Częste oddawanie moczu

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Częste oddawanie moczu

przez agniesia01 05 kwi 2011, 10:55
Milasek napisał(a):a czy w czasie nerwicy ma się tylko uczucie że chce sie siku a tak naprawdę nic nam nie jest czy oddaje sie mocz ale np. w małych 'ilościach' ??

U mnie była to najzwyczajniej "chęć" z której nie wiele wynikało ;) Porównywalne z zapaleniem pęcherza. Po lekach i terapii ustąpiło.
" W życiu piękne są tylko chwile..."

Częste oddawanie moczu

przez khaleesi 05 kwi 2011, 20:28
Milasek napisał(a):a czy w czasie nerwicy ma się tylko uczucie że chce sie siku a tak naprawdę nic nam nie jest czy oddaje sie mocz ale np. w małych 'ilościach' ??

Normalnie ,że jak skorzystasz z toalety to do pęcherza napływa z powrotem.
Bo nerki cały czas pracują . Brak picia to wtedy zatrzymanie działania nerek i zgon.
To tylko takie uczucie ,że chce się a jak się idzie to mało co ... :P
Więc wtedy to na tle nerwowym jest.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Częste oddawanie moczu

przez Asia2002 15 kwi 2011, 22:25
U mnie zaczęło się od oddawania moczu przed wyjściem gdzieś i zaraz po przyjściu do domu.. Potem znacznie się pogorszyło.. Aktualnie chodze do toalety co 3 minuty.. Myślałam że to problemy z pęcherzem lub nerkami,poszłam do lekarza,zrobiłam szereg badań.. i niestety.. częste oddawanie moczu za sprawą nerwicy natręctw.. Utrudnia mi to zycie okrutnie.
Asia2002

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Częste oddawanie moczu

przez khaleesi 16 kwi 2011, 20:51
Asia2002, tak to NN .

Masakryczne uczucie.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Częste oddawanie moczu

przez Asia2002 20 kwi 2011, 20:43
Jesssssu co minutę jestem w toalecie dziś. Nie mogę nigdzie z domu wyjść!! niech to szlag.
Asia2002

Częste oddawanie moczu

przez bliksa 20 kwi 2011, 20:45
mi sie to kojarzy z cukrzyca :? moja mama tak lata do kibla non toper, w dzien to jeszcze pol biedy, gorzej w nocy :?
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Częste oddawanie moczu

przez Asia2002 21 kwi 2011, 08:50
Na prawdę? Ja robiłam sobie cukier,ale w normie mam.
Asia2002

Częste oddawanie moczu

przez NIMMMFFAA 24 sie 2011, 21:45
hej jestem nowa i mam podobny problem na początku to wyniki miałam złe i białko w moczugdy dostałam leki przeszło mi . Po miesiącu wróciło i miałam powtórne badania i wyszły dobrze.Choć co chwilę musiałam chodzić do łazienki i czułam pieczenie i ból przy odawaniu moczu a lekarz powiedział, ze wszystko ok Nie rozumiem dlaczego, do mnie to wraca i wyniki są dobre jak mam problem do dziś. :cry:

Częste oddawanie moczu

przez *Wiola* 24 sie 2011, 22:02
NIMMMFFAA, Jak masz pieczenie , to może być zapalenie pęcherza, albo cewki moczowe, wyniki nie zawsze to dokładnie diagnozują. Miałaś robiony posiew? Pij dużo i zażywaj preparaty z żurawiną.
Moderator

Częste oddawanie moczu

przez kamyla87 07 wrz 2011, 23:13
Też tak mam, prawie już 10 lat, z początku było maskarycznie, dopiero ja zaczęłam brać leki to trochę mi ulżyło, teraz mam takie napady, tylko jak się zdenerwuję, albo mam mieć okres. Już teraz to praktycznie w to nie wnikam przyzwyczaiłam się, moja rada dla Ciebie to przestań w to wnikać a zobaczysz problem nie będzie taki dokuczliwy:)

Częste oddawanie moczu

przez wojtaszek123 22 wrz 2011, 15:52
Ja również mam ten problem ale tylko w dzień,w nocy spokój. Powiedzmy sobie szczerze życie przestało być życiem a jest koszmarem. Każde wyjście z domu to nieustanne kalkulacje a najgorsze jest to że im bardziej chcesz o tym zapomnieć to szybciej to wraca. Po przeczytaniu kilkuset artykułów i wypowiedzi na ten temat, a także przestudiowaniu dokładnej historii mojej choroby dochodzę do wniosku, że ma to związek z moim nałogiem. Problem w tym, że nie mogę się przekonać czy mam rację, ponieważ nie wytrzymuję 2 dni w walce z nim. Straszny paradox. Aha często też dochodzą u mnie myśli samobójcze bo po prostu nie mam siły ale trzeba walczyć bo życie daje siłę i nie ma co się poddawać. Pierwszy lekarz zalecił abym po odczuciu chęci oddania moczu zajął się czymś co na 5 do 10 minut zajmie całkowicie moją uwagę np. jeśli ktoś jest uczniem to niech zrobi jakieś zadanie z matmy czy coś. U mnie to nie pomogło bo zacząłem trzymać mocz do skutku czasami do 10h i nie pomogło ale może komuś to pomoże. Pozdrawiam szczerze.

Częste oddawanie moczu

przez Lenka1988 04 paź 2011, 17:11
Hej Wszystkim!!

Jestem tu nowa i tak jak większość z Was mam ten sam problem, który zaczął się juz prawie 2 lata temu. Na początku nie umiałam w to uwierzyć, że ciągłe parcie na pęcherz może wynikać z nerwicy mimo tego, że jakieś 5 lat temu lekarz psychiatra właśnie tą chorobę u mnie zdiagnozował. Kilka miesięcy temu zaczęłam psychoterapię i po kilku spotkaniach wydawało mi się, że umiem nad tym świnstwem zapanować i że nerwica nigdy już nie wróci. Teraz, 2 m-ce po zakończeniu terapii znowu problem wrócił i sama nie wiem co jeszcze można zrobić.

Mam pytanie do tych, którzy mówią, że "rozciąganie" na nowo pęcherza może pomóc ulżyć w cierpieniu. Czy naprawdę tak się stanie jeśli nad tym poćwiczę? Bo to na razie chyba jedyne wyjście w moim przypadku

pozdrawiam Was wszystkich bardzo gorąco

Częste oddawanie moczu

przez New-Tenuis 04 paź 2011, 17:15
Lenka1988, ja mam tak przed snem, to nieprzyjemne. Radzę sobie z tym tak, że staram się leżeć przez godzinę w łóżku i nie wstawać. Trochę się wiercę, bo towarzyszy mi ciągłe uczucie, że nie zasnę, że muszę do toalety. Ale potem morzy mnie sen i zasypiam.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Częste oddawanie moczu

przez kicikici 04 paź 2011, 18:03
Lenka1988 napisał(a):Hej Wszystkim!!

Jestem tu nowa i tak jak większość z Was mam ten sam problem, który zaczął się juz prawie 2 lata temu. Na początku nie umiałam w to uwierzyć, że ciągłe parcie na pęcherz może wynikać z nerwicy mimo tego, że jakieś 5 lat temu lekarz psychiatra właśnie tą chorobę u mnie zdiagnozował. Kilka miesięcy temu zaczęłam psychoterapię i po kilku spotkaniach wydawało mi się, że umiem nad tym świnstwem zapanować i że nerwica nigdy już nie wróci. Teraz, 2 m-ce po zakończeniu terapii znowu problem wrócił i sama nie wiem co jeszcze można zrobić.

Mam pytanie do tych, którzy mówią, że "rozciąganie" na nowo pęcherza może pomóc ulżyć w cierpieniu. Czy naprawdę tak się stanie jeśli nad tym poćwiczę? Bo to na razie chyba jedyne wyjście w moim przypadku

pozdrawiam Was wszystkich bardzo gorąco

napisalam w innym watku do ciebie
ze rozumiem co przechodzisz
tez miewam takie akcje ze musze latac co 5 minut ale nie zawsze bo to przychodzi i potem samo mija:)
najgorzej jak jade na miasto to wtedy szukam lazienki odrazu.

zapytalam czy chodzic na terapie, napisalas tu ze skonczylas ja? czyli chodzilas..moze nie wyleczona nerwice masz?
jesli objawy sa dalej...
pij moze na drogi moczowe IMBIR, zaparz sobie:)

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

Sortuj wg