Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez Vernici 07 wrz 2013, 17:50
Witajcie, mam na imię Wojciech, mam 20 lat z nerwicą natręctw zmagam się gdzieś tak od 10 lat. To tyle jeśli chodzi o prezentację mojej osoby, teraz opowiem wam moją historię, a i zarazem zadam wam kilka pytań, mam nadzieję że mój post nie będę zbyt chaotyczny i zrozumiały dla każdego, więc przechodzę do meritum.

Moja nerwica natręctw objawiała się początkowo obsesyjnym myciem rąk, i pytaniem rodziców czy nic im się nie stanie gdy udawali się w podróż np. do pracy, i o ile to opanowałem, tak pewnego dnia poprzednie natręctwa zmieniły się w obsesyjne myślenie o bogu. I tutaj zaczyna się problem z którym borykam się od pierwszej klasy gimnazjum, byłem osobą wierząca, znaczną część dnia spędzałem z babcią która była religijna, modliłem się także z nią, wierzyłem, a moja choroba się tylko nasilała. W końcu powiedziałem babci o moich myślach, ona powiedziała rodzicom że mam nerwicę i poszedłem początkowo do psychologa po wizytach u którego efekt był żadnej, następnie do psychiatry. I tutaj się zaczęło, dostałem rispolet i asentrę której dawkę w postaci 200mg biorę do dzisiaj, było już tak dobrze, że nawet schodziłem z leków, lecz wtedy objawy choroby wracały. W pewnym momencie rispolet przestał działać, zacząłem brać ketrel 25mg na wieczór, , stosuję go od 3 lat i wszystko było dobrze aż do zeszłego miesiąca kiedy, dziewczyna którą uważałem za bratnią duszę, powiedziała że traktuje mnie jak kolegę po tamtejszym wieczorze, załamany położyłem się i od rana zaczęło się znowu.
Moje życie obfitowało w różne przeżycia, śmierć babci, ojca, nie powodowały powrotów choroby, tylko po prostu wszystko było dobrze do czasu, następnie budzę się rano i historia się powtarza. W wieku 15 lat przestałem wierzyć w boga, nie ze względu na chorobę, tylko że zainteresowałem się temat i doszedłem do wniosku że to bez sensu(nie chcę obrazić osób religijnych, to jest moje zdanie nie musicie się z nim zgadzać)mimo to natrętne myśli mam na temat właśnie boga. Ciągle słyszę w głowię zdanie "Bóg jest kochany", a gdy próbuję to blokować odczuwam niepokój. Mam już dość mojej choroby nie daje mi normalnie funkcjonować, z moim lekarzem widzę się dopiero w październiku, chciałbym zacząć dodatkowo uczęszczać na psychoterapię, by wzmocnić efekt leczenia farmakologicznego i dowiedzieć co ją powoduje, zarówno od strony biologicznej jak i od emocjonalnej, i między innymi tutaj piszę, liczę że wasze doświadczenie pomoże mi podjąć właściwe kroki w zrozumieniu biologicznego podłoża nerwicy natręctw. Dodam że jestem na diecie niskowęglowej, postanowiłem powrócić do kickboxingu który trenowałem przed śmiercią ojca, czy dieta tez może mieć wpływ na zachowanie mózgu?

Przepraszam jeśli napisałem chaotycznie, co faktycznie mogło mieć miejsce, ale jeżeli chciałbym wszystko dokładnie opisywać, wszystkie swoje przeżycia to brakłoby mi dnia :). Pozdrawiam wszystkich

przez zaburzony 08 wrz 2013, 13:10
Vernici
czy dieta tez może mieć wpływ na zachowanie mózgu?
jak najbardziej, zmniejszona ilość węglowodanów ma znaczenie na samopoczucie , jeszcze bardziej jak zrobisz to drastycznie ,
masz tu link do fajnego artykułu o tym temacie --- http://www.sfd.pl/Spo%C5%BCycie_w%C4%99 ... 85234.html
La fe hace milagros

przez gsfshfu 17 wrz 2013, 14:38
Ja obsesyjnie ścieram kurze - nie wiem czy to nerwica czy tylko moje małe dziwactwo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 20 wrz 2013, 22:00
Czy jak się ma nerwice natrectw dosyć silną to można tracić kontakt z rzeczywistością? czy to inna choroba?
Ostatnio edytowano 22 paź 2013, 19:06 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Kokojoko 20 wrz 2013, 23:57
Wydaje mi się, że nie. Osoba z NN wie doskonale, że to co robi jest głupie, ale z powodu lęku który ją paraliżuje robi to dalej. Ma normalny kontakt z rzeczywistością tylko jest on utrudniony przez natręctwa myślowe lub ruchowe.
Kokojoko

przez Lusesita Dolores 21 wrz 2013, 09:58
Bo wszystko co ja robie i myśle wydaje mi się prawdziwe
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez khaleesi 21 wrz 2013, 10:05
Ahma, ja mam cos takiego, ze czasem mam natręctwa, że coś zrobiłam np swojemu zwierzakowi takie agresywne myśli i potem upewniam się czy zwierzak żyje. coś takiego Ci chodziło?
Mistrz Avatara

przez ladywind 21 wrz 2013, 10:10
U niektórych ludzi nerwica natręctw może być tak silna, że przypomina stan psychozy i moga wystepować silne urojenia.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lusesita Dolores 21 wrz 2013, 10:25
no wlasnie ja mam urojenia w nerwicy natrectw a nie zadna schizofrenie

chodzilo mi np.o to ze jak np mysle ze szafka jest brudna i jej nie dotkne to jestem o tym przekonana na 100 procent i nie wydaje mi sie to glupie, po prostu tak mysle i nie chodzi tu o to ze jak jej dotkne to stanie sie cos zlego tylko o to ze jak jej dotkne to ja bede brudna
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez khaleesi 21 wrz 2013, 10:27
Ahma, to jest NN mam identycznie. Czasem mam, ze jak nie umyje rąk po dotknięciu tej "brudnej" rzeczy to, ze dostaje mi się to do krwioobiegu. To nic jak NN. Spokojnie żadna schizofrenia.
Mistrz Avatara

przez Lusesita Dolores 21 wrz 2013, 10:32
bo jak to opowiadam psycholog to twierdzi ze to psychoza
a to wynika z tego ze to nerwica natrectw
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez khaleesi 21 wrz 2013, 10:36
Ahma, napisz dokładnie co to za mysli. Psycholog nie psychiatra? :roll:
Mistrz Avatara

przez ladywind 21 wrz 2013, 10:44
Ahma, to nic innego jak objaw nn, a nie żadnej tam psychozy. Coś ta psycholog niedouczona w temacie.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez khaleesi 21 wrz 2013, 10:45
ale psycholog nawet nie powinna diagnozować :roll:
Mistrz Avatara

Sortuj wg