KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Misiek_NL 29 kwi 2011, 23:40
Hooligan123, Nie powinno się... co zresztą pisze w ulotkach... Umrzeć nie umrzesz, ale raczej lepiej nie mieszać leków z alko mogą Ci się np. nasilić objawy po za tym kaca będziesz mieć mega. Musisz wybrać czy chcesz się leczyć czy pić...
Ostatnio edytowano 29 kwi 2011, 23:41 przez Misiek_NL, łącznie edytowano 1 raz
Misiek_NL

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Adamo 29 kwi 2011, 23:41
Nie bardzo, z własnego doświadczenia wiem, że picie mocno osłabia działanie leku.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 30 kwi 2011, 08:56
Inesss Rowiniez biore 20 mg dziennie. zgadzam sie z Wiolą, że lepiej rozłożyc dawke. Jak mi sie zdarzyło że zabrakło leku to w aptece wydali mi lek bez recepty i dostarczyłam ją po kilku dniach, ale nie kazdy sprezdawca tak robi.
Wiolu wlaczylas do Anafranilu ten drugi lek od lekarki czy jeszcze nie.
Jeśli chodzi o apetyt to jak nie brałam Anafranilu bardzo uwazałam co jem np. zero cukru. Zaczelam brac Anafranil to nie moge przezyc dnia bez slodyczy.Apetyt mam ogromny i juz zauwazylam ze mi przybylo tu i owdzie(pozytywny skutek uboczny-powiekszenie piersi:))
Ja swego czasu przez kilka lat bralam 50 mg i wtedy raz na tydzien pilam alkohol w roznych ilosciach i nic mi sie nie dzialo, ale ogolnie nie polecam.
Teraz z innej beczki. Mecza mnie od tygodnia zatoki, nie spalam juz dwie ostatnie noce z powodu bolu. jak znacie jakies sposoby na zatoki to prosze napiszcie bo juz psychicznie wysiadam.

-- 30 kwi 2011, 08:04 --

Badziak zaciekawiłas mnie ta jahimbiną. Mam kilka pytan. Ile to kosztuje,czy jest na recepte i czy mozna brac z Anafranilem. Napisz czy działa:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 30 kwi 2011, 10:17
Izaaa,
Jeszcze nie:( Ale myślę ,że już zaraz zacznę, skończyły się wymówki:)
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 30 kwi 2011, 17:06
Ehh leki biore 2 miechy i juz niemam chyba nerwicy , zaczne je odstawiac . Pije od miesiaca alko i dalej jest git ;]

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Misiek_NL 30 kwi 2011, 17:30
Hooligan123, po 2 miesiącach brania anafranil jeszcze nawet dobrze nie zaczoł działać... tym bardziej z alko...
Misiek_NL

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez krotkoterminowa 30 kwi 2011, 19:04
no to ja dzisiaj po 10 dniach brania ćwiartkowych dawek 75mg SR tabletki, wzięłam właśnie połówkę. boję się, że powrócą silniejsze objawy uboczne :( ale oby się organizm lepiej do tego leku przyzwyczaił - bo już się zachwycałam że chudnę i wstaję rano :D ogólnie to dziś 27 dzień prób z anafranilem więc naprawdęęęęęę liczę na większą tolerancję i brak takich uboków jak wymioty i wypijanie wody na wanny a nie szklanki ;)
co do alkoholu - poprzednicy nie polecają, ja również ja polecam przy anafranilu :/ piłam na cipramilu, wenlafaksynie i fluoksetynie i było spoko, ale wybiłam dwa nieduże piwa na anafranilu i dzień później miałam kaca giganta - więc alkohol odstawiam definitywnie ;) [ba, po lekkim drinku kacowałam ciężko]

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 01 maja 2011, 12:48
Misiek_NL juz zaczol dzialac , niedlugo juz bede odstawial leki 2 miesiace to wystarczajacy okres

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez *Wiola* 01 maja 2011, 12:53
Hooligan123,

Kto Ci to powiedział?, lekarz?
Moderator

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 02 maja 2011, 10:29
wiola173 napisał(a):Hooligan123,

Kto Ci to powiedział?, lekarz?

No jak jest juz ok to leki zaczely dzialac chyba :D

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 02 maja 2011, 10:31
Hooligan123, Po tak krótkim czasie brania, jest bardzo prawdopodobne, że wróci to na co się leczyłeś i to ze zdwojoną siłą nawet. Ja zrobiłem kiedyś błąd i chciałem przerwać leczenie po pół roku, gdy stwierdziłem, że wszystko jest ok. Wtedy to się masakra zaczeła.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez okularnica 02 maja 2011, 16:00
Mijają 3 miesiące odkąd przestałam brać Anafranil. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, trudno powiedzieć. Chodzę na psychoterapię zamiast brać lekarstwo, po niej zazwyczaj czuję się lepiej kilka dni, chociaż nadal jestem świadoma moich problemów związanych z nerwicą itp.( pozostałe dni też staram sobie radzić). Jeśli żyję w miarę ok, a tylko mam takie poczucie to chyba ok, bo samo lekarstwo przecież nie rozwiązałoby moich kłopotów, z nimi trzeba się zmierzyć samemu. Chodzi o to żeby w miarę normalnie funkcjonować. I jest ok. Chociaż wiadomo, nie do końca.
Życzę Wam dobrego samopoczucia po tym leku. Ja nie wykluczam, że nigdy do niego nie wrócę. Na razie jednak staram sobie radzić sama.

Co do odstawienia- ja odstawiłam po 8 miesiącach, jednak było to na własne życzenie i każdy powinien się dobrze zastanowić zanim podejmie taki krok. A 2 miesiące to stanowczo za mało żeby przerywać branie... Lek nawet nie zdążył jeszcze do końca zadziałać, a co tu dopiero mówić o dłuższej stabilizacji nastroju...

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Hooligan123 03 maja 2011, 17:03
Sproboje moze bedzie juz ok , zobaczymy

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 04 maja 2011, 22:33
Izaaa napisał(a):Badziak zaciekawiłas mnie ta johimbiną. Mam kilka pytan. Ile to kosztuje,czy jest na recepte i czy mozna brac z Anafranilem. Napisz czy działa:)

Zamówiłam johimbinę HCL przez internet, za słoik 90tabl. zapłaciłam 70zł. Czyli 30 tabl. kosztowałoby ok. 20zł. W Polsce nie jest na receptę. W innych krajach owszem. Nie wiem czy można to brać z Anafranilem, ale nic mi się nie stało. :) Po dwóch tabletkach (po 2,5mg) czułam pobudzenie i chęć do działania. Nie zauważyłam wpływu na libido, ale może jakby mój facet znalazł się w pobliżu to można by było sprawdzić. W każdym razie mam zamiar niedługo z nim wypróbować. Dam znać.

Anafranil w dawce 60mg, a potem 75mg SR miał u mnie zerowe działanie na ból neuropatyczny i lekkie na lęki. Dzisiaj zaczęłam dawkę 150mg (SR) i przespałam cały dzień. Jak wstaję robi mi się czarno przed oczami i zdarzają się takie jakby zimne dreszcze w głowie. Dziwne uczucie. Do tego czuję się otumaniona i mam spowolnione reakcje.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg