KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Anna R. 17 maja 2009, 00:41
Wiele antydepresantow czy nawet neuroleptykow powoduje przybieranie na wadze np Afranil czy tez Mirzaten. Ja utylam w czasie brania Seronilu ok 7 kg, a inni przy nim chudna. Wszystkie te leki powoduja wzrost laknienia i zwolnienie metabolizmu.
Rada na to jest jedna- wiecej ruchu i odpowiednia dieta, przyspieszajaca przemiane materii. Polecam wysokobialkowa diete dr Dukana. Jest bardzo skuteczna i chudnie sie mimo brania lekow.

[Dodane po edycji:]

Anafranil oczywiscie ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez miko84 17 maja 2009, 10:55
Anno nie możesz zapewnić że "sex, nawet bardzo częsty, a wynikający z temperamentu i chęci danej osoby do jego uprawiania, nikogo nie doprowadził i nie doprowadzi do żadnej choroby", bo tego po prostu nie wiesz i nigdy nie udowodnisz :) Nie jesteś naukowcem, ani seksuologiem, prowadzącym badania w tej sferze. Oczywista, że można się nabawić depresji od samego zaprzątania sobie głowy tym, że częsty sex może być groźny, ale lepiej zostawić to w sferze domysłów, prawda? Nie wiesz jak częsty seks działa na osoby, które mają niższe poziomy dopaminy, nikt np nie przeprowadzał badań nt seksu u osób z parkinsonizmem.

Jak myślisz, skąd się wzięło całe to przeświadczenie "wschodu" o energii życiowej traconej podczas stosunku? Albo o zaleceniach trenerów by wstrzymywać się z seksem przed zawodami? Z powietrza to raczej nie jest wyssane :)

Jestem idealnym przykładem tego, że niższe poziomy Dopaminy mogą powodować lekkie "kompulsywne zachowania seksualne", ponieważ na Wellbutrinie odczułem "uglę" w tej sferze, tzn myśli o tym nie zaprzątały mi głowy tak jak wcześniej. Mimo, że lek ten zwiększa poziom dopaminy to nie czułem większej "potrzeby", za to odczułem większy luz i wyzwolenie. Fajne uczucie, zapewniam :)
miko84

przez Anna R. 17 maja 2009, 11:32
Przykro mi, ale tracisz czas snujac te nieprawdopodobne teorie, poniewaz nic o czym piszesz nie przekonuje mnie i nigdy nie przekona o szkodliwosci normalnego (nie na tle chorobliwym) seksu. I to przede wszystkim dlatego, ze " tego po prostu nie wiesz i nigdy nie udowodnisz. Nie jesteś naukowcem, ani seksuologiem, prowadzącym badania w tej sferze"

To naturalne, ze biorac antydepresanty ma sie mniejsze potrzeby seksualne, bo leki te zaburzaja libido.

Intensywne zycie seksualne regeneruje caly organizm, ma bardzo dobry wplyw na psychike i samopoczucie i uwierz mi, ze naprawde nie interesuja mnie idiotyzmy na temat tracenia przy tym zyciowej energii.
Jesli sluzy ci abstynencja seksualna to swietnie, stosuj ja dalej na zdrowie, a jak dozyjesz setki, to opublikuj ksiazke na ten temat. Zycze szczescia
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 17 maja 2009, 11:33
Ależ złośliwy ten avatar ;)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez kasia000 17 maja 2009, 18:11
ANIU-BRAVO!!!!
kasia000

przez miko84 18 maja 2009, 07:46
Od kiedy Wellbutrin zaburza libido? Albo inne leki działające na dopaminę? Leki działające na serotoninę i owszem. Oczywiste jest, że głosząc takie "teorie" zaraz pojawi się cała masa oburzonych ludzi ;) Po co wogóle rozpowszechniać jakiekolwiek wątpliwości, odnośnie zdrowego wpływu seksu :)

Oczywiście, że tego nie udowodnię, tak jak i Ty nie udowodnisz swojej teorii.

"Intensywne zycie seksualne regeneruje caly organizm, ma bardzo dobry wplyw na psychike i samopoczucie" - jakieś badania na ten temat?

http://www.entelechyjournal.com/pulling ... r_sex1.htm <-- do poczytania
miko84

przez Anna R. 18 maja 2009, 11:07
Piszac "leki przecidepresyjne" zastosowalam pojecie ogolne, ktore moze odnosic sie do kazdego specyfiku z tej grupy (moze, ale nie musi), a nawet do Wellbutrinu, liczac sie z reakcjami indywidualnymi organizmu na dany medykament.
Na przyklad Lerivon teoretycznie nie ma negatywnego wplywu na libido i potencje, wrecz przeciwnie przywraca brakujacy orgazm/erekcje, a lekarze lecza nim nie tylko depresje, ZOK, inne nerwice i zaburzenia snu, ale takze zaburzenia seksualne.
Mimo to znajdziesz na tym forum dosc osob, ktore sadza, ze lek ten pogorszyl ich zycie intymne, miedzy innymi zmniejszajac ochote na seks.

Tak samo indywidualna reakcja moze byc spadek twojego libido po bupropionie.

Natomiast co do dobroczynnego wplywu seksu na organizm nie zamieszam sie z toba wiecej wdawac w zadne bzdurne dyskusje, poniewaz to, co dla ciebie jest jedynie teoria, dla mnie jest faktem niezaprzeczalnym i nie czuje najmniejszej potrzeby niczego nikomu w tym temacie udowadniac.
Herbert Grönemeyer

przez miko84 18 maja 2009, 17:20
W lekach antydepresyjnych wpływ na libido jest dość "prosty". Albo leki działają na serotoninę, w tym na receptor 5-HT2, który wg niektórych naukowców obniża poziom dopaminy ( a wiadomo, dopamina - większy popęd i ochota ), albo działają na dopaminę, podnosząc jej poziom. Lerivon , czyli Mianseryna jest jednym z silniejszych "blokerów" 5-HT2 i wg badań podnosi poziom dopaminy. Dlatego jest często dodawany do SSRI jako "odtrutka" na zaburzenia seksualne.

Ale to nie jest do końca takie proste, bo niski poziom dopaminy może także wpływać na nasze "poszukiwania" seksu, czasami obsesyjne. Wiadomo, że dopamina to neuroprzekaźnik "poszukiwań" i potrzeb. Wiadomo, że podczas orgazmu jej poziom drastycznie wzrasta, dlatego nasz organizm może tego poszukiwać. Później niestety poziom dopaminy jest zalewany przez prolaktynę, co może się objawiać spadkiem nastroju i motywacji. Stąd to uczucie zaspokojenia po orgazmie...

I żeby było jasne! Nigdzie nie napisałem, że seks jest zły! Sam go bardzo lubię i potrzebuję, tak jak każdy normalny człowiek. Chodziło mi od początku o MOŻLIWY, negatywny wpływ zbyt CZĘSTEGO seksu i to u osób z obniżonym poziomem DOPAMINY.

Jeszcze raz: Seks, jak najbardziej! Najlepiej z osobą którą darzymy uczuciem. I najlepiej taki "odczekany". Wtedy lepiej smakuje. Ale to na pewno wszyscy wiecie. I Ty Anno pewnie też :)

Pozdrawiam serdecznie.

Anno, świetnie, że czujesz się ze swoim niezaprzeczalnym faktem bardzo dobrze. Możesz być na milion procent pewna, że w Twoim przypadku częsty seks jest świetną, zdrową sprawą, ale uważaj, bo każdy człowiek to indywidualna jednostka, o indywidualnej budowie biologicznej i specyficznym poziomie neuroprzekaźników i grze hormonalnej. Nie możesz zapewnić, że u każdego częsty seks to samo zdrowie.
miko84

przez Anna R. 18 maja 2009, 21:14
Wplyw antydepresantow, nie tylko zreszta na sfere seksualna, teoretycznie jest prosty i naukowo udowodniony, natomiast ich dzialanie na konkretne osoby juz zroznicowane, co widac w calej rozciaglosci na przykladach uzytkownikow tego forum.

I zeby skonczyc te dyskusje, ktora do niczego nie prowadzi (bo i tak kazdy pozostanie przy swoim zdaniu) za to staje sie nuzaca, przyznam, ze rozwazylam cala sprawe raz jeszcze i owszem w jednym przypadku czesty seks z pewnoscia nie jest zdrowy i prowadzi do depresji:

Jesli kobieta kocha sie ze swoim partnerem codziennie, a jemu ani razu nie udaje sie jej doprowadzic do orgazmu
Herbert Grönemeyer

przez Diakon 27 maja 2009, 08:22
Witam wszystkich. Ja biorę 225mg Anafranilu i 75 mg ketrelu dziennie. Mimo wszystko dalej wmawiam sobie że dotknąłem jakiejś plamy na chodniku, która była "krwią" i oczwiście pojawia się strach przed zakażeniem HIV. Od momentu ,kiedy to zobaczyłem wyrzuconą przez kogoś prezerwatywę na chodniku, to widzę prezerwatywę w każdym leżącym papierku czy foli. Chodzę z rękami w kieszeni a i tak się boję żę dotknąłem tych rzeczy.
Jeśli chodzi o stan seksualny to ochota na seks nie zmieniła się. Problem jest tylko z doprowadzeniem mnie do orgazmu. Za to moja żona ma raj :D, bo doprowadzam ją do orgazmów jeden po drugim.

przez Anna R. 27 maja 2009, 14:45
Pozazdroscic zonie ;)
Herbert Grönemeyer

przez zuzik44 28 maja 2009, 15:50
witajcie!

biore anafranil 50mg od 5 dni. Wczesniej bralam fluoksytyne, lexapro, effectin, po kazdym z nich moje leki sie nasilaly, byly wrecz nie do wytrzymania, zdazaly sie tez dni, w ktorych nie bylo lękow, ale bylo to rzadkoscia :(.
Jezeli chodzi o anafranil, to na razie nie czuje jakis wiekszych skutkow ubocznych, zamiast sennosci, raczej bezsennosc, no i apetyt troche mniejszy jak na razie. poza tym szumy w uszach przed spaniem i po przebudzeniu, ale to moze nie wina lekow. Bardzo mnie meczyla depersonalizacja, taki stan chwilami mialam,ze balam sie,ze jestem kims naprawde obcym, ze strace calkiem swiadomosc i zrobie bliskim krzywde :cry: :cry: i balam sie,ze to jest naprawde realne. To bylo w tym najstraszniejsze. Mam nadzieje,ze bylo...Dzis, w 5 dniu brania lekow, jestem ciut spokojniejsza.. W ogole w takich chwilach gdy mam glupie mysli, staram sie zeby ktos byl ze mna, staram sie wtedy o tym nie myslec, chociaz jest ciezko.troche zbaczam z tematu...sorka...
Podsumowujac, mam nadzieje,ze ten lek mi pomoze!!! bo nie wiem, co innego moze... Duzo osob z was pisze,ze ten lek, to g....., ale dlaczego, dlatego,ze ma skutki uboczne silniejsze? Czy bardziej ingeruje w umysl i jakos go zmienia nieodwracalnie, czy powoduje wieksza sklonnosc do chorob psychicznych, np. schizofrenia? Zadaje te pytania, bo zaczynam branie tego leku, a czytajac opinie,ze ten lek jest straszny, boje sie bardziej tej podrozy, a tak naprawde nikt nie wyjasnil co z nim jest nie tak... Pozdrawiam!
150mg effexor + 10mg lexapro

przez zbych 28 maja 2009, 16:35
anafranil należy do grupy trujpierscieniowych leków, napewno jest silniejszy od SSRI. to prawda że ma skutki uboczne no ale każdy lek je ma,skutki uboczne przeważnie ustępują po dłuższym stosowaniu leku(tak było w moim przypadku). Jestem na dawce 100 mg anafranilu, ten lek bardzo mi pomugł wcześniej brałem SSRI ale słabo pomagały. Anafranil przywrucił mi radość życia, dał siłę do życia ichęć do działania dzieki niemu pozbyłem się(prawie) natręctw myślowych. Wydaje mi się że na pewno ni powoduje skłonności do chorób psychicznych. Ten lek bardzo mi pomugł,myślę że tobie tez pomoże.Pozdro. 8)

przez miko84 28 maja 2009, 17:47
Zuzik jest jeszcze sporo leków które mogą Ci pomóć. Widać, że nie tolerujesz SSRI, tak jak ja. ( nasilały mi lęki ) Na anafranilu było to samo, mam nadzieję, że Tobie pomoże. Ja już najprawdopodobniej trafiłem sobie z lekami :)
miko84

Sortuj wg