Mycie rąk i ogólnie natręctwa na tle czystości...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez pawel12345 28 wrz 2016, 03:16
Mnie tam nic nie pomaga, tak już z 10 lat od diagnozy. Myślę o narkotykach. jedyna rzecz którą jeszcze nie wypróbowałem.

przez fifikse 28 wrz 2016, 14:41
mam bardzo podobnie - miałam, miewam, mam. w sumie to męczy mnie coś od dłuższego już czasu i nawet nie wiem po co robię to co robię, po co, dlaczego się oczyszczam i z czego. chyba boje się zarazków, tzn. trucizny <- wszelkich "trucizn" się boję - tego co wchłonęłam (przypadkiem, nieprzypadkiem, celowo) i co wchłonąć mogę, łącznie z jedzeniem, którego się strasznie boję i z tego/z niego bym się najchętniej oczyściła ale nie w formie bulimicznej (na przykład), bardziej w formie potrzeby - o, dokładnie tak - oczyściłabym się z samej potrzeby (jedzenia) wolałabym jej nie odczuwać, a czuję, no i bojąc się staram się kontrolować, nawet samą myśl o (...) no i ta obrzydliwa "potrzeba" przed którą uciekam, przed nią i w nią męczy mnie przeogromnie dlatego też dla świętego spokoju "zatrułam" się tym przed czym uciekam; ja mam jakieś zaburzenia odżywiania chyba...

wiem, że o natręctwach na tle czystości być miało, a ja o żarciu jakimś; wbrew pozorom to BARDZO na temat bo FIZYCZNIE (myjąc ręce na przykład, choć to nie zawsze tylko ręce, często przenoszę to chociażby na twarz) oczyszczam się z NIEFIZYCZNEGO właśnie (lęki, obawy, potrzeby < myśli niechciane/zakazane i złe).

przez mimi904 26 paź 2016, 12:27
Wszystkie natręctwa czystości powinno się leczyć poprzez uzmysłowienie sobie bezsensu tej czynności. Już o tym gdzieś pisałam - robbidz cos 10 razy? zrób 100! Wtedy powoli zaczyna to docierać do twojego mózgu. Że to jednak nie tak, że nie trzeba tyle razy. :) Powodzenia w walce!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 27 paź 2016, 09:48
Ja przed snem zawsze myje zęby,stopy.A tak ogólnie to dwa razy dziennie.Myje całego siebie.

Sortuj wg