MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 04 kwi 2014, 12:09
Marian_Paździoch minęło 6 tygodni na połączeniu mirty z sertrą i jak na razie jest średnio. Działanie na lęk i depresję nikłe, mimo, że "czuję" działanie serotoninowe tego połączenia. Widocznie zwiększanie serotoniny w moim przypadku nie jest skuteczne, a nawet w pewnych sprawach pogarsza sytuację (nasila pewien lęk i anhedonię, powoduje brak motywacji i apatię). Chcę dotrwać do tych 12 tygodni by nie mieć później wątpliwości i nie wracać do tego co nie działało. Kolejny krok to zmiana leków na te o innym mechanizmie - tianeptyna (na którą miałem dobrą reakcję w przeszłości i jest to lek który brałem najdłużej), ew. bupropion (również pewna dobra reakcja kiedyś) i mirtazapina lub cyproheptadyna jako dodatki. Jeśli to zwiedzie to amitryptylina. Rozważam też leki o trochę innych mechanizmach niż SSRI (chociaż tutaj mam wątpliwości czy będzie różnica) - wenlafaksynę, moklobemid.
miko84

przez zaczarowana 04 kwi 2014, 13:20
miko84 napisał(a):mirtazapina lub cyproheptadyna jako dodatki.

a czemu nie sama mirta :?: W ogóle czemu prawie wszyscy mirę z czymś łączą :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez miko84 04 kwi 2014, 13:43
Brałem samą mirtazapinę i ma ona tendencję do pewnego zwiększania lęku, co jest widoczne szczególnie rano. Ten lek potrafi nieźle "kopać" noradrenalinowo.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaczarowana 04 kwi 2014, 15:32
a tak właściwie to po co chcesz powrócić, do dawnych leków :?: Jeśli z nich wcześniej zrezygnowałeś, to chyba było z nimi coś nie tak :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez miko84 04 kwi 2014, 16:07
zaczarowana to bardziej skomplikowana sprawa - tianeptynę wtedy przerwałem po prawie roku stosowania ze względu na wykrycie nadczynności tarczycy. Myślałem głupio, że jak wyleczę tarczycę to zaburzenia psychiczne także ustąpią, ale oczywiście tak nie było. Później próbowałem innych leków ale bez skutku, a jakoś mi nie przyszło do głowy by wrócić do tianeptyny. Z mirtazapiną sprawa ma się tak, że zadziałała u mnie jakiś czas temu ale powrót do tego leku, mimo dłuższego czasu stosowania (najdłużej 10 tygodni) nie dawał efektu, co niestety może potwierdzać tezę, że powrót do leku który kiedyś działał może nie przynieść takiego samego efektu. Liczę, że z tianeptyną będzie inaczej bo bardzo długo jej nie brałem.
miko84

przez wieslawpas 04 kwi 2014, 21:42
Nie spie przez pare nocu z rzedu. Co moze jeszcze zadzialac nasenne kiedy nie dziala stilnoc ani mirtagen? Spanie to obecnie najwekszy moj problem.
Ostatnio raz spalem jak pierwsz raz zarzylem mirtegen, ale tej nocy juz po nie spalem. Co jeszcze mozna spronowac?

przez estera1 04 kwi 2014, 21:58
Wieslawpas nie kłam ze nie spales ani minuty przez tyle dni .Czytajac twoje wczesniejsze posty napisane jest ze spales :evil: :evil: :evil:

przez wieslawpas 04 kwi 2014, 22:06
jeden tylo dzen porzedwczoarj se porzadnie wyspalem a ta to jest taie zwygle lerzenie czasami przysne na minute

przez barsinister 04 kwi 2014, 23:32
miko84 napisał(a):barsinister

"Lamotrigine and alopecia"
http://www.lareb.nl/LarebCorporateWebsi ... lamotr.pdf

ale ja znam to badanie, po prostu to jest bardzo rzadki i statystycznie nieistotny skutek uboczny i nie ma żadnego sensu pisanie "po lamotryginie mogą wypadać włosy", podobnie jak nie ma sensu pisanie "po ibupromie możesz się przekręcić"
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez suwak 05 kwi 2014, 03:09
Miko, a robisz sobie jakieś badania krwi na tej mircie? Bo podobno wpływa ona (i mianseryna) w jakiś sposób na płytki krwi. Czy to prawda?

I jeszcze mam pytanie co do połączenia SSRI i mirtą/miansą, czy działanie tych leków na receptory 5ht2 się nie wykluczają? Mirta/miansa je blokuje, a SSRI pośrednio aktywizują... Czy połączenie tych leków wzmacnia blokowanie tych receptorów [SSRI przez downregulację], czy przeciwnie, lepiej byłoby brać samą mirtę/miansę, gdyby ktoś miał te receptory zbyt aktywne?

przez elfrid 05 kwi 2014, 06:46
miko84 napisał(a):Marian_Paździoch minęło 6 tygodni na połączeniu mirty z sertrą i jak na razie jest średnio. Działanie na lęk i depresję nikłe, mimo, że "czuję" działanie serotoninowe tego połączenia. Widocznie zwiększanie serotoniny w moim przypadku nie jest skuteczne, a nawet w pewnych sprawach pogarsza sytuację (nasila pewien lęk i anhedonię, powoduje brak motywacji i apatię). Chcę dotrwać do tych 12 tygodni by nie mieć później wątpliwości i nie wracać do tego co nie działało. Kolejny krok to zmiana leków na te o innym mechanizmie - tianeptyna (na którą miałem dobrą reakcję w przeszłości i jest to lek który brałem najdłużej), ew. bupropion (również pewna dobra reakcja kiedyś) i mirtazapina lub cyproheptadyna jako dodatki. Jeśli to zwiedzie to amitryptylina. Rozważam też leki o trochę innych mechanizmach niż SSRI (chociaż tutaj mam wątpliwości czy będzie różnica) - wenlafaksynę, moklobemid.

Szkoda, że leki nie działają tak jak oczekujesz. Skoro obecne połączenie nie pomagają raczej wątpię aby tianeptyna lub sam bupropion pomógł. Zwłaszcza w perspektywie Twoich dolegliwości. Wydaje się, że popularne leki przeciwdepresyjne Ci nie służą.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 05 kwi 2014, 10:36
barsinister to, że są odnotowywane takie przypadki znaczy dla mnie właśnie "po lamotryginie mogą wypadać włosy".

suwak tak, wszystko wychodzi dobrze, są to bardzo rzadko spotykane skutki i dają szybko objawy grypopodobne. Co do receptorów 5-HT2 i łączenia mirtazapiny z SSRI to miałem takie same wątpliwości. Do dziś nie wiem jak na to patrzeć. Skłaniam się do zdania, że jeśli te receptory są nadaktywne to lepiej będzie stosować samych antagonistów 5-HT2. Nie znaczy to, że dodanie SSRI nie będzie powodować dodatkowej downregulacji tych receptorów, bo pewnie tak jest, ale agonizm tych receptorów przez SSRI może dawać przykre objawy i ten agonizm następuje ciągle gdy bierzemy SSRI - downregulacja następuje do pewnego stopnia ale serotonina z SSRI ciągle agonizuje te receptory, co może nie spowodować pełnej remisji. Natomiast połączenie SSRI z mirtazapiną działa szerzej, bo agonizowane są receptory 5-HT1a. Dodatkowo połączenie SSRI z antagonistą 5-HT2c zwiększa wzrost serotoniny, w porównaniu do tego gdy stosujemy same SSRI.

elfrid na szczęście wiary mi nie brakuje :)
miko84

przez elfrid 05 kwi 2014, 12:04
miko84, może ta wiara Cię uleczy :D A tak poważnie, mam wrażenie, że na obecnym zestawie czujesz się dobrze, więc może zostaw tak jak jest
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 05 kwi 2014, 12:09
Zobaczę jak będzie po 12 tygodniach, niczego w tym momencie nie wykluczam.
miko84

Sortuj wg