o tym, ze to byla tylko witamina dowiedzialam sie pozniej od lekarza mojego, bo mialam lekko uszkodzoną wątrobę i nie mogli mi dac nic innego). Dziwne co? Przeciez ataki w 95% pojawiaja sie wtedy, kiedy o tym myslimy !
magdalenabmw

Sortuj wg