KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez Matt FX 29 lis 2010, 23:09
Ile tego bierzecie? Czy rano czy wieczorem? Ja na wieczór i dupa, żyć mi się nie chce tak samo jak wcześniej :?

przez Wujek_Dobra_Rada 30 lis 2010, 00:31
Ja biorę 75 sr rano, ale chyba zwiększe do 150 i odstawię sertralinę. Na mnie działa podobnie do wenlafaksyny. Czyli żyć nie umierać.
Wujek_Dobra_Rada

przez Matt FX 30 lis 2010, 02:30
Wujek_Dobra_Rada

Tylko się cieszyć że dobrze działa u Ciebie. :great: A jak z takimi sprawami jak np. ze "złe myśi" itd? Chociaż nie wiem czy takie miewałeś (chodzi mi o samobójcze myśli). Dobrze śpisz po nim? Bo ja mam koszmary na maxa albo jakieś popieprzone sny, budzę się mokry cały i od razu mam lęki. Lek biorę od 20 września czyli już sporo czasu .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 30 lis 2010, 15:43
Mysli samobójcze odeszły. Wróciła radość i chęć życia, tylko trochę mi ciężko dupę ruszyć, bo jestem tak rozleniwiony przez kilka miesięcy nic nie robienia, że masakra. :pirate: Ze snem to różnie bywa. Niestety przywczaiłem się, że zawsze coś biorę przed spaniem i ciężko mi się odzwyczaić.
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 30 lis 2010, 18:49
Matt FX napisał(a):Wujek_Dobra_Rada

Tylko się cieszyć że dobrze działa u Ciebie. :great: A jak z takimi sprawami jak np. ze "złe myśi" itd? Chociaż nie wiem czy takie miewałeś (chodzi mi o samobójcze myśli). Dobrze śpisz po nim? Bo ja mam koszmary na maxa albo jakieś popieprzone sny, budzę się mokry cały i od razu mam lęki. Lek biorę od 20 września czyli już sporo czasu .

to nie jest lek dla ciebie, on dziala za silnie noradrenalinowo u ciebie i jest przez to gorzej.
potrzebujesz czego innego, innego antydepresanta ssri (lexapro, zoloft w duzej dawce) + neuroleptyk jakis np. solian, sulpiryd, fluanxol itd.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zdesperowany1 30 lis 2010, 19:09
Odczuliście coś podobnego? Mianowicie: muzyka po tym anafranilu ma zdecydowanie taki głębszy wahlarz barw, bas jest taki mięki i taki z tyłu, średnie tony wysunięte mocniej do przodu. Ogólnie poezja. Wszytko takie głębsze i bardziej melodyjne. :)

to normalne na takich silnych serotoninowcach:). Zarowno audio jak i wizual jest po prostu wspanialy. Coś podobnego zaobserowalem na zejsciu z lsd...magia leków;)

W moim przypadku takie efekty sa po paro..aczkolwiek anafranil tez bralem...oba podobnie dzialaja z tym ze na paro czlowiek ma bardziej wyyje***
zdesperowany1

przez Wujek_Dobra_Rada 30 lis 2010, 19:48
Zastanawia mnie tylko jedno. Lek biorę 18 dni a napisane jest, że rozkręca się po ok. 3 tygodniach. Czyli mogę się jeszcze czegoś lepszego spodziewać? :smile:
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 30 lis 2010, 20:20
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Zastanawia mnie tylko jedno. Lek biorę 18 dni a napisane jest, że rozkręca się po ok. 3 tygodniach. Czyli mogę się jeszcze czegoś lepszego spodziewać? :smile:

nic podobnego, tylko na poczatku te leki powoduja takie efekty, potem efekt zanika - dzieje sie to stopniowo, no ale moze bedzie cud i bedzie ok caly czas, ale to rzadko sie zdarza, bardzo rzadko, to raczej ewenement.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 30 lis 2010, 20:29
To, że efekt działania antydepresantu z czasem zanika, to żadna nowość. Jeśli lek będzie się spisywał jakieś 6-9 miesięcy, będzie ok :)
Wujek_Dobra_Rada

przez kasia000 01 gru 2010, 13:25
ale nie powiedziane ,że musi zaniknąć-seroxat niektórzy biorą po 15 lat na zagranicznych forach..czy inne ssri-nie ma reguły.Sama brałam 6 lat.

[Dodane po edycji:]

tzn.biorę odstawiam...
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez zdesperowany1 01 gru 2010, 13:55
W moim przypadku efekt terapeutyczny ssri z każdym miesiącem nabiera coraz większej mocy;) . Nie u wszystkich on zanika!
zdesperowany1

przez kasia000 01 gru 2010, 14:03
własnie :mrgreen:

przez zdesperowany1 01 gru 2010, 14:05
kasia bralas seroxat 6 lat bez przerwy? po takim czasie powinnas miec naprawde wzmocniona psychike;)
zdesperowany1

przez kasia000 01 gru 2010, 14:06
heh powiedzmy;-))
teraz z niej schodzę-i jest różnie :roll:

Sortuj wg