Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych

przez paradoksy 06 gru 2010, 21:45
kochanie napisał(a):teraz to przecież co druga osoba albo i wiecej twierdzi że ma depresje
a powody to można mieć jakie tylko sobie kto wymyśli
wtedy faktycznie leki nie pomogą - bo trzeba problem rozwiązać więc raczej psychoterapia

to prawda, że teraz "mam depresję" jest nadużywane, zamiast "mam doła"...
ale psychiatra, który przepisuje leki osobie, która nie ma depresji to idiota po prostu :roll:
paradoksy

przez _Pete_ 06 gru 2010, 23:30
lunatic napisał(a):A pomyślał ktoś kiedyś tym co się opłaca firmom farmaceutycznym. Wyprodukować lek, który po pewnym czasie wyleczy chorego, tak że nie będzie go już potrzebował, czy lek, który uzależni i pacjent będzie zmuszony kupować go ciągle? Nie zdziwiłbym się jakby działanie antydepresantów było celowo nastawione na ciągłe leczenie a nie na wyleczenie.

No bo to jest dzisiejszy przemysł farmaceutyczny, który jest nastawiony na to co piszesz - na leczenie objawów. W dodatku dzisiejszy lekarz to coraz częściej część zorganizowanego systemu nie leczenia, a sprzedaży leków.
_Pete_

przez Lili-ana 07 gru 2010, 00:34
_Pete_ napisał(a):
lunatic napisał(a):A pomyślał ktoś kiedyś tym co się opłaca firmom farmaceutycznym. Wyprodukować lek, który po pewnym czasie wyleczy chorego, tak że nie będzie go już potrzebował, czy lek, który uzależni i pacjent będzie zmuszony kupować go ciągle? Nie zdziwiłbym się jakby działanie antydepresantów było celowo nastawione na ciągłe leczenie a nie na wyleczenie.

No bo to jest dzisiejszy przemysł farmaceutyczny, który jest nastawiony na to co piszesz - na leczenie objawów. W dodatku dzisiejszy lekarz to coraz częściej część zorganizowanego systemu nie leczenia, a sprzedaży leków.

Dokładnie!
I trzeba wziąć to pod uwagę, kiedy bierze się leki.
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez siódmy 07 gru 2010, 14:39
19_latek napisał(a):No, chyba nie znasz "dobrego samarytanina" osobiscie jesli mu wierzysz. To ze wierzy w teorie spiskowe (http://www.vismaya-maitreya.pl/teorie_spiskowe.htmla) nie oznacza ze jest wariatem ale to co wypisuje o bogu, lucyferze itp oznacza ze nim jest.

Hej
Akurat bardzo mądre artkuły pisze "Wiesława" i widać że to normalna i mądra kobieta.Jak już napisałem nie we wszystko trzeba wierzyć ale akurat temat "Depresja" bardzo dobrze opisany i o ten najbardziej mi chodzi.A to czy wierzysz czy nie wierzysz w boga to nie moja sprawa ja wierze.Pzdr

Do Lili-ana
To prawda lekarze nie leczą a wypisują recepty.
O tym trzeba pamiętać.Pzdr
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

przez linka 07 gru 2010, 14:44
Jakie to zabawne....ci co leków nie biorą na nie psioczą a ci którym pomagają chwalą leki.....po co to w ogóle? Jedni dają sobie radę bez leków inni nie mogą........niestety prawda jest taka, że leki "psychiatryczne" nie jednej osobie życie uratowały więc taka nagonka nie ma najmniejszego sensu.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 07 gru 2010, 14:47

Tyle, ze to nie jest takie proste.

Jezeli wszystko podporzadkowujemy kasie to straty wynikajace z nerwic i depresji sa znacznie wyzsze niz zyski (choruja ludzie najczesciej zdrowi fizycznie, mlodzi, ktorzy powinni pracowac, placic podatki i robic dzieci).

I gdyby to bylo takie proste to bylyby dostepne leki, ktore sa skuteczne, a nie jakies mierne lekarstwa, ktore pomagaja tylko czesciowo i to nie wszystkim.

Prosze bardzo moglbym brac leki do konca zycia- nie mam nic przeciwko temu- ale zeby te leki rzeczywiscie powodowaly, ze w czasie brania czlowiek czuje swietnie, albo chociaz w 3/4 normalnie.

przez siódmy 07 gru 2010, 15:02
Mam znajomego aptekarza który powiedział mi w tajemnicy że dobre tanie leki znikają w zamian za droższe mniej skuteczne,bo nie jest sztuką wyleczyć człowieka szybko i tanio a leczyć długo i drogo niestety do tego zmierza to wszystko.I jeszcze jedno aptekarze lęczą się ziołami a żaden ci tego nie powie.

przez Zenonek 07 gru 2010, 15:16
Ale leczenie w zasadzie kazdej przypadlosci polega na tym samym, wiec nie mozemy mowic tutaj tylko o psychiatrii.

Problem polega na tym, ze latwiej po prostu cos objawowo zredukowac niz trwale naprostowac, to samo tyczy sie chociazby nadcisnienia i innych chorob.

Ponadto nie krytykowalbym az tak bardzo medycyny, gdyz jednak co rusz wynajdywane sa jakies nowe sposoby leczenia roznych ciezkich i nawet nieoplacalnych do leczenia z punktu widzenia rachunku ekonomicznego chorob.

Natomiast obecnie naciski ze strony rzadow swiatowych mocarstw na koncerny farmaceutyczne sa coraz silniejsze - azeby te w koncu wysilily sie troche i opracowaly skuteczne leki przeciwdepresyjno-nerwicowe.

Straty wynikajace z tych chorob sa kolosalne i niczym niepowetowane. Dlatego, ze z jednej strony sa to choroby powszechne (w roznych stopniach tyczace sie 20-40 % ludzi) , a z drugiej strony ciagle leczenie depresji- szeroko rzecz ujmujac - jest nieskuteczne.

przez linka 07 gru 2010, 15:19
Bo leki przy nerwicy i depresji są jak leki przeciwbólowe przy bólu zęba.
Jeśli nie pójdziesz do dentysty będzie tylko gorzej i trzeba będzie brać więcej leków a po ich odstawieniu wszystko mija.......
Ja wychodzę z założenia, że leki są bardzo potrzebne, bo niekiedy objawy somatyczne występujące przy chorobie nie dają normalnie funkcjonować, a jak się ma szkołę czy pracę - to trzeba jakoś się zbierać żeby tego nie zawalić.No ale leki nie wyleczą cię z przyczyny choroby, nie zmienią twoich nawyków, tego jak myślisz, jak reagujesz, co robisz...itd. Tu trzeba porządnej terapii i pracy nad sobą.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasia000 07 gru 2010, 15:30
dokładnie-od stycznia zaczynam terapie właśnie zostałam zakfalifikowana ponoć przy moich zaburzeniach lękowych jest konieczna-trzymajcie kciuczki;-))
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Zenonek 07 gru 2010, 15:36
Tak tyle, ze wiekszosc osob ma wlasnie problem z akceptacja swojej sytuacji takiej czy innej. Wiedza, ze nalezy akceptowac "zycie takie jakie jest", ale co z tego skoro emocje mowia co innego.

Wlasnie od tego powinny byc skuteczne leki antydepresyjne, ze powoduje, za czlowiek chory bedzie mial zredukowane te objawy i przez to powinien nabrac dystansu do zycia - takiego jaki ma zdrowy czlowiek.

Wlasnie dlatego te leki maja tak niska skutecznosc (poza TLPD, ktore bardzo wplywaja na glowke i dlatego czesto sa skuteczne na ciezkie depresje).

Albo co jesli ktos mysli zupelnie prawidlowo tylko nie akceptuje swojego zycia, bo jest tak zjebane ? Leki antydepresyjne powinny powodowac, ze kazdy nawet kaleka bedzie mial nastroj zblizony do normalnego.

Czlowiek o normalnej psychice zaakceptuje niemal kazda sytuacje w jakiej sie znajdzie, chocby wyladowal po mostem, natomiast szczescie nerwicowca-depresanta/tki jest najczesciej warunkowe tzn jestem bogaty/a to jest OK, jestem atrakcyjny/a to siebie akceptuje, ale jak nie to dramat...itp itd

Miejmy nadzieje, ze antydepresanty Pilca beda chociaz tak skuteczne jak Xanax (a maja byc lepsze).

Nerwica somatyczna to pikus w porownaniu do prawdziwych stanow depresji reaktywnej.

przez 19_latek 07 gru 2010, 16:05
Powiedzcie mi czy leki antydepresyjne jak np paroxetyna uzalezniaja? Wczoraj sie klócilem z pania od biologii ze tak nie jest :D
19_latek

przez kasia000 07 gru 2010, 16:07
bo nie uzależniają.
nie ma koniecznośći zwiekszenia dawki...jak benzo itp..
a sprawy odstawienne to juz inna bajka
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez siódmy 07 gru 2010, 16:18
Zenonek mi się wydaje że leki to ostateczność kiedyś ich nie było i ludzie żyli,jeżeli wszystko przekładamy na cudowną pigułkę szczęścia która ma wymyślić człowiek to jest dopiero dziwne myślenie.Należy zacząć od swojej głowy,nie dziś udowodniono że człowiek jest samouleczalny.A Samopomoc przy tych właśnie chorobach jest priorytetem w wyzdrowieniu.

Sortuj wg