Częste oddawanie moczu

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Częste oddawanie moczu

przez Śnieżka* 02 sty 2011, 16:04
Ostatnio w nocy dwa razy latam do wc, gdyz inaczej nie zasne. Wczesniej tak nie miałam
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

Częste oddawanie moczu

przez xmartuskax 17 mar 2011, 13:18
Czeste siusianie bylo pierwszym objawem mojej nerwicy. Bez przerwy czułam okropne parcie na pęcherz, na początku myślałam że to tylko zapalenie pecherza to leczyłam sie antybiotykami ale to oczywiscie nic nie dało. Z czasem popadłam w taką paranoję że bałam się nawet wyjść do sklepu obok domu. Miałam wtedy 19 lat i zaczynałam 1 rok studiów, na zajecia poszlam tylko dwa razy bo nie potrafilam wytrzymać faktu ze nie moge wyjsc do toalety. To ciągłe uczucie ze zaraz się zsikam nie dawało mi żyć ,nie potrafiłam myslec o niczym innym, nawet gdy miałam swobodny dostęp do łazienki i tak się stresowałam. Jedyną ulgę przynosiło mi przebywanie w domu i alkohol. Jak się napiłam to mi przechodziło, mogłam sie rozluznic i zapominałam chociaz na chwile o sikaniu. Najgorsze było to ze w ogole nie wiedziałam co sie ze mna dzieje. Dopiero gdy pojawiły się lęki zgłosiłam sie do psychologa i ona mi wyjasnila ze jest to objaw mojej nerwicy. Lecze sie lekami juz 2 lata ale niestety czeste sikanie nie przechodzi, nauczylam sie troche sobie z tym radzic ale nadal jest to bardzo uciażliwe i upokarzajace. Nawet teraz podróże jakimkolwiek srodkiem transportu to dla mnie istna meka, ale staram sie stawiac przed soba wyzwania i przełamywać sie.
nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku...

Częste oddawanie moczu

przez Homo ludens 18 mar 2011, 16:44
Ja mam też coś takiego. W nocy, w dzień. Teraz już trochę żadziej ale w gimnazjum czasem i 45min było problemem.
podobają się panu moje kwiaty?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Częste oddawanie moczu

przez Milasek 18 mar 2011, 20:55
Witam wszystkich ! Widze że mniej osób tu zagląda ale poszukuję jakiegoś lekarstwa lub czegokolwiek !! OD jakis 4 miesięcy mam niesamowite parcie na pecherz. W domu jeszcze wytrzymam ale w szkole to masakra.np. przychodzę do szkły i juz mam iść do toalety ae mówię dobra nie idę,to koniec lekcji chce mi sie strasznie siku i myślę że już nie wytrzymam. Jak wytrzymam 2 lekcje np,to czuję że jest mi mokro że chcę mi sie siku i nie chce. już nie wiem co rboić. w dodatku byłam u lekarza i pierwsze badanie krwi wykryło bakterie drożdży i sladowe ilości białka a już badanie z 15 marca nic nie wykryło,z moczem wszystko w porządku.krew też w normie. na badaniu usg wykryto małego torbiela ale ten facet powiedział że to nic tak samo ginekolg. osobiście u niego nie byłam ale moja mam pytała i powiedziałą ta ginekolg że niczemu to nie szkodzi.(ma wymiary 16/24mm). Nie wiem czy to może być nerwica ?? Jestem tym załamana w kwietniu czekają mnie egzaminy gimnazjlane a ja nie che na nich myśleć o tym że chce mi sie do toalety zamiast się skupiać na teście. Naprawdę jestem zdesperowna,POMÓŻCIEE !!

-- 18 mar 2011, 19:57 --

Witam wszystkich ! Widze że mniej osób tu zagląda ale poszukuję jakiegoś lekarstwa lub czegokolwiek !! OD jakis 4 miesięcy mam niesamowite parcie na pecherz. W domu jeszcze wytrzymam ale w szkole to masakra.np. przychodzę do szkły i juz mam iść do toalety ae mówię dobra nie idę,to koniec lekcji chce mi sie strasznie siku i myślę że już nie wytrzymam. Jak wytrzymam 2 lekcje np,to czuję że jest mi mokro że chcę mi sie siku i nie chce. już nie wiem co rboić. w dodatku byłam u lekarza i pierwsze badanie krwi wykryło bakterie drożdży i sladowe ilości białka a już badanie z 15 marca nic nie wykryło,z moczem wszystko w porządku.krew też w normie. na badaniu usg wykryto małego torbiela ale ten facet powiedział że to nic tak samo ginekolg. osobiście u niego nie byłam ale moja mam pytała i powiedziałą ta ginekolg że niczemu to nie szkodzi.(ma wymiary 16/24mm). Nie wiem czy to może być nerwica ?? Jestem tym załamana w kwietniu czekają mnie egzaminy gimnazjlane a ja nie che na nich myśleć o tym że chce mi sie do toalety zamiast się skupiać na teście. Naprawdę jestem zdesperowna,POMÓŻCIEE !!

Częste oddawanie moczu

przez xmartuskax 18 mar 2011, 21:04
jak pewnie zauwazylas lekarstwa nie ma na to :) a jakies inne objawy masz czy tylko pecherz?

Częste oddawanie moczu

przez Milasek 18 mar 2011, 21:56
hmm objawy ?? no nie wiem nie ukłądu mi się za bardzo w zyciu ale to raczej od 2lat więc dopiero teraz by się to pojawiło ??

Częste oddawanie moczu

przez Badziak 18 mar 2011, 22:10
Idź do urologa. Skoro były tam drożdże to przyczyny należy szukać poza nerwicą.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Częste oddawanie moczu

przez Milasek 18 mar 2011, 22:15
tak tylko chodzi o to że zrobiłam drugie badanie 15 marca (wtorek) dzisiaj dostałam wyniki i już nie ma tam o tym wzmianki i lekarka powiedziała że jest tu wszstko w porządku ale i tak sie wybiorę do urologa,dzieki :) xmartuskax a napisałaś że nie ma na to lekarstwa ale przeczytalam że można pić jakieś zioła uspokajające czy cos takiego i robic okłady z rośliń trwawowych(?) jakoś tak .

Częste oddawanie moczu

przez xmartuskax 18 mar 2011, 23:28
chodziło mi o to ze na nerwicowe sikanie nie ma lekarstwa :)

Częste oddawanie moczu

przez Milasek 19 mar 2011, 09:47
no tak ale czy np. picie takich ziół pomaga ? :)

Częste oddawanie moczu

przez khaleesi 20 mar 2011, 13:57
xmartuskax napisał(a):chodziło mi o to ze na nerwicowe sikanie nie ma lekarstwa :)

Jak to nie ma ?
Psychoterapia a i leki jak sama ona nie wystarcza.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Częste oddawanie moczu

przez xmartuskax 20 mar 2011, 16:43
szczerze? lecze sie 2 lata lekami i psychoterapia i nie pomaga, jest tak samo jak na początku choroby

Częste oddawanie moczu

przez Milasek 04 kwi 2011, 21:56
a czy w czasie nerwicy ma się tylko uczucie że chce sie siku a tak naprawdę nic nam nie jest czy oddaje sie mocz ale np. w małych 'ilościach' ??

Częste oddawanie moczu

przez Kai 05 kwi 2011, 10:45
pojdz do lekarza i zapytaj czy potrzebna jest wizyta u psychiatry. On ci cos przypisze i bedziej ok. Pozatym mozesz miec zaswiadczenie o tym i wychodzic ;) twoja historia przypomina mi moja, tylko moja zaczela sie 2 miesiace pozniej
" Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię. "
" Gdy odczuwamy brak samych siebie, wszystkiego nam brak. "
— Johann Wolfgang Goethe
" Po co żyć, nie czując że żyjesz ?"
Kai

Sortuj wg