Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez zima 07 gru 2013, 20:50
jetodik, ale kazdy przecietny człowiek miewa w swoim zyciu chwile kiedy nie moze spac, kiedy nie chce mu się rano wstać. jezeli problem jest faktycznie ze snem to weź pod uwagę ze kładac nacisk na srodki nasenne (obojetnie czy farmakologiczne czy naturalne, co kto lubi i co komu pomoga) to skutek moze byc taki ze cięzko będzie się wybudzic i jakośc dnia moze byc obnizona.
skupienie..znaczy sie koncentracja czy uwaznosc? koncentracja (flow) czyli całkowite zjednanie z wykonywaną czynnoscia moze obnizyc uwaznosc...fajnie jak jest jedno i drugie.
meritum jest takie:
jak sie ma depresje to się to leczy farmakologicznie...
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Marek1977 07 gru 2013, 20:57
Jeśli ktos ma problem ze snem to bierze mianseryne badz trazodon i sen ma "naprawiany " ;nie poprawiają zas jakosci snu w dłuzszej perspektywie zolpidemy,alprazolamy itp.
Conscientia est, necesse est

przez barsinister 07 gru 2013, 21:06
hektorka napisał(a):Leki to dragi, tyle, że z przepisu lekarza (choć mam obawy, by określać tak niektórych z tych ignorantów). Fakt, zdarza się, że niektórzy bez dragów nie dają rady, ale to są ciężkie przypadki

nie ma jednolitej definicji "dragów", nie widzisz różnicy między dragami i antydepresantami = nigdy nie brałaś prawdziwych dragów
owszem, medykalizacja zaburzeń nastroju jest problemem, ale przynajmniej część lekarzy wychodzi z założenia, że lepiej włączyć antydepresant na początku leczenia, niż czekać na pełne rozwinięcie epizodu dużej depresji
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 07 gru 2013, 21:08
zima, ja bym chciał tylko nie mieć lęków, flow (nad tym pracuje żonglerką), uważność też (to rozwijam medytacją).
no i jakaś wena życiowa by się przydała, bo jak wszystko obojętne po ssri to nie jest życie, a wegetacja.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez zima 07 gru 2013, 21:42
jetodik,
wszystko obojętne po ssri
haha, chcialabym.
benzo one day dancer
live yourself.

przez evka 07 gru 2013, 21:53
hektorka napisał(a):Widzę, że Zima cierpi na ból dupy, bo są ludzie, którzy przewalczyli ciężkie objawy i funkcjonują na trzeźwo, bez opuchnięcia po lekach, skutków ubocznych, oszukiwania siebie i całego bagna, które się z tym wiąże.

Leki to dragi, tyle, że z przepisu lekarza (choć mam obawy, by określać tak niektórych z tych ignorantów). Fakt, zdarza się, że niektórzy bez dragów nie dają rady, ale to są ciężkie przypadki.

Zimo, psychoterapia nie polega na wysłuchiwaniu wysnutych z powietrza teorii magistrów psychologii.

Oj nie próbowałaś prawdziwych dragów ;) Powiem tylko że działają całkiem inaczej.

Sama bym chciała nie brac bo młoda jestem ale co mam zrobic jak po urodzeniu dziecka dostałam nn- natrętne myśli o skrzywdzeniu córki którą kocham i czekałam na nią, cieszyłam się całą ciążę .
Nn u mnie doprowadziło do ostrej depresji, nie umiałam mówic nawet co dopiero się ubrac czy gdzieś wyjśc.. Przychodziła rodzina zobaczyc córkę a ja siedziałam i nic nie mówiłam, z nikim nie mówiłąm a były to osoby co zawsze z nimi lubiałam porozmawiac, wyjsc itp. Leki mi pomogły bo jakoś wyszłam z tego stanu i teraz robię wszystko, jednak nn jest dalej ale juz wiem że to nn i staram się lekcewarzyc ale nie zawsze idzie.. Ciężko
Sertralin 50 mg

przez 0Rh+ 07 gru 2013, 21:54
Zastanawia mnie jak łatwo wiele osób zapomina o charakterze, osobowości ,środowisku, "duszy", woli ... nic tylko chemia w postaci enzymów i neuroprzekaźników i CHOROBA...

-- 07 gru 2013, 21:59 --

choroba ,o co tu chodzi ;)

przez zima 07 gru 2013, 22:09
0Rh+, no tak, tylko zeby mowic o powyzszych to najpierw czlowiek musi odzyskac trzeźwośc myslenia, nie uwazasz?
to tak jakbys chcial ze slepym rozmawiać o tym, co widzi dookoła.

-- 07 gru 2013, 21:13 --

hektorka,
Zima cierpi na ból dupy

myslę ze Tobie rowniez by sie przydał ból dupy. gdyż:

Obrazek
benzo one day dancer
live yourself.

przez jetodik 07 gru 2013, 22:16
zima, to nic tylko paroksetyna/escitalopram, ale ta obojętność wydaje się fajna tylko z miejsca gdzie jej nie ma ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez zima 07 gru 2013, 22:22
jetodik, niee, na mój charakter nic nie działa :D

Obrazek
benzo one day dancer
live yourself.

przez evka 07 gru 2013, 22:23
0Rh+ napisał(a):Zastanawia mnie jak łatwo wiele osób zapomina o charakterze, osobowości ,środowisku, "duszy", woli ... nic tylko chemia w postaci enzymów i neuroprzekaźników i CHOROBA...

-- 07 gru 2013, 21:59 --

choroba ,o co tu chodzi ;)

Ja Ci powiem że ze mną na lekach jest wszystko tak samo, mam taki sam charakter, te same uczucia, wolę. Nic się nie zmieniło ;) Tylko ten sex .... ooo lipa nooo

Teraz już biorę mniej ale z rok temu to jeszcze jechałam 15 mg escilatopramu i do tego rano i wieczorem po tabletce pernazyny
Sertralin 50 mg

przez 0Rh+ 07 gru 2013, 22:27
zima,
0Rh+, no tak, tylko zeby mowic o powyzszych to najpierw czlowiek musi odzyskac trzeźwośc myslenia, nie uwazasz?

Wnoszę ,że nie powinien być pod wpływem alkoholu , lekkich , bądź ciężkich środków odurzających . Jako osobnik nie używających powyższych ,po za alko w niewielkich mililitrach skłaniam się ku stwierdzeniu ,że odpowiednie leki ,to nie zuo wcielone,a nawet przeciwnie ;)

-- 07 gru 2013, 22:31 --

evka,
Nic się nie zmieniło ;) Tylko ten sex .... ooo lipa nooo

Temat ten znany jest pod pojęciem afrodyzjaków szerszej części społeczeństwa. My mamy wątek " leki ,a sex" lub " które leki bardziej " ;)

przez evka 07 gru 2013, 22:57
0Rh+ napisał(a):zima,

Wnoszę ,że nie powinien być pod wpływem alkoholu , lekkich , bądź ciężkich środków odurzających . Jako osobnik nie używających powyższych ,po za alko w niewielkich mililitrach skłaniam się ku stwierdzeniu ,że odpowiednie leki ,to nie zuo wcielone,a nawet przeciwnie ;)

-- 07 gru 2013, 22:31 --

evka,
Nic się nie zmieniło ;) Tylko ten sex .... ooo lipa nooo

Temat ten znany jest pod pojęciem afrodyzjaków szerszej części społeczeństwa. My mamy wątek " leki ,a sex" lub " które leki bardziej " ;)

wiem jestem na wątku leki a sex... ;)

Ciekawi mnie jak te leki mogą zmienic osobowaśc ? U mnie jest wszystko jak było ;) nooo oprócz sexu ...
Sertralin 50 mg

przez zima 07 gru 2013, 23:14
evka,
jak te leki mogą zmienic osobowaśc
generalnie to co jakis czas wystepuja modyfikacje takie czy inne pod wpływem czasu, choc pewne stałe genetycznie zaprogramowane pozostaja.
upraszczając. po lekach powracasz do siebie. proces ktory trwałby kilka lat z niewiadomo jakim skutkiem ( gdyby nie byl poddawany odpowiedniej terapii)
zostaje przyspieszony w kilka miesiecy. jezeli regularnosc przyjmowania leków i zmiana schematów/ srodowiska przebiega konsekwentnie to nie ma mozliwosci by powrocic do tego co było- generalnie leki powoduja zaniki pamieci i szereg innych kompilacji typu z "in" przeistaczasz się w "out" - szczegolnie gdy masz to w swoim bagazu genetycznym.
moze ktos ma czas zeby lat kilkanascie szlajac sie po psychologach i wierzyc ze to załatwi sprawę ( to tak jak próba zapanowania nad choroba naturalnymi metodami- nie zawsze sie da) a ktos inny woli przyspieszyc sprawę. bo zycie jest za krotkie by zyc depresjami i grafomańska poezją, czas leci nieublaganie a tyle jeszcze rzeczy do zrobienia i tyle do odkrycia.
benzo one day dancer
live yourself.

Sortuj wg