Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez tahela 29 paź 2013, 15:46
evka napisał(a):
Zlatan napisał(a):a macie tak, że te myśli dotyczą głównie spraw i osób na którym Wam zależy, przez co później jeszcze gorzej się czujecie?

Niestety tak jest i właśnie to w tym jest najgorsze :(

macie a w stresie to sie jeszcze powieksza , mi w w stresie zaczynaja kompulsje wchodzic, ale panuje nad tym i wiem, ze nie moge , bo jak zaczne to zwariuje, to znaczy bez stresu tez czasem kusi zeby cos zrobic ,ale intensywnosc kuszenia jest mniejsza

-- 29 paź 2013, 14:51 --

elo,
a ja właśnie mam wręcz odwrotnie,ze muszę dotknąć bo inaczej czuje napięcie duże a jak dotknę rurki to wrażenie,ze źle dotknęłam, ze muszę inaczej i ze znowu źle nie z tej strony ze muszę jeszcze raz złapać tylko kilka centymetrów obok i tak w kółko, dlatego czasem stoję i mowie, jak tego nie zrobisz nic się nie stanie, nic nie będzie nie rób tego i jakoś to przezwyciężam a za jakiś czas znowu mnie to łapie i znowu w głowie mocne nie rób tego od tego nic nie zależy
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Josie_86 29 paź 2013, 23:12
Olmici, ja nie mam akurat NN, trafiłam tu z innego wątku, więc nie ma sensu, żebym tu się o sobie rozpisywała, bo zrobię tylko niepotrzebny bałagan. Ale tak krótko ujmując to miałam niemałe zamieszanie z nerwicą i depresją oraz zmianami leków ostatnio, ale wszystko zaczyna wracać do normy na szczęście... uff. Tylko nie wiem na jak długo heh
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez geddes 30 paź 2013, 10:21
hmm no tak mam te myśli i ta choroba jest u mnie zdiagnozowana tylko ze nie które objawy tu opisywane mnie nie dotycza dlatego zdziwiłam się ze to ta sama choroba. Własnie wlaczam trzeci lek bo jak na razie nie potrafi mi lekarz dopasować odpowiedniego. niestety...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Olmici 30 paź 2013, 12:43
Josieoby na zawsze postaraj się w to uwierzyć. I trzeba trzymać rękę na pulsie bo co więcej? Zastanawiam się może jeszcze spróbować jakiś inny lek zaproponować psychiatrze? ...

Leki to loteria troszkę jednemu pomoże od razu a drugiemu po dłuższym czasie ...
Szukaj światła w morzu cieni ...

przez natrętek 30 paź 2013, 13:19
A jeszcze innemu wcale ... I pozostaje psychoterapia, która złagodzi objawy, a jak nie to nauka sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem w życiu.
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez geddes 30 paź 2013, 14:19
jeżeli chodzi mój przypadek to z pewnością samemu nie da się z tym poradzić. Faszerowanie się lekami z pewnoscia mi na zdrowie nie wyjdzie. Biorac jakiś lek przez 2 miesiące potrafie stwierdzić czy działa czy nie i zwiekszanoie jego dawki jest bez sensu bo to nic nie daje... ale to nie ja jestem lekarzen i nie mogę sobie sama przepisac lekow. Rozmowa z pscychologiem jest dla mnie za trudna gdzyz nie znalazłam w nim zrozumienia. Najlepszy krok jaki poczyniłam w mojej chorobie to poznanie koleżanki chorującej na nerwice lekowa. Z osoba o podobnych nerwowych problemach jest calkiem inaczej rozmawiac

przez Josie_86 30 paź 2013, 21:17
Olmici, spróbowac zawsze można, chociaż to też zawsze troche ryzyko, bo można sobie tylko namieszać (tak jak ja ostatnio), ale inaczej się nie dowiesz, czy inne leki mogą być bardziej skuteczne, niż te na których się zatrzymałeś

Geddes no ja też po 2 miesiącach wiem, czy lek jest Ok, czy nie, ale czasem czuję, że jest lepiej, ale mogłoby być jeszcze lepiej - wtedy chyba można zasugerować lekarzowi zwiększenie dawki albo dołączenie jeszcze jakiegoś leku uzupełniającego. Teraz właśnie czekam jak będzie, ale może nie będę musiała nic kombinować..
Rozmowa z psychologiem też nigdy mi nie pomogła, ale teraz szukam takiej 'porządnej' terapii, u certyfikowanego specjalisty, trudno mi było siebie samą do tego przekonać, ale teraz jestem pewna, że chcę spróbować

przez Olmici 31 paź 2013, 10:15
Właśnie i nie wiem co z tym zrobić. Na pewno dużo zależy ode mnie ale ile razy to już sobie mówiłem a pewne rzeczy ciężko przeskoczyć. Na pewno pomaga dużo zwykła życzliwa rozmowa.

Psychologów czasem trzeba "przelecieć" kilku zanim trafi się na tego właściwego. Trzeba próbować nowych dróg aby sobie pomóc ...

przez Josie_86 01 lis 2013, 10:06
Och tak, ile razy ja to słyszę, że wiele zależy ode mnie! A ja czuję czasem, że nie zależy ode mnie nic, bo jestem zbyt słaba, żeby sie zmienić, zmienić swoje odruchy, przyzwyczajenia, przekonania. Źle mi się dzień zaczął, sori

-- 01 lis 2013, 10:10 --

'Przeleciałam' już kilku i miałam długą od nich przerwę, a teraz chcę dać sobie i im kolejną szansę. Jasne, rozmowa pomaga. Staram się być życzliwa, w z zasadzie uważam się za życzliwą osobę, ale czasem może mi nie wychodzi...

przez Olmici 01 lis 2013, 15:23
I masz racje. Najłatwiej powiedzieć innym , że trzeba się ogarnąć albo zmienić. Ja jestem za wymagający wobec siebie i też dużo rzeczy może dlatego tak wygląda. Nie przejmuj się jesteś miła a nie można być cały czas to trochę ... nienaturalne. Oby w miarę rozwijania dzisiejszego dnia humor Ci się poprawił i powróciła jako-taka równowaga. Dobrze, że nie zamknęłaś się i dajesz jeszcze jedną szanse. Mi się udało już za 3 razem.

przez Josie_86 01 lis 2013, 22:18
Powróciła jako-taka równowaga, dzięki :* Ale podczas przymusowego spaceru po cmentarzach myslałam, że wyjde z siebie, nie lubie obcych cmentarzy i obcych grobów, wszyscy ze strony rodziny męża, 'swoich' mam daleko.. Na dodatek przez prawie cały czas miałam 'zatkane' uszy, nie wiem jak to określić, takie uczucie, że słyszę słabiej 'świat', ale za to głośno każdy swój oddech i każde swoje słowo:/ Od ok tygodnia mam tak przynajmniej raz dziennie i nie wiem co to znowuż do diabła ma być, już wszystko teraz przypisuję nerwicy, chociaż to wcale nie musi być tego przyczyna, ale nawet nie mam ochoty dochodzić, z jakiego powodu mnie to męczy..
A psychologów to już przerobiłam czterech i jedną terapię grupową, ale uparłam się teraz próbowac znów

przez lukasz17 02 lis 2013, 17:21
Witam
Mam 17 lat, od 4 miesięcy biorę leki na ocd: sertralinę + rispolept, z powodu skutków ubocznym i "dziwnych faz" staram się te odkładać leki... Mam do Was pytanie co mam ze sobą zrobić ? Macie jakieś sposoby na ocd, oprócz ignorowania natręctw i terapii poznawczo - behawioralnej ?
Ostatnio edytowano 02 lis 2013, 21:15 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez elo 02 lis 2013, 17:24
z tego co wyczytalam masz po prostu 'zaczac cieszyc sie zyciem' [sprawdzone sposoby nie istnieja wiec rob to co sprawia ci przyjemnosc]
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Olmici 02 lis 2013, 20:04
Masz silny charakter i nie poddajesz się i całe szczęście :) trzeba mieć dużo siły w sobie żeby tak walczyć. Może tak wpłynęła na Ciebie atmosfera dnia, cmentarzy, których jaki [piszesz nie lubisz i jednak, że nie było to "u swoich". Ciężki dzień. Dziwne uczucie może coś z ciśnieniem nie wiem jakie masz? Nerwica niestety ma bardzo wiele twarzy ... u mnie z kolei też szwankuje parę rzeczy ale nie mogę ich wyprostować i tak jest co dzień od nowa ...

Pozdrawiam :)

Sortuj wg