WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez ariek 10 sie 2015, 10:44
Doradźcie mi który lek według swojego działania powinnien jak najmniej wpływać na prace serca?czy dla osób które mają bardzo wrażliwe serce na leki nie ma pomocy?

przez dr. Psycho Trepens 10 sie 2015, 11:35
ariek napisał(a):Doradźcie mi który lek według swojego działania powinnien jak najmniej wpływać na prace serca?czy dla osób które mają bardzo wrażliwe serce na leki nie ma pomocy?

Wiem, że ktoś mnie będzie posądzał, że promuję produkty Lundbecka, ale zarówno Citalopram jak i Escitalopram mają udowodnione najmniejsze skutki uboczne ze wszystkich SSRI,
czytałem o tym w wielu artykułach niezależnych organizacji oraz profesjonalnych leksykonach i podręczników nt. psychofarmakologii.

Minusem Citalopramu i ESCI jest to, że on tylko zamula, znosi lęk, również uogólniony, poprawia nastrój, ale potrafi zamulać, osłabiać, demotywować, osłabiać koncentrację
i ogólnie człowiek po nim jest jak taki bezmózgi, zamknięty w sobie, bierny, obojętny i mało emocjonalny misio czy niedźwiedź.
Ten lek nie ma jakiegokolwiek działania aktywizującego, niesety, ale taki to profil.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Kalebx3 10 sie 2015, 11:41
Ten lek nie ma jakiegokolwiek działania aktywizującego, niesety, ale taki to profil.

- no u mnie jest inaczej . Esci bardzo mnie aktywizuje , ale nie na wariata , noradrenalinowo , ale tak na spokojnie .
Jednak już powyżej dawki 5mg faktycznie zaczyna budzić w człowieku lenistwo i niechęć do wszelkiej aktywności .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 10 sie 2015, 11:45
Kalebx3 napisał(a):

- no u mnie jest inaczej . Esci bardzo mnie aktywizuje , ale nie na wariata , noradrenalinowo , ale tak na spokojnie .
Jednak już powyżej dawki 5mg faktycznie zaczyna budzić w człowieku lenistwo i niechęć do wszelkiej aktywności .

To jest niemożliwe, selektywność SERT>NET jest tak wysoka, że ten lek nie może pobudzać.
Może po prostu z natury jesteś nerwowy.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Kalebx3 10 sie 2015, 11:47
To jest niemożliwe, selektywność SERT>NET jest tak wysoka, że ten lek nie może pobudzać.

Widocznie są na tym świecie rzeczy , które nie śniły się proktologom :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Siarlek 10 sie 2015, 20:47
So,
Dzień 9 - złe samopoczucie
Dzień 10 - bardzo złe samopoczucie, ale brak myśli samobójczych
Dzień 11 - To samo
Dzień 12, 13, 14 - z każdym dniem nasilają się lęki. Wróciły wszystkie objawy nerwicy, których nie miałem od 1,5 roku. Męty, gonitwa losowych słów w głowie kiedy nie mam dystraktorów, błyski przed oczyma, derealizacja, omamy nocne te hipo coś. Obsesja schizofrenii powróciła na nowo. A od 1,5 roku byłem od niej wolny. Rano się budzę i myśle o schizo. Biorę 0,5 mg xanaxu. Chociaż dzisiaj wziąłem 1 mg. Ograniczam czynności do minimum. Brak myśli samobójczych to jest nie wątpliwie plus. - jedyny. Nudności są ciągle ale łagodne do przeżycia - no problem. Jeśli chodzi o funkcje poznawcze to MAM JE W DUPIE. Są dla mnie bez znaczenia.
Teraz znów powraca do prawda o tym, że esci i paro jednak działają. Słabo bo słabo. Z efektami ubocznymi ale działają. Myślę, że ten lek nie pomaga na depresje. Bo myśli samobójczych nigdy nie miałem praktycznie. Nawet 1,5 roku temu. jeśli chodzi o samopoczucie to jestem pewien, że tak jak się teraz czuje czułbym się bez leków.
Plan mam taki za tydzień zdam kolejną relację, prawdopodobnie ostatnią. Oczekuje jakiejś znikomej poprawy stanu, jeżeli nie nastąpi w ciągu tygodnia to pasuje. Lekarka jest do 26 na wakacjach więc najwyżej albo pójdę do jej koleżanki albo przetrzymam tydzień bez leków. Tu mam pytanko do was, nigdy nie byłem na leku 3 tygodnie to trochę mało żeby ocenić zawsze minimum 2 meisiące. Ale też zawsze były jakieś efekty. Uważacie że powinienem się przemęczyć np do tego 26 - to jest prawie 5 tygodni ?
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez Rocky2 10 sie 2015, 21:36
Siarlek napisał(a):So,
Dzień 9 - złe samopoczucie
Dzień 10 - bardzo złe samopoczucie, ale brak myśli samobójczych
Dzień 11 - To samo
Dzień 12, 13, 14 - z każdym dniem nasilają się lęki. Wróciły wszystkie objawy nerwicy, których nie miałem od 1,5 roku. Męty, gonitwa losowych słów w głowie kiedy nie mam dystraktorów, błyski przed oczyma, derealizacja, omamy nocne te hipo coś. Obsesja schizofrenii powróciła na nowo. A od 1,5 roku byłem od niej wolny. Rano się budzę i myśle o schizo. Biorę 0,5 mg xanaxu. Chociaż dzisiaj wziąłem 1 mg. Ograniczam czynności do minimum. Brak myśli samobójczych to jest nie wątpliwie plus. - jedyny. Nudności są ciągle ale łagodne do przeżycia - no problem. Jeśli chodzi o funkcje poznawcze to MAM JE W DUPIE. Są dla mnie bez znaczenia.
Teraz znów powraca do prawda o tym, że esci i paro jednak działają. Słabo bo słabo. Z efektami ubocznymi ale działają. Myślę, że ten lek nie pomaga na depresje. Bo myśli samobójczych nigdy nie miałem praktycznie. Nawet 1,5 roku temu. jeśli chodzi o samopoczucie to jestem pewien, że tak jak się teraz czuje czułbym się bez leków.
Plan mam taki za tydzień zdam kolejną relację, prawdopodobnie ostatnią. Oczekuje jakiejś znikomej poprawy stanu, jeżeli nie nastąpi w ciągu tygodnia to pasuje. Lekarka jest do 26 na wakacjach więc najwyżej albo pójdę do jej koleżanki albo przetrzymam tydzień bez leków. Tu mam pytanko do was, nigdy nie byłem na leku 3 tygodnie to trochę mało żeby ocenić zawsze minimum 2 meisiące. Ale też zawsze były jakieś efekty. Uważacie że powinienem się przemęczyć np do tego 26 - to jest prawie 5 tygodni ?

Ja osobiście radziłbym ci się pomęczyć nawet trochę ponad 6 tygodni, te leki często odpalają po 6-8 tygodniach.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez dr. Psycho Trepens 17 sie 2015, 17:26
Siarlek napisał(a):...

Jak tam u Ciebie ?
Bo coraz bardziej powątpiewam w ten lek, przeglądam też inne fora i się załamuje wypowiedziami,
wszędzie narzekają, że nie działa a do tego mega skutki uboczne.
A ja mam 21 darmowych tabletek Brintellixu od lekarza i nie wiem czy nie zwrócę :/
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 18 sie 2015, 10:04
Nie no nie sugeruj się bo może akurat Ty będziesz tą osobą u której zadziała idealnie. Tym bardziej, że masz już lek, przecież jak będzie ostro to odstawisz.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 10:55
No to raz kozie śmierć, właśnie połknąłem ~5mg Brintellixu,
póki co biorę 15mg ESCI więc ostrożny jestem, przez 3-4 dni będę łykać te 5mg
a potem zwiększę, jeśli wszystko będzie ok. Ale skoro to leki jednego producenta,
na dodatek ESCI ma najmniej uboków z SSRI to może dojdzie do pozytywnej synergii.
Mam nadzieję, że żołądek się nie zbuntuje, bo mam bardzo wrażliwy.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Siarlek 18 sie 2015, 14:57
Ocena po 3 tygodniach.
Gówno nie polecam. Wszystkie objawy poza myślami samobójczymi się utrzymują, kłopoty ze snem, lęki, depresja, czasami derealizacja, bóle głowy, nudności. Żyć się nie chce. Lekarka jak mi to wciskała to mówiła, że to na pewno nie zaszkodzi!! HAHA punkt dla niej. Nigdy nie brałem leku z większą ilością skutków ubocznych, który dodatkowo nie działa! Został tydzień ale już wiem, że nic się nie zmieni. Biorę bo lekarka na urlopie. Kolejny tydzień z dupy bez nadziei. Większe zdolności poznawcze, give me a break! Kogot to obchodzi w depresji

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 15:22
Ja po 5mg czuję na razie tylko lekkie mdłości i ścisk w żoładku.
No i chyba przypadkowo, ale to się okaże, wychodziłem z domu, przechodząc przez park poczułem piękno przyrody,
niebiskie niebo i ładnie oświetlające je słońce skusiło mnie by wrócić do domu po aparat foto, pocykałem trochę
fotek i właśnie wróciłem, nie wiem zupełnie skąd ten efekt, bo aparat leżał od miesiąca nie tknięty i to co dziś
poczułem to nie zdarzyło się od 2-3 miesięcy. By o godz. 14:00 wyjść tak po prostu na foty i ze sporą koncentracją i sensem je robić.
Nie wiem skąd ten efekt, bo w lekach nic nie zmieniam od dawien dawna, a 5mg Brintellixu wziąłem 5h temu, a niby jego PEAK pojawia się dopiero po 7-11h,
więc wszystko raczej przedemną i to co poczułem to raczej czysty przypadek, choć chciałbym wiedzieć jak taki przypadek wywoływać częściej.
Czuję nie wiem skąd, działanie noradrenalinowe, mimo, że żaden z leków które biorę tego nie daję. Czary albo zupełnie wariuję ;)

Dziś obniżam z 15mg do 12,5mg ESCI.

@Siarlek

No szkoda, że nie pomógł, może nie był to lek dla ciebie, skoro wielu pisze, że bardziej pobudza niż uspokaja.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Siarlek 18 sie 2015, 16:47
Ale z jednym z wami się nie zgodzę, że ten lek ma negatywne oceny na forach. W sumie jak przeczytałem cały ten temat. I osób które brały ten lek dłużej niż 4 tygodnie jest neiwiele. Większość krytykowała bez konsumpcji :), że oszustwo, naciąganie ludzi itp. Ale z tych co brali opinie w cale nie były złe. A już w ogóle na zagranicznych forach. Ludzie mieli tam pozytywne opinie raczej na temat leku
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 17:45
Siarlek napisał(a):Ale z jednym z wami się nie zgodzę, że ten lek ma negatywne oceny na forach. W sumie jak przeczytałem cały ten temat. I osób które brały ten lek dłużej niż 4 tygodnie jest neiwiele. Większość krytykowała bez konsumpcji :), że oszustwo, naciąganie ludzi itp. Ale z tych co brali opinie w cale nie były złe. A już w ogóle na zagranicznych forach. Ludzie mieli tam pozytywne opinie raczej na temat leku

no bo loża szyderców zawsze psioczy, bo nic im się nie podoba co nowe, wszędzie spisek wietrzą, ale to element ich choroby - urojenia.

no i jednak dziwne, minęło 8h od zażycia brintellixu i czuję wyraźną zmianę, lepsza koncentracja i skupienie - lekkie pobudzenie noradrenalinowe,
to jedyny efekt jaki dał ten lek, przy braniu mulącego ESCI to taki efekt jest dla mnie pożądany, zobaczymy co przyniosą kolejne dni.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg