MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Mianserin

przez kasia000 23 paź 2009, 08:15
być moze :?
kasia000

MIANSEC

przez bliksa 29 paź 2009, 15:11
nie wiem czy juz bylo cos na temat tego leku, w kazdym razie nie mogę tu znalezc. jesli jest juz taki temat to prosze o przerzucenie tego postu we wlasciwe miejsce.

moj doktorek przepisal mi ten lek, z zastrzezeniem, ze jak bedzie slaby to zmienimy na cos innego.
wie ktos cos wiecej na temat Miansecu? pomaga?
Ostatnio edytowano 29 paź 2009, 16:11 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę do tematu "Lerivon", tam będzie właściwe miejsce.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Re: MIANSEC

przez linka 29 paź 2009, 15:19
bliksa, minasec to inaczej minaseryna, idąc dalej tropem to dokładnie to samo co:
-Norserin
-Mianserin - mianserin-t1271.html
-Miansemerck
-Lerivon(lek oryginalny) - lerivon-t459.html
-Deprexolet - deprexolet-t10493.html?hilit=deprexolet
Poszukaj w tych linkach :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bliksa 29 paź 2009, 15:24
dzieki Linuś, ja nadal zielona w tych sprawach :oops:
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez linka 29 paź 2009, 15:27
bliksa, chyba najbardziej popularny z nich jest Lerivon, tak mi się zdaje :mrgreen:
Nie ma za co, jak już tu siedzę to przynajmniej pomogę :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

mianseryna- jak długo skutki uboczne?

przez weronika 09 lis 2009, 13:09
Bardzo proszę o odpowiedź osoby , które brały miansec lub inne leki o tym samym składzie. Biorę bardzo małą dawkę 5 mg (pół najmniejszej tabletki) mija już 8 dzień, a ja wciąż nie jestem w stanie iść do pracy. Noc przesypiam, ale nawet po 10 godzinach snu jestem tak słaba , zakręcona jak bym miała bardzo wysoką gorączkę, leżę w łóżku i nawet nie mam siły jesć, chociaż inni piszą o napadach głodu. Czy mieliście takie skutki? jak długo to może potrwać?mój lekarz jest zdziwiony, że taka mała dawka tak działa i zastanawia się nad zmianą leku, ale ja chciałabym jeszcze poczekać. Poza tym muszę iść do pracy...czekam na waszą odpowiedź

Re: mianseryna- jak długo skutki uboczne?

przez Anna R. 09 lis 2009, 13:17
Jeżeli bierzesz Miansec, radze przejść na tydzień na Lerivon. Niby ta sama substancja, ale wiele osób gorzej toleruje generyki. Kiedy po dwóch tygodniach na mianserynie nadal nie będziesz mogla normalnie funkcjonować, to trzeba albo iść na zwolnienie i przeczekać, albo zmienić lek na inny.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez agnieszka.m 09 lis 2009, 13:19
Ja brałam lerivon, ale w dużo wyższych dawkach, tj. zaczynałam od 30, a skończyłam na 60. Skutki uboczne występowały u mnie przez jakieś 10 dni, z tym że nie aż tak dokuczliwe jak u Ciebie, tj. byłam lekko senna, pobolewała mnie głowa i czułam sie lekko "otumaniona". Moim zdaniem lek nie jest w Twoim przypadku trafiony, skoro przy tak niskiej dawce masz tak silne objawy uboczne. Radziłabym posłuchać lekarza i jednak zmienić lek, jeśli przez następne kilka dni dalej będziesz się tak fatalnie czuła - przecież w takim stanie nie da się normalnie funkcjonować.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez weronika 09 lis 2009, 13:54
Anna R- a czy ten lerivon to też lek antydepresyjny? czy to ta sama substancja co miansec? jeśli tak to dlaczego organizm ma go lepiej znieść?A czy masz jakieś zdanie na temat triticco? bo lekarz coś tam gadał..

przez Anna R. 09 lis 2009, 14:00
Lerivon (mianseryna) to lek oryginalny, pozostałe to zamienniki. Nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego (być może chodzi o substancje wspomagające) niektórzy ludzie gorzej tolerują generyki, ale czasami tak jest i już. Pozostaje sprawdzić na własnej skórze.

Trittico to dobry lek, ale czy pomoże konkretnie tobie, tego niestety nie umiem powiedzieć.
Herbert Grönemeyer

przez weronika 09 lis 2009, 14:10
ok dzieki, poczekam jescze do piątku na tym miansecu i jak się nie polepszy to pojadę może zmienić, a jeszcze jedno pytanie, bo czytałam, że Ty brałaś to triticco, czy on wpływał na Ciebie jakoś negatywnie w ciągu dnia? Chodziłaś jakaś zakręcona?

przez Anna R. 09 lis 2009, 14:16
Nie miałam na Trittico żadnych objawów ubocznych. Czułam się całkowicie normalnie. Kiedy brałam go z mianseryną wpływał na mnie bardzo energetyzująco. Może to jest jakiś pomysł? Zamiast odstawiać mianseryne dodaj do niej trazodon. To bardzo dobre połączenie.
Pozdrawiam
Herbert Grönemeyer

przez Jogurt22 23 lis 2009, 14:16
Hej ja biorę od października Miansemerck 30mg raz dziennie na noc. Dobrze toleruje ten lek rano nie czuję się zmęczony
mam tylko tak sucho w buzi ale to pikuś:) Przebudzam się czasem w nocy ale zaraz zasypiam:) łącze go z ParoMerck 20mg który
biorę także raz dziennie. Ostatnio jestem często jakiś taki senny zmęczony bez energi mam też skurcze mięśni jak się przebudzę to jestem upocony tak lekko. Nie wiem czy to od Mianseryny czy ParoMercku mam nadzieje że mi to minie bo na początku tak nie miałem:)

przez Majster 04 gru 2009, 19:35
Bralem blisko rok Lerivon 60mg po ktorym spalem bosko: 6h/dobe. Nie obserwowalem zwiekszonej tolerancji ani klopotow z apetytem, ale w tym samym czasie przyjmowalem tez Efectin 150 wiec nie wiem co przypisac ktoremu lekowi. W kazdym razie po kilku latach bezsennosci Lerivon przyniosl zbawienny sen.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg