Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zespół PSSD - grożne skutki przyjmowania leków psychotropowy

przez tomek12 16 paź 2013, 08:56
to mafia, wiadoma rzecz ..
Eli Lilly produkuje Olanzapine - najgorsze gówno jakie brałem, mocno zaburza gospodarke lipidową, często prowadzi także do cukrzycy II stopnia, cholesterol i trójglicerydy mi sie potroiły, przytyłem na tym leku ponad 30kg w pół roku, spałem po kilkanaście godzin dziennie, do dzisiaj mam problemy z tyciem i nie moge sie do końca pozbyć tej nadwagi, wydaje mi się że ona mi uaktywniła jakieś geny tycia
najlepsze jest to, że jest często gęsto przepisywana przez psychiatrów w szpitalach mimo takich skutków ubocznych, lek ten bez refundacji kosztuje kilkaset złotych ha ha

przez Reiben 16 paź 2013, 10:34
zima napisał(a):Reiben, oooo, a probowales dochodzic jakąś godzinę?

mógłbym chyba i dobę aż by mi ręka odmówiła posłuszeństwa :lol:
Reiben

przez marek_93 06 lis 2013, 20:17
yo, ja ogólnie problem skutków ubocznych leków odsunąłem na bok, odstawiąjac leki, nie wierząc w tabletki szczęścia i korzystając z CBT, zresztą wg. najnowszych wytycznych NICE w UK leki miały być przepisywane tylko w ciężkiej depresji, w łagodnej i umiarkowanej oferowana jest Terapia Behawioralno - Poznawcza która jest tak samo skuteczna jak leki. NHS.co.uk nie przyjęła w 100% tych wytycznych bo część psychiatrów sprzeciwiała się, argumentując że jest wiele miejsc gdzie nie ma psychoterapii i na stronie nhs można zobaczyć w dziale treatment depression, że poszli na kompromis - mild-moderate depression terapia, moderate-servere depression leki+terapia.
Ogólnie polecam ulotkę http://www.rcpsych.ac.uk/mentalhealthin ... tions.aspx

A jeśli ktoś doznał już efektów ubocznych, bierze leki i nadal chce brać, może skonsultować z psychiatrą o zmiane leku, podobno biupropion nie dość, że nie powoduje w większości przypadków dysfunkcji sexualnych to w niektórych przypadkach nawet funkcje sexualne poprawia!
z eng wiki
"Sexual dysfunction

Bupropion is one of few antidepressants that do not cause sexual dysfunction.[25] A range of studies demonstrate that bupropion not only produces fewer sexual side effects than other antidepressants, but can actually help to alleviate sexual dysfunction.[26] According to a survey of psychiatrists, it is the drug of choice for the treatment of SSRI-induced sexual dysfunction, although this is not an indication approved by the U.S. Food and Drug Administration. 36% of psychiatrists preferred switching patients with SSRI-induced sexual dysfunction to bupropion, and 43% favored the augmentation of the current medication with bupropion.[27] There have also been a few studies suggesting that bupropion can improve sexual function in women who are not depressed, if they have hypoactive sexual desire disorder.[28]"

powodzenia

-- 08 lis 2013, 14:13 --

http://www.youtube.com/watch?v=UC5mEIvmR_0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez swistak2112 10 lis 2013, 15:35
U mnie to i kwestia wieku ale cóż, SSRI wywołują PSSD, u mnie też. Czy jest może ktoś, kto dołączył Wellbutrin (bupropion) do sertraliny (na dzień) i mianseryny z chlorptothixenem na noc? Mam duże problemy ze spaniem, jeśłi bupropion wzięty z rana by to jeszcze pogorszył, to nie ma sensu wykupywać recepty- a refundowany nie jest, cena też spora.

świstak
F33
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez tomek12 11 lis 2013, 10:08
nie bierz Wellbutrina bo zupełnie nie zaśniesz! Ja przez to, ze go jakiś czas temu przez tydzień brałem, do dzisiaj jade na tabletkach nasennych, inaczej całą noc sie męczę i nie zasnę
żaden tam wiek , to tylko przez leki !

przez swistak2112 11 lis 2013, 10:45
Wiek ma znaczenie :why: Cholera mnie trafia nie tylko z uwagi na PSSD ale i na anhedonię. Czy coś extra radosnego, czy przeraźliwie smutnego to wszystko jest jednakowo zszarzałe. Niby nie ma jakis extra działań ubocznych po lekach (zaburzeń rytmu serca, tego wysychania w ustach jak po amitrptylinie czy doksepinie- ale te SSRI mają takie jakieś kastrujące działanie. Poczytałem o bupropionie, że znosi pewne zaburzenia PSSD po SSRI, ale ja i tak mam problemy ze spaniem (mianseryna 60-90, chlorprothixen 100, estazolam 1 mg, do tego- gdy sen nie nadchodzi- mam napady żarcia słodyczy) że w razie większych kłopotów to pieniądze byłyby tylko wyrzucone w błoto.

świstak
F33
Świstak
F33

przez Popiół 11 lis 2013, 10:55
Nie ma reguły, niektórzy śpią dobrze bo wellbutrinie, no ale jest duże prawdopodobieństwo że może Ci jeszcze bardziej utrudnić zasypianie, wcale też nie jest pewne że poprawi funkcje seksualne, śmiał bym nawet twierdzić że efekt może być marny.

Dobrym sposobem jest też pominięcie dawki w dniu w którym planujesz stosunek, łatwiej osiągnąć orgazm i wrażliwość na bodźce dotykowe też troszkę większa, jednak zbyt częste praktykowanie tego sposobu może zepsuć efekt terapeutyczny.

Możesz też spróbować suplementować się np. kwasem d asparginowym lub jakimś tribulusem, są ludzie z forum którzy twierdzą że jakieś efekty pozytywne są po suplach.

Aha, nie mów od razu że cierpisz na PSSD, poczytaj dokładnie co to jest pssd, Ty masz po prostu zaburzenia seksualne które towarzyszą praktycznie u każdego podczas terapii ssri i najczęściej wszystko wraca do normy po odstawieniu leku.
PSSD to już większy problem.
Popiół

przez swistak2112 11 lis 2013, 14:19
Ja sobie próbowałem ograniczać (odstawiać na jakis czas) sertralinę- na czas do 4-5 dni, próby ze zmniejszeniem dawki sertraliny do 1/4 dawki (tylko 25 mg- pół 50 mg przez 4 tygodnie- bez nawrotu ciężkich depresji- uwaga-przy stosowaniu mianseryny 60-90 i chlorprothixenu 50-100 na noc)- ale efekty tego były znikome- podejrzewam, że jakbym odstawił setralinę i nie brał żadnego SSRI to też by się to utrzymywało- stąd napisałem o PSSD. Wydaje mi się, że fluoxetyna mniej tu bruździ- ale 20 mg jest dawką za małą, a po większych dawkach jestem podminowany i muszę brać więcej normotymików. Lęków nie mam, napadów paniki też. Więc specjalnie lęków po bupropionie się nie obawiam. Natomiast problemów ze spaniem tak, bo nawet bez tego bupropionu to koszmar.

Najbardziej mnie interesowąło to, czy jest ktoś kto miał cechy PSSD po SSRI i czy Wellbutrin zastosowany po SSRI ten syndrom mu zlikwidował.

świstak
F33
Świstak
F33

przez tomek12 12 lis 2013, 06:36
chojrakowi36 wellbutrin pomógł bodajże ale od dłuższego już czasu się nie odzywa więc nie wiem co u niego teraz się dzieje
z bezsennością Ci sie pogorszy na bank po tym drugu więc ja bym nie ryzykował na Twoim miejscu
sam żałuje że go wziąłem bo nic mi nie pomógł a dodatkowo zasnąć normalnie nie moge i drogi jak cholera !
dodam tez, że po tabletkach nasennych tez z małym jest mi teraz jeszcze gorzej !

przez swistak2112 12 lis 2013, 13:31
tomek12 napisał(a):chojrakowi36 wellbutrin pomógł bodajże ale od dłuższego już czasu się nie odzywa więc nie wiem co u niego teraz się dzieje
z bezsennością Ci sie pogorszy na bank po tym drugu więc ja bym nie ryzykował na Twoim miejscu
sam żałuje że go wziąłem bo nic mi nie pomógł a dodatkowo zasnąć normalnie nie moge i drogi jak cholera !
dodam tez, że po tabletkach nasennych tez z małym jest mi teraz jeszcze gorzej !

A długo go brałeś (Wellbitrin)?? W jakiej dawce? To, że jest drogi jak cholera to wiem. Stąd pytanie czy ktoś nie może mi go odstąpić ze 3 tabletki- dla sprawdzenia jak on na mnie działa. Lęków nie mam, napadów paniki też nie. Dołów ewidentnych nie mam, jestem jako tako wyrównany. Problemy to spanie (ściślej jego brak), PSSD, anhedonia i spłycenie afektu. Nie brałbym Wellbutrinu więcej niż 150 mg.
Świstak
F33

przez tomek12 12 lis 2013, 16:32
mogę Ci sprzedać pół opakowania jakbyś chciał bo tyle mi zostało
brałem go tydzień w dawce 300 mg / dobę i tyle się powinno go ponoć brać aby były efekty

przez swistak2112 14 lis 2013, 09:40
Zacząłem brać Bromergon (substancja czynna bromokryptyna ) Ktoś z Was ten lek stosował? Nie jest drogi.
Świstak
F33

przez true 14 lis 2013, 12:17
i bez lekow moje libodo jest marne , z taka roznica , ze mi nie musi "stanac " :/ wellbutrin podniosl mi troche .. ale cisnienie za to okropnie

przez Kalebx3 14 lis 2013, 14:12
Zacząłem brać Bromergon (substancja czynna bromokryptyna ) Ktoś z Was ten lek stosował? Nie jest drogi.

Ja brałem , a i teraz też w miarę potrzeby stosuję. Biorę tak z kilka dni z rzędu i wtedy libido po Paroksetynie powraca . Nie łykam znowu wielkich dawek , jednak eksperyment z tym lekiem zaliczam jako udany. Szczególnie dla tych , którym sie nie chce ,a libido na marnym poziomie . Inną zaletą tego leku jest cena. Trudno mi powiedzieć jak jest z tym lekiem po dłuższych mega kuracjach. Jednak znam jednego kolegę , który bierze ten lek już długo ,a i na dawkach nie oszczędza i nie dośc ,że bardzo mu pomaga w kontaktach z żoną ,,, to jeszcze seronil odstawił( ale może te dwie rzeczy nie mają ze sobą związku ).
Świstak , ile tego bierzesz , do czego , jak długo i na co ?
Powodzenia.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg