TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez ladywind 02 lut 2014, 14:44
Popiół, mnie kawa też poprawia nastrój :-) Ty palisz ? :shock:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Odp: TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

przez lunatic 02 lut 2014, 14:45
Popiół napisał(a):Po benzo odzyskujesz energię? To może świadczyć że za większość Twoich problemów jest odpowiedzialny lęk.

No jakis czas temu na to w końcu też wpadłem, problem w tym ze benzo nie moge brac regularnie, kiedys takie branie bardzo zle sie skonczyło, jak zobaczyłem ze po nich znika wyczerpanie i wraca normalność to wpadłem w uzależnienie w koncu

Odp: TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

przez elfrid 02 lut 2014, 14:52
Popiół napisał(a):Po benzo odzyskujesz energię? To może świadczyć że za większość Twoich problemów jest odpowiedzialny lęk.

Ja np. jestem lękowcem ale benzo są dla mnie depresjogenne, fakt jestem zrelaksowany po tych lekach ale staje się bardziej apatyczny, anhedonia nie puszcza.

Natomiast lękotwórcza kawa + papieros potrafią poprawić mi nastrój, dodać motywacji, entuzjazmu. Oczywiście jak depresja nie jest tak nasiona bo przy ciężkich stanach kawa nie ma sensu.

No już do tego doszliśmy w innym wątku, że u lunatic głównym problemem może być lęk skoro benzo pomagają, a leki aktywizujące tylko pogarszają stan.
Tianeptyna niby działa przeciwlękowo, może poczekaj chociaż do tych czterech tygodni. Na lęk, poza paroksetyną doby jest esctialopram, fluwoksamina i wenlafaksyna. Może któryś z nich. Jak efekt będzie niepełny dołączyć sulpiryd lub flupentiksol.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 02 lut 2014, 14:58
elfrid,
no i wlaśnie uczucie wyczerpania wyeliminowała kiedyś paroksetyna a nie np. Wellbutrin który brałem przez pół roku wcześniej, bylo coś takiego ze paroksetyna wyeliminowała to wyczerpanie ale z drugiej strony efekt był niepełny bo chciałem mieć jednak troche więcej energii i motywacji, moze przekombinowałem z tym ze chciałem od leków wyciągnąć więcej i moze to był błąd, ciężko powiedzieć, bardzo długo zabierałem się do zmiany paro zeby sie nie okazło ze z samopoczucia sredniego zrobi się znów złe

przez elfrid 02 lut 2014, 15:01
lunatic, ale to, że benzo pomagają jest wskazówką, której nie można zignorować. Po prostu musisz spróbować atydepresantów przeciwlękowych.

przez Popiół 02 lut 2014, 15:10
ladywind, Palę, chociaż nie mam skłonności do uzależnień to od fajek jestem mocno uzależniony, lubię się delektować dymkiem, szczególnie podczas jakiegoś rodzaju aktywności gdy jestem podekscytowany czymś to muszę zapalić.

Odnośnie benzo to nie wiem do końca jak to z nimi jest, nie stosowałem nigdy "szybkich" benzo typu xanax ale taka tranxene poza relaksującym i przeciwlękowym działaniem, ogólnie nasila u mnie apatie/anhedonie. Nie stosowałem też bezno podczas względnej remisji i nie wiem jaki wówczas miałyby wpływ na mnie te leki.

Jako lękowiec spodziewałem się właśnie że benzo poprawią mi nastrój, jednak widać że moja depresja ma raczej inne podłoże.
Popiół

przez lunatic 02 lut 2014, 15:14
A właśnie juz Tranxene tak dobrze u mnie nie działało jak Xanax

przez Popiół 02 lut 2014, 15:20
Nie znam się na benzo ale tranxene ma raczej profil działania bardziej uspokajający/relaksujący w odróżnieniu od xanaxu. Chociaż po 1-2mg trnaxene czuje wyraźne działanie przeciwlękowe.
Popiół

przez JERZY62 02 lut 2014, 15:28
Popiół napisał(a):Chociaż po 1-2mg trnaxene czuje wyraźne działanie przeciwlękowe.

Tranxena jest w dawce 5mg i 10mg w kapsułce z proszkiem...
♪♪♪

przez Popiół 02 lut 2014, 16:19
Tak, pomyliłem się, chodziło mi o 10-20mg

-- 02 lut 2014, 16:26 --

Ps. które z benzo mogą występować w takich białych plastikowych buteleczkach podobnych do opakowania wellbutrinu? bo brałem kiedyś jeszcze jakieś bezno z innej grupy i nie mogę skojarzyć co to była za substancja.
Popiół

przez lunatic 02 lut 2014, 16:28
Tranxene w takich brałem

przez elfrid 02 lut 2014, 16:30
lunatic, bo alprazolam jest jednak silniejszą benzodiazepiną działającą bardziej relaksacyjne. Jednak klorazepat (Tranxene) jest o tyle cenny, długo utrzymuje się w organizmie, więc dużo łatwiej go odstawić. Nie działa tak relaksująco, przez co ulga nie jest tak bardzo odczuwalna i widoczna, ale działa przeciwlękowo i uspokaja.
Wiadomo, że benzo nie będzie docelowym leczeniem, więc przy konieczności ich stosowania lepiej brać klorazepat. Alprazolam, lorazepam i clonazepam są "podstępne", łatwo uzależniają i trudno jest odstawić.

przez Marian_Paździoch 02 lut 2014, 17:32
A jak z bromazepamem? Mam całe pudełeczko 6mg, co prawda pomaga mi połówka, ale zawsze jakieś zagrożenie wzrostu tolerancji na lek istnieje.
Marian_Paździoch

przez violet_hair_ 03 lut 2014, 17:35
Ratunku! ;(

Dzień 20

Od dwóch nocy mam takie jazdy na głowie, że chcę umrzeć jak najszybciej i przestać cierpieć. Nie mogę zasnąć ani się do końca obudzić. Mam w głowie natrętne nieokreślone myśli (jak szum w telewizorze bez anteny) ale jakby kogoś innego. Czuję się jak opętana, bez kontroli nad głową. Uczucie rozrywania jakbym miała zaraz wybuchnąć, uczucie spadania, zawrotów głowy, zero skupienia wzroku, cały świat się rozjeżdża. Do tego płacz, poczucie dezorientacji i niemożność uspokojenia się. Cała się trzęsę i nie mogę normalnie funkcjonować. Ogarnia mnie straszliwy lęk.
Czy to kryzys leku czy o mi jest? Nie daję rady...:(
violet_hair_*4w5*INFJ*

Sortuj wg