ZOPIKLON (Imovane,Senzop,Zopiratio,Zimovane,Lunesta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zopiklon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
2
67%

Nie
1
33%

Zaszkodził
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

przez Rashid 11 paź 2013, 19:41
Od 3 tygodni biorę Imovane. Myślę o jego odstawieniu, gdyż z tego co piszą na ulotce nie powinno się go przyjmować przez dłuższy okres niż 4 tygodnie, a ja mam po nim chyba objawy uboczne. Mimo, że wezmę całą tabletkę i prześpię jakoś te 8 godzin to w ciągu dnia czuje się przymulony, na niczym nie mogę się skoncentrować i mam problemy z myśleniem. Sam nie wiem czy to przez właśnie Imovane czy te objawy są spowodowane jakimś schorzeniem.

Na początku tygodniu próbowałem już odstawić, brałem po pół tablety i spałem jako tako. W środę bodajże nie wziąłem i spałem może 4 godziny ;/.

Miał ktoś podobnie ?
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez Josie_86 16 paź 2013, 18:43
Leonidof
ja byłam pare miesięcy na zolpidemie ze względu na koszmary nocne i musiałam brać większą dawkę (bierze się 5-10mg, a ja brałam 15-20mg:/), żeby działał (oczywiście brałam większą wbrew zaleceniom lekarza i to codziennie:/), na dodatek skończył mi sie zanim udało mi sie dostać do psychiatry po kolejną receptę i miałam trzy noce z głowy, zero snu jako efekt odstawienia... Byłam już jak zombie.. Myslałam, że lekarz wścieknie sie na mnie za takie dawkowanie i będe musiała jakoś stopniowo odstawiać zolpi ale zmienił mi go tylko na zopiclon. Wczoraj wzięłam pierwszy raz, zasnęłam po nim dużo szybciej niż po zolpidemie i dobrze spałam. Ale mam efekty uboczne już dzisiaj, strasznie gorzki smak w ustach przez cały boży dzień, nadal go czuję... Nic nie jest w stanie go zabić:/ I zawroty głowy

Znacie jakiś sposób na zwalczenie tego posmaku??? To sie utrzymuje przez cały okres przyjmowania leku, czy mija z czasem?
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez Rashid 18 paź 2013, 12:33
Ja 3 tygodnie przyjmuje Zopiclon po 7,5mg dziennie i może na początku, następnego dnia miałem delikatnie gorzki smak w ustach, a teraz to już w ogóle nic.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Icefun 03 maja 2014, 23:19
Przestrzegam przed pogryzieniem/rozpuszczeniem Senzopu, zdarzyło mi się kiedyś - nawet nie wiem w jakich okolicznościach. zupełna głupota. Ta gorycz w przełyku najpierw nie dawała mi spać a potem spowodowała okropne wymioty :cry: - OK, możliwe, że przyczyna była inna, ale nawet jeśli, uważajcie bardzo i nigdy nie myślcie o zbyt długim trzymaniu w ustach bez szybkiego popijania tabletki nasennej, albo co gorsza rozgryzaniu. BTW. ktoś wie, co za taki nieprzyjemny stan rzeczy odpowiada, czemu to smakuje tak a nie inaczej?? (czy leci z nami chemik?:])

PS.
Michuj napisał(a):
30-40 tabletek dziennie.

Chyba sobie jaja robisz. Skąd miałaś tyle recept?
Jak dla mnie bajki;] ;P

przez Psychotropka`89 04 maja 2014, 10:25
Icefun, brałam kilka razy w życiu i nigdy więcej. OHYDA! Na mnie nie najlepiej działało nasennie i ten posmak w buzi... :? Nad ranem budziłam się skacowana i z tym obrzydliwym posmakiem w ustach, suszyło mnie po tym cholerstwie, że szok. Co za ten "smaczek" odpowiada? Nie mam bladego pojęcia. :bezradny: Pewnie jakaś substancja czynna leku tak smakuje i już. Nie pamiętam, czy są one powlekane, czy nie ale jeśli nie, to błąd producentów, bo ten posmak to paskudna sprawa... Brałam to parę razy kilka lat temu, a nadal pamiętam jak to pyyysznie smakowało. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Icefun 05 maja 2014, 23:46
Psychotropka`89 napisał(a): (...) OHYDA! Na mnie nie najlepiej działało nasennie i ten posmak w buzi... :? (...)
Właśnie na mnie też nie - szczerze mówiąc parę razy miałam najzwyczajniej w świecie haluny (chociaż, nie powiem, trochę mnie to podekscytowało, :lol: raz lampa falowała rozwijając pąki, które okazywały się być żarówkami). Plus był taki, że zasypiałam (o ile) dość rozbawiona i nie budziłam się bez sensu koło 6 rano;]

przez Amnothing 17 lip 2014, 18:10
U mnie po zopiklonie te halucynacje były tak potężne, że nie zasypiałem w ogóle, a przez 6-8h patrzyłem przez okno i np. drzewa mi pod okno na 4 piętrze podstawiały gałęzie i zachęcały to skoku. Rzecz jasna wiedziałem, że to halucynacja i podstęp, ale trochę przerażająca ta ich moc. Zolpidem daje mi ciekawe efekt przed zaśnieciem niestety bardzo rekreacyjne (ale używam do ustawiania rytmu dobowego, bo średnio co dwa-trzy miesiące go jakoś rozwalam), a zopiklon? Uczucie jakiegoś zepsucia, np. chodząc pod stopami rosły mi zgniłe kwiaty. Próbowałem ze 3 dni się tym jakoś uśpić, ale ni cholery ten zopiklon mnie nie usypiał, gorzko w buzi (po podobno lek się przez płuca mocno wydala, lub jakiś metabolit znajduje tam ujście, nie pamiętam dokładnie) w głowie chaos, bloki za oknem skaczą przez skakankę i trzęsą ziemią...
Ekscytujące efekty, ale mi na nie przychodziła tolerancja - czyli nadal oglądanie przedstawienia zamiast snu. I strach, że może mam jakąś ukrytą schizofrenie, ale to tylko efekty leku. Oddałem to komuś bardziej potrzebującemu.
Zapalić świecę, znaczy rzucić cień...
Reboksetyna: 4-12MG Paliwo
Sunifiram: 2-10MG Turbo
Dwa wiadra suplementów + Rady od szamanów farmacji + NH3

przez depas 18 lip 2014, 00:27
Amnothing, zopiklonu nigdy nie miałem szczęścia próbować, ale kiedyś brałem trochę zolpidem w celach czysto rozrywkowych, dobrze rozumiem i znam to o czym piszesz. Zwłaszcza lubiłem po ciemku spacerować po swoim pokoju, halucynacje były niezwykle realne i prawie wierzyłem że to co widzę dzieje się naprawdę, na przykład jacyś ludzie w moim pokoju siedzący na kanapie, albo wijące się wokół mnie rośliny, jakieś przedmioty poruszające się itd. Poza wizualnymi doznaniami lubiłem też ten stan pół jawy, pół snu, czegoś pośrodku, bo to nigdy nie były tylko zaburzenia percepcji ale i świadomość u mnie przechodziła w bardzo specyficzny stan. Mogę to przyrównać chyba tylko do dekstrometorfanu ale przyjemniejsze i delikatniejsze dla ciała, na pewno mniej chaotyczne. Już ponad 10 lat nie miałem styczności z zolpi, jeśli kiedyś się trafi będę szczęśliwy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez estera1 06 wrz 2014, 11:22
Senzop 7,5 na mnie nie dziala jak to mozliwe?

przez Tranx88 22 wrz 2014, 15:02
To delikatna wersja Stilnoxu, weź sobie 2 tabletki :)
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez estera1 22 wrz 2014, 15:26
nawet jak wziełam dwie to bywało ,że nie zasnełam.Po zolpidemie lepiej sie zasypia.

Psychotropka widząc po opisie nie odstawiłaś jeszcze mirty?

przez Tranx88 22 wrz 2014, 17:38
No tak, zolpidem to dla mnie najbardziej skuteczny lek....ale stosowany np 2 razy w tygodniu. Jak tak robię i tolerancja nie idzie w górę.

-- 22 wrz 2014, 17:40 --

najlepszy do stosowania leczniczego jak i "rekreacyjnego" :D
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

Sortuj wg