KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Anafranil

przez Anna R. 07 lut 2011, 12:54
Chyba półtora roku. Myślę, ze na samym Anafranilu spałbyś lepiej i leki nasenne nie byłyby potrzebne.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Anafranil

przez Michuj 07 lut 2011, 12:56
Anna R., Po 9 miesiącach wenlafaksyna wyraźnie osłabiła swoje działanie. Jak to wygląda w przypadku brania 1,5 roku A.?
Michuj

Anafranil

przez Anna R. 07 lut 2011, 13:06
Nie zauważyłam, żeby Anafranil po długim przyjmowaniu przestawał działać. Wydaje mi się nawet, ze im dłużej go brałam, tym lepiej się czułam. Sądzę, ze klomipramina w jakiś sposób przywraca równowagę biochemiczną mózgu i jej działanie utrzymuje się nawet kilka lat po zaprzestaniu brania.
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Anafranil

przez ulka619 07 lut 2011, 13:27
ja bralam anafralin 2 lata mam nerwice lekowa temu teraz biore znowu od 12 dni nic nie jest lepiej a biore dawke 150mg na dobe chyba przestane brac

Anafranil

przez kasia000 07 lut 2011, 13:50
12 dni za mało
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Anafranil

przez ulka619 07 lut 2011, 14:22
kasia000 mam jutro isc do psychiatry ma ocenic czy pomogl troche a do anafralinu biore jeszcze oxezepam ciekawe czy kaze dluzej brac

Anafranil

przez *Wiola* 07 lut 2011, 14:54
Michuj napisał(a):wiola173, :shock: I działa na Ciebie po takim czasie?

Na szczęście działa. Fakt ,że na samym początku wystarczały mi 25tki. Ale potem było i przez chwilę 150. Zdarzało mi się długo być na 37,5. Jak czułam się gorzej - np tak jak ostatnio znów wskoczyłam na 75. Myślę ,że właśnie to jest tajemnica - jak jest w miarę ok, to zmniejszyć do minimalnej dawki ,żeby w razie czego móc zwiększyć.
Moderator

Anafranil

przez okularnica 07 lut 2011, 22:01
Ja od wczoraj nie biorę w ogóle Anafranilu. Nadal mam nasilone natrętne myśli, ale jakoś sobie z nimi radzę jak na razie. Jeśli chodzi o fizyczne następstwa odstawienia leku to nie mam żadnych. Jedynie co mi się nie podoba to to, że mam teraz kłopoty ze snem- zazwyczaj je miałam, a Anafranil je cudownie uleczył- spałam nie dość, że całą noc to jeszcze w dzień;)

Ulka nie odstawiaj leku, bo działanie zobaczysz dopiero po ok.3, a nawet 4 tygodniach od rozpoczęcia leczenia.

Miło słyszeć, że działanie Anafranilu się nie osłabia u większości osób( to na wszelki wypadek kiedy nie daj Boże musiałabym być na leku jeszcze jakiś czas).

Anafranil

przez Misiek_NL 07 lut 2011, 22:06
Czy jak zmieniam dawke anafranilu z 30 na 75 dobowo to na efekt też trzeba czekać ok 2 tygodnie czy powinienem to poczuć od razu ??
Misiek_NL

Anafranil

przez *Wiola* 07 lut 2011, 22:10
Misiek_NL,
Od razu nie. Może nie aż 2 tygodnie, ale kilka dni to potrwa. Tak przynajmniej jest u mnie. Właśnie kilka dni temu też wskoczyłam z powrotem na 75 i już to odczuwam.
Moderator

Anafranil

przez okularnica 09 lut 2011, 10:52
Odstawiłam Anafranil dlatego, że nie dość, że obniżył mi bardzo libido to jeszcze przytłumił emocje, wszystko odczuwam teraz mniej, nic mnie nie obchodzi oprócz moich natrętnych myśli. Kiedy wiele lat temu brałam Anafranil to miałam też przytłumione emocje i co dziwne, czułam tak jeszcze do kilku lat po skończeniu terapii:(
Dzisiaj jestem 4 dzień bez leku, emocje nie wróciły( na to pewnie potrzeba sporo czasu), a do tego skumulowały się natrętne myśli. Chciałabym więc powrócić do brania leku, jednak takiego, który nie przytłumiłby moich emocji, chciałabym żeby nawet je powiększył/ przywrócił do normalnego stanu. Chciałabym żeby ten lek nie powodował też obniżenia libido, a nawet zwiększenie jest mile widziane.
Macie jakieś pomysły:(?
Wiola, Ty pisałaś o Trittico, oprócz wysokiego libido jak było z odczuciami? Chyba to zresztą zależy od osoby biorącej lek?

Ogólnie poczytałam, że za niskie libido odpowiada wysoki poziom serotoniny, a za stłumione emocje niski poziom dopaminy. Z tego co wiem Anafranil podwyższa serotoninę, a ogranicza dopaminę. Nie wiem jednak czy będę stosować lek, który będzie robił na odwrót to czy wtedy będzie dobry na moją nerwicę:( Proszę pomóżcie.

Anafranil

przez Anna R. 09 lut 2011, 11:37
Niestety na natręctwa skuteczne są oprócz TLPD jedynie leki z grupy SSRI, a te z zasady mają zły wpływ na libido. Z moich doświadczeń wynika, ze najmniej sferę seksualną upośledza fluoksetyna. Jest stosowana z powodzeniem w leczeniu NN. Jeśli uważasz, ze masz spłycony afekt, przydałby się do fluo neuroleptyk atypowy. Porozmawiaj z lekarzem o zestawie Seronil plus Solian lub Seronil plus Zolafren. Tez miałam zaburzoną uczuciowość i olanzapina bardzo mi pomogła.
Herbert Grönemeyer

Anafranil

przez okularnica 09 lut 2011, 13:04
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź:)
Chciałabym się jeszcze spytać które z wymienionych przez Ciebie leków to fluo neuroleptyki atypowe?
Czyli jest szansa, że przy takim zestawie jak pisałaś wszystko wróci do normy?

Anafranil

przez *Wiola* 09 lut 2011, 14:36
okularnica,
U mnie trittico unormował sen i podwyższył libido , innego działanie nie odczułam. Ale jak mówisz to sprawa bardzo indywidualna.
Moderator

Sortuj wg