MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez ladywind 20 wrz 2013, 21:12
miko84, metylo powodował u mnie niesamowite lęki w pierwszych dwoch godzinach brania i serce walilo mocno
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 20 wrz 2013, 21:17
ladywind to pewnie przez noradrenalinę. Ale nie czułaś uczucia spokoju i braku przymusu ruchu?
miko84

przez ladywind 20 wrz 2013, 21:19
miko84, ruchu moze tak, ale gonitwy mysli nie uspokoił
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 20 wrz 2013, 21:52
Akatyzję może także wywoływać nadmierna stymulacja receptorów adrenergicznych (nadmierna wydzielanie NE).
Conscientia est, necesse est

przez Tańczący z lękami 21 wrz 2013, 03:13
miko84, CórkoNocy, ja również na samej mircie miałem większe lęki i pobudzenie, kiedy zrezygnowałem z SSRI i to już po 2 dniach.
Dziś pierwszy raz na miansie nie miałem zadyszki idąc do sklepu, jest lepiej tylko sen musi się jeszcze wyregulować, bo się wybudzam. W nastroju bez większych różnic
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 21 wrz 2013, 03:57
Nie wiem jak to jest z działaniem na noradrenalinę mirtazapiny czy mianseryny, a przede wszystkim wenlafaksyny. Niby z założenia stymulacja noradrenaliny powinna sprzyjać powstawaniu lęków, napięcia itd. A jednak dla mnie anksjolityczne działanie wenli jest nieporównywalne z wszystkimi esesarajami. Bupropion, owszem, jak możnaby się spodziewać, pogorszył lęki i napięcie, wręcz generowal lęki, ale wenla nawet w dawce 225mg nie tylko nie pogarsza sprawy ale poprawia sytuację. Przy czym owszem, nieco stymuluje, ale nie jest to znana mi esesarajowa akatyzja, broń Boże.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 21 wrz 2013, 09:35
Tańczący z lękami jest pewne nasilenie lęków początkowo ale ono znika wraz z zadziałaniem mirty na nastrój i anhedonię. Zauważyłem, że gdy po ok 7 tygodniach lek zaczął działać na nastrój to lęk całkowicie znikał. U mnie lęk jest powiązany z nastrojem, jak mam dobry to nie ma lęku. Jest optymizm i nadzieja to lęk znika. Sama mirta w zimie zadziałała na mnie po ok 7 tygodniach.

depas wenla działa w pewien sposób na dopaminę, to u niektórych o dziwo zmniejsza lęk.
miko84

przez ladywind 21 wrz 2013, 09:47
W moim przypadku wenlafaksyna zupełnie przestała działać. Może i mam mniej lęków na niej, natomiast na nastrój w ogóle nie pomaga, jakbym sobie łykała dropsy, to troche dziwne sądząc po dawce jaką biorę.
Najgorsze jest teraz wybudzanie się w nocy i depresyjny nastrój tuż po wybudzeniu. Po południu wszystko jakby łagodnieje.

przez miko84 21 wrz 2013, 09:54
Zmiana na lepsze po południu może wskazywać na melancholijną. Rano są największe wyrzuty kortyzolu, dlatego stan jest gorszy.
miko84

przez ladywind 21 wrz 2013, 09:57
zdecydowanie uważam że mam melancholijną;)

przez miko84 21 wrz 2013, 10:00
To podobnie jak ja :) Mi lekarz nie chciał uwierzyć, że SSRI powodują u mnie większą anhedonię. Depresja melancholijna przez naszych lekarzy jest rzadko rozpoznawana.
miko84

przez ladywind 21 wrz 2013, 10:11
miko84, z tym się zgodzę. Nawet w internecie jest mało wiadomości o depresji melancholijnej.

przez CórkaNocy 21 wrz 2013, 10:31
u mnie też jest najgorzej rano, szczególnie pod względem lęków :( późnym popołudniem czy wieczorem prawie nigdy nie mam lęków
ale to fakt, że ta d. melancholijna jest mało znana i niektórzy lekarze jakoś w to nie wierzą, że np. ssri nie polepszają mi nastroju tak jak leki na dopaminę, jak to jedna lekarka mi powiedziała - jak to możliwe, przecież wenlafaksyna to też antydepresant? ale jak widać możliwe
i gorzej jest u mnie rano pod względem zamuły, nierozkręcania się, po południu jest już spoko

a czy wcześniejsze wstawanie przestawia ten poziom kortyzolu? tzn. jeśli np. przez ostatnie miesiące wstawałam ok. 10 a teraz np. zaczne o 8 czy 7 to wtedy ten kortyzol szybciej spadnie?
CórkaNocy

przez Popiół 22 wrz 2013, 03:07
ladywind, u mnie z wenlą było podobnie dlatego zrezygnowałem z tego leku, przy drugim podejściu do wenli łączonej z mirtazapiną była chwilowa fajna poprawa, już myślałem że trafiłem na leki bo na ok. 4-5 zniknęła anhedonia i czułem się świetnie, niestety szybko wróciłem do depresji i lęku.

Co do tej poprawy nastroju po południu to częste zjawisko przy depresji, u mnie też najciężej jest po przebudzeniu no i czym dłużej śpię tym gorzej. Kiedyś jak pracowałem w systemie - praca/wolne/praca/wolne itd. to najgorzej było w dni wolne, po przebudzeniu czułem straszny ciągły niepokój i automatycznie nastrój był fatalny, lepiej było w dzień pracujący, pobudka 5:40 kawa i do pracy, o dziwo lęk wolnopłynący nie dokuczał a nastrój z czasem szybko się poprawiał, byłem wtedy na mirtazapinie. Ogólnie to jest u mnie taka zasada - czym dłużej śpię tym mam gorszy nastrój i silniejszy lęk.

ps. kawa choć lękotwórcza i nasilająca stres często potrafi poprawić mi nastrój ;)
Popiół

Sortuj wg