TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez one-half 18 lut 2014, 11:49
Bralem bupropion - faktycznie na wage jest dobry (nawet nieplanowanie schudlem na nim), na aktywizacje tez, ale nic nie robi z lekami, wrecz je nakreca. Takze nie dla mnie, tym bardziej za takie pieniadze. Mi najlepiej sluza leki majstrujace przy serotoninie. Gdyby nie uboczne, to bralbym dalej SSRI. Waga waga, ale brak pozycia seksualnego w dluzszej perspektywie tez sie moze na psychice odbic. Moze wlasnie tianeptyna bylaby szansa? Pogadam z lekarzem o tej sertralinie, wenlafaksynie i tianeptynie. Zobaczymy co powie...

P.S. Czemu tianeptyne trzeba lykac 3xdziennie? Nie mogli zrobic wersji SR?

przez miko84 18 lut 2014, 11:55
No spróbuj tianeptyny, może akurat Ci podpasuje. Nie wiem czemu nie zrobili wersji SR. Trzeba łykać 3 razy dziennie bo ma krótki okres półtrwania.
miko84

przez violet_hair_ 18 lut 2014, 12:06
lunatic napisał(a):violet_hair_, a Ty musisz się dobrze poczuć po sertralinie bo jak nie to wyjdzie ze gadałem głupoty ze to najlepszy SSRI :D

postaram się Ciebie nie zawieźć ;)
violet_hair_*4w5*INFJ*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 24 lut 2014, 19:16
Do trzech razy sztuka, robie trzecie podejście do tianeptyny.
Za pierwszym razem było rozchwianie emocji, za drugim senność w dzien i bezsennosć w nocy, ciekawe co tym razem zafunduje

przez miko84 25 lut 2014, 09:31
Musisz się zaprzeć, ja często mam silne skutki uboczne na lekach ale staram się na siłę przetrzymać i często one mijają z czasem. Poza tym jak przetrzymam zalecany czas to nie mam później wątpliwości i głupich myśli typu "a może jakbym wytrzymał dłużej to by zadziałał" a przez to nie wracam ponownie do leków które nie zadziałały. Ja wracam głównie dlatego, że właśnie nie wytrwałem całego okresu i mam wątpliwości. To jest jak chodzenie w kółko. Sprawdzenie leku przez 12 tygodni i dłużej daje mi spokój i wiem, że nie wrócę do tego leku bo nie działał. Sprawdziłem tak trochę leków i nie mam zamiaru już do nich wracać (jak ostatnio SSRI+mianseryna). Zapisuję sobie też jakie leki brałem i przez jaki czas bo mam słabą pamięć i później nie pamiętam.
miko84

przez lunatic 25 lut 2014, 09:39
miko84,
to nie do konca się tyczy mojego przypadku, gdyby tak było nie wracałbym do tianeptyny bo kiedyś działała źle a brałem ją długo, biore tylko dlatego ze nie mam za duzego wyboru, z leków które mam obecnie wszystkie zawodzą a do lekarza mam dopiero termin za miesiac, poza tym wiesz ze jest cos takiego ze jeden lek moze zadziałac inaczej za drugim czy trzecim razem, jest tak i nie wiadomo dlaczego, narazie jest dobry znak bo nie odczuwam zadnej senności ani innych skutków ubocznych, które miałem pare tygodni temu po niej

-- 25 lut 2014, 08:50 --

więc moze tym razem zaskoczy i będzie dobrze działać

przez miko84 25 lut 2014, 09:51
Wiem, że tak jest, ale osobiście powrót do leku który sprawdzałem przez ok 12 tygodni a który nie zadziałał uważam za błąd. Ale jak nie masz wyboru?...
miko84

przez lunatic 25 lut 2014, 09:56
Chodzi o to ze z leków które posiadam zaden sie nie sprawdził, mix paroksetyna+wellbutrin/edronax, sertralina, moklobemid i sama paroksetyna nie działały za dobrze i nie mam zadnej innej mozliwosci do kolejnej wizyty u lekarza kiedy moze cos innego przepisze

przez miko84 25 lut 2014, 09:59
Rozumiem. A ile czasu brałeś najdłużej tianeptynę i czy nie miała u Ciebie żadnego pozytywnego działania?

Może poproś go o tą mirtazapinę? Jeśli sama się nie sprawdzi to może z SSRI.
miko84

przez lunatic 25 lut 2014, 10:04
Brałem ją nie pamietam dokładnie ile ale sporo, kilka miesięcy ale ile dokładnie nie wiem, jedyne pozytywne działanie było takie ze nie czułem tego fizycznego wyczerpania które się pojawia jak jestem bez leków dłuższy czas, ale wtedy była też inna sytuacja, ogólnie byłem bardzo nerwowy z każdego powodu i ona mi to jeszcze nasiliła, od jakiegoś czasu już jestem bardzo wyciszony i pod tym względem jest inaczej więc może ona też inaczej teraz zadziała, ostatnio jak ją brałem pare tygodni temu to przez 2 tygodnie była tylko odczuwalna senność, nie było wcześniejszej nerwowości, którą nasiliła za pierwszym razem z tego co pamiętam już po paru dniach

przez buszujacywtrawie 25 lut 2014, 15:27
Brałem Coaxil przeciwlękowo w dawce dwie tabletki 3 razy dziennie. Z tego co pamiętam, pomógł.

przez lunatic 25 lut 2014, 21:35
buszujacywtrawie,
3 x dziennie po 2 tabletki? czemu tak dużo?

przez barsinister 25 lut 2014, 22:24
to nie jest wcale dużo, dawka 37.5 może być za słaba
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez lunatic 25 lut 2014, 22:35
dawka dwukrotnie większa niz zalecana to niedużo?

Sortuj wg