nie dopamina a noradrenalina!!!

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez nickyfour13 01 lis 2011, 12:04
moje doswiadczenie z wellbutrinem jest takie że moze i na poczatku zwiększa on poziom dopaminy, później jedank czułem tylko i wylącznie podwyższoną noradrenalinę. nie wiem czy to profil dzialania leku się zmienia czy po prostu organizm przyzwyczaja sie do zwięksoznego poziomu dopaminy i już go nie odczuwamy w zaden sposób.

przez MalaMi1001 02 paź 2013, 10:41
A ja nie wiem czego mi brakuje, ale z chęcią zaopatrzyłabym się w ampułki z adrenaliną i noradrenaliną i codziennie po przebudzeniu zaaplikowała sobie dożylnie obie substancje. Wtedy chyba człowiek nie miałby czasu ani ochoty myśleć o pierdołach, tylko jak robokop działał. Szkoda, że taka mieszanka pewnie by mnie zabiła, ale z pewnością byłoby to panaceum na wszystkie moje problemy. Nie brałam nigdy żadnego leku na dopaminę, wiem jedno. Serotoninowce zamulają mnie do nieprzytomności, a nie zwalczają nieprzyjemnych objawów, noradrenalina za to pozwala działać. Więc z tego wniosek, że "przyjemnościowe" hormony nie grają roli w moich zaburzeniach.

przez CórkaNocy 02 paź 2013, 14:35
MalaMi1001, a jak działa na ciebie teraz ta reboksetyna? czujesz jej działanie?
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mason44 11 gru 2013, 21:57
Chciałem przedstawić mój problem, tj : całkowity brak libido, ciągle walące serce w sytuacjach społecznych, uderzenia gorąca, anhedonia,depersonalizacja, ciągle zacisnięty żołądek itd.
Wygląda mi to na obniżoną dopaminę i zbyt wysoką adrenalinę/noradrenalinę? Przecież to z dopaminy wytwarza się noradrenalina której wyrzuty powodują uderzenia gorącą, przyspieszone bicie serca itd.
Brałem kiedyś selegiline 5 mg/dzien wszystko było ok, naprawdę ok! zniknęła DP i brak motywacji. Ale największym minusem było to że lęki jeszcze bardziej się nasiliły,zwiększona potliwość,serce waliło jak u konia itd...
Wiem że mechanizm działania tych hormonów jest skomplikowany, więc proszę każdego kto się na tym zna, by mi wytłumaczył co jest nie tak.

przez hashim 04 sty 2014, 13:33
je ktoś TCA na noradrenaline?
stosuje efedryne na noradrenaline?
je edronax bądź ludioomil na noradrenaline?

tudziEŻ stosuje inne metody na wzrost norDRENALINY?

wpisujcie się...

przez kuzyn 26 sty 2014, 12:56
podbijam, bo ciekawy temat
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Zbychu 1977 21 cze 2014, 13:34
Dopaminy unika się w leczeniu depresji takze i dlatego ze zwiększa ona prawdopodobieństwo zachowań ryzykownych co moze prowokować zachowania suicydalne.
Zbychu 1977

przez lunatic 21 cze 2014, 13:35
to dlaczego selegilina zarejestrowana jest do leczenia depresji?

przez Zbychu 1977 08 mar 2015, 13:53
Noradrenalina jest funkcjonalnym antagonistą serotoniny ,reguluje system opioidowy(zwiększa jego czułość) dlatego często leki o dodatnim wpływie na NE stosuje się we wszelkiego rodzaju bólach.
Zbychu 1977

przez elan 07 sie 2015, 13:00
Noradrenalina i dopamina mają wpływ na nastrój szczególnie gdy dokucza nam apatia,brak energii ,anhedonia.W leczeniu depresji nerwicowej skuteczniejsze są leki oparte na serotoninie.
elan

przez Psychopharm 07 sie 2015, 13:20
Skłaniałbym się do twierdzenia, że leki noradrenalinowe działają przez dopaminę.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lord Kapucyn 20 lut 2016, 20:23
Po baterii eksperymentów stwierdzam z autopsji co następuje- nie serotonina*, nie noradrenalina, nie dopamina, a GABA i acetylocholina!

*z wyjątkiem ZOK/OCD.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez benzowiec84 20 lut 2016, 22:11
Lord Kapucyn napisał(a):Po baterii eksperymentów stwierdzam z autopsji co następuje- nie serotonina*, nie noradrenalina, nie dopamina, a GABA i acetylocholina!

*z wyjątkiem ZOK/OCD.

zgadzam się z GABA po baclofenie czuję się normalnie :) po benzo też , po małych dawkach alkoholu też :P

przez hashim 21 lut 2016, 11:37
Gaba, acetylocholina,ale przede wszystkim noradrenalina, taki miks z przewaga noradrenaliny

choc lekiem dla mnie byłaby nortryptylina, tylko ten wpływ na h1 ,później problemy ze snem,które i tak już mam

z tego co jadłemamitryptylina , najwieksze emocje, największe czucie, najlepszy nastrój,największa motywacja

Sortuj wg